0 oy
544 göst.
Diğer kategorisinde (3,552 puan) tarafından
Ya kızlar 3.cü cocugu büyütüyorum. Hepsi mama ile büyüdü malesef sütü olmayan sanssız kişilerdenim. Neyse dün nette bakarken kadınlar kulübünde bazı anneler 3 aylık bebeklerine kasık maması basladıklarını yazmışlar bazıları doktora sorduklarını ve doktorun devam edebilirsin dediğini yazmışlar. İnanın şaşırmış durumdayım. Oğlum reflü maması içiyor. Diğer mamayı burnundan kusuyor. Bir kutu 400 gram aptamil mama 2 2 bucuk gün gidiyor ve 120 liradan 250 300 arası satılmaya baslamış. 3 aylık olmasına 1 hafta var . Ben 3 bucuk ayında falan günde bir öğün mamaya destek olması için 4+ ay kaşık maması versem sizce hata mı ederim. 2 tane de okula giden kızım var. Bu gidişle cidden muhtac duruma düşeceğiz. Sadece mamaya aylık 3500 lira gidecek. Neredeyse asgari ücret. Yeteri kadar kendimden kızıyorum zaten üst bas almm gereksiz hiç bir şey almam. Kaşık mamaları da formul mama artı irmik falan üretiliyor. Şaştım. Sadece ne yazdığımı okuyup anlayabilen yprum yapsın lütfen dünden beri sinirden oturup agladım. Çalışan biriydim gebelikte ayrılmak zorunda kaldım. Ufak suan hemen bakıcı ya falan bırakmak istemiyorum. Nerden bilirdim ki ülke bu hale gelecek 120 lrayekn gayet rahat alıyorduk mamasını bari 150 160 yapsaydıpar. :(

26 Cevaplar

0 oy
(310 puan) tarafından

Cannon getire gir orda çok indirimli veriyorlar ve bir sürü kupon veriyorlar bu hâle getirenler utansın o kadar üzülüyorum ki bebeğine mama almaya ucuzunu bulmaya çalışanları görünce :(

(3,552 puan) tarafından
Balım getir hizmeti bulunduğum yere hizmet vermiyormuş.
(310 puan) tarafından
Yaaa keşke olsa nerde oturuyorsun çarşısı var odamı yok
(3,552 puan) tarafından
Yok canım. Ankara yenikent deyim. Uye oldum sipariş verdim falan bulunduğunuz yere hizmet verilmemektedir dedi.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla canım bende 4 aylık iken hatta 10 gün vardı olmasına bende verdim ne yapabilrim baş edemiyorum mamayla hemde oğlum biberon red ediyordu başlık biberon herşey degistirdim post açtım hatta burda. Hipp kaşık maması veriyorum o diğerlerine göre pahalı

Ama diğerleri

Kabız yapıyor 
(3,552 puan) tarafından
Balım 50 100 150 İnan pahalı gelmez. Nette en ucuzu suan 250 lira ar mamanın. Alırım hangisi iyiyse kızlarıma 5 6 aylıkken herobayb falan basladım.
tarafından
Anlıyorum canım hero bayb ilk yavruna veroyrodum onda da kabız yaptı şimdi oğlumda da ayni 400 gr 22 tl aldım geçen ay ama kabız yaptı şuan 250 gr 30 lira hipp alıyorum 1 haftada bitiyor ama hiç bişey olmaz diğer mamalara göre gayet iyi .Sen kulak kimseye verme canım mecbur zaten evladımız için en iyi biz anneler biliriz. Reflu biliyorum kızımda 10 ay kadar çektim anaaammm ne zordu gün de 5 kat kıyafet değiştir sürekli kusan bebetkti Allah yardımcın olsun canım
(3,552 puan) tarafından
Amin canım. Allah razı olsun
0 oy
(84 puan) tarafından
Similac mamayı denedin mi hiç hem içeriği temiz hemde e bebekte 850 gemi 90 TL tavsiye ederim.
tarafından
Kız eski postu niye hortlattin bacım ☺
(84 puan) tarafından
Karşıma çıktı yazdım
0 oy
tarafından
Gerçekten çok pahalanmiş Allah yardımcınız olsun
0 oy
(736 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun çok haklısınız biraz biraz verin bencede tabii ki de durumumuz olsa bizlerde merakli değiliz 6. Aydan önce vermeye ama bu duruma düşürenler utansın benim bebeğim 11 aylıkken mama içmek istememeye başladı kaç kere denedim denedim baktim istemiyor kafasini çeviriyor isabet oldu dedim biraktim mamayi darısı bir an önce sizin başınıza insallah 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 100 göst.
26 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Toprak34 (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
20 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Bulut12 (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 90 göst.
10 Aralık 2021 Diğer kategorisinde KardelnEr (2,259 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 85 göst.