0 oy
760 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar dün anneme geldim kalmaya esim gene uzun yola sehir disina gitti gecen sefer erken gelmisti bi kac polislik mesele olmustu dun tekrar gitti. Oğlum suan diş cikarma doneminde bide ustune atak haftasindayiz 1 aydir gecem gunduzume karisti annemgile geldim burda da ayni. Dün gece babam geldi oturma odasina annem ben oglum oynuyorduk dedi ki " saat kac oldu uyusaniza artik" ama ses tonundan belliydi rahatsiz olduğu tamam baba kusura bakma diyip yukariya ciktim (evleri dublex) orda oyaladim oğlumu annemle ikisi tartisti annem kizdi dedi ayip yaptiğin şey vs vs dedi. Biraz oncede babam geldi bende yeni uyandim annem sen git uyu kizim buğraya (oğlum) ben bakiyim dinlen dedi. Assa indim hosgeldin baba dedim "sen boyle bu saate uyursan normal gece 3e kadar ayakta olman" dedi. Haklisin baba dedim. Kirildigimi anladi sanirim dedi ki "yanlis anlama sagligin icin" dedi... İkidir aynisini yapiyo cok kiriyo beni sabah işe istediği saate giden biri yani uykusuz olsa bile yatar uyur. Çok patavatsizdir hani derler ya dilin kemiği yoktur diyee ha işte o benim babam hatirliyorum ortanca kardesim kolik bir bebekti hastanede yatacak kadar kolikti gece gundur hep ağlardi babam da bi o kadar keyfine duskun tahamulsuz bi adamdir anneme çok cektirdi bu konuda... Aslinda yapim gereği kendimi asla ezdirmem sivri dilliyimdir kim olursa olsun ama babama birsey diyemiyorum cunku bize cok destek oldu (bilenleriniz vardir) adam 4 gun once eşim icin bedelli askerlik parasi verdi borcsuz harcssiz bize ev aldi eşim suan calisamadiği icin maadi destekte bulundu her turlu sağolsun. Oyuzden kendimi geri planda tutuyorum hani ayip olmasin diye. Simdi napcam ben yarin annenanneme gidiyim diyorum bu sefer annem babama sarar kavga ederler gitmezssem biliyorum ki babama rahatsizlik veriyoruz.. Bu arada beni de oğlumu da cok sever ama bilmiyorum iste patavatsiz 

19 Cevaplar

0 oy
(1,149 puan) tarafından
Belkide gerçekten rahatsız olmuyordur da karakteri gereği tarzı gereği sana öyle yansıyordur hiç küsme kırılma kuzum olur öyle sonuçta yaşlı insanlar ne yapacaksın gitme kal babanda o sana kırılır evladıma bisey diyemicekmiyim der üzülür 
tarafından
Anneannemde aynisini soyledi bugun. Yasadiğim seylerden dolayi cok duygusalim bu aralar galiba o yuzden olaylara farkli bakiyorum
(1,149 puan) tarafından
Olabilir kuzum belki ne yasadin bilmiyorum ama yasadiklarindan dolayi alingansindir belki olabilir bende de çok.oluyor daha bugün annemle benzerini yasadim kızım ne dedim sana dedi hiç bisey demicemmi dedi kız kardeşim abla sen yanlış anladın dedi dedim kusura bakma yine alinganligim üzerimde diye oluyor yani hiç böyle şeylere takılma yaşlı insanlar belki onunda o an başı ağrıyordu felan. Rabbim başımızdan eksik etmesin ailemiz sonuçta canım benim seni ne kadar düşündüğünü sen kendin söyledin onların elleri omzumda olmasa ne yapardik
tarafından
Kesinlikle öyle rabbim basimizdan eksik etmesin hic birini en zor durumlarimda hep onlar vardi maddi manevi allah bin kere razi olsun. Ben kendimi frenliyim en iyisi bu alinganlikla olmaz
(1,149 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum kalp kırmaya değmez buyugumdur de he de geç ne olcak :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
İşte bu yuzden azıcık aşım agrısız başım modundayım laf bıraz abes ama kımseye gebe kalmayacaksın valla bu devırde o nasıl baba ya yere batsın parası yani 
tarafından
Bende kendi kendime oyle diyorum. En iyisi ben yarin doğruca eve gidiyim
0 oy
(292 puan) tarafından
Canm bence sen de takma kafana ben de senn gibiym bası şeyleri çok takıyorm gereksz yere sonra olaylar büyüyüp daha kötü oluyor keyfini çıkar zaten sonra dönersin evine babanı da takma keşke ben de böyle şeyleri taktğmda biri beni frenlese
tarafından
Evet cok takarim boyle şeyleri niyetinin kotu olmadigini biliyorum ama kirildim işte
(292 puan) tarafından
İnan aynıyız aileme karşı ben de böyleydim şimdi farkedytm aslnda ne kadar küçük şeyler takıyoruz alınıyoruz sonra olaylar büyüyor kafandan at şu andan itibaren diyorm ya keşke ben takınca biri bana sallama dese ince fikirli oldğm ğçşn çok yıprandm çok üzüldüm artk taşıyamaz gale geliyor insan birsüre sonra
tarafından
Evet bende cok ince fikirliyim hatta onca lafin uzerinden giderim cimbizla laf cekerim o dereceyim.
0 oy
(175 puan) tarafından
Bu kadar takma ya belki karakteri oyledir.He de gec.Nir kac gun kal git kendi evine
tarafından
Maalesef karakteri oyle anneme de cok cektirdi zamaninda.
0 oy
(463 puan) tarafından
Valla babam isterse canımı okusun gık demem. Babamdır çünkü. Sende böyle düşün. Allah yokluğunu göstermesin 
tarafından
Bende demem ama ben alinganim sorun o demekki
0 oy
(9,327 puan) tarafından
Canım kırılman normal ama huyunu sende biliyorsun yanii değiştiremezsin takılmamaya bak huyu bu demekki
tarafından
Huyu bu maalesef ya
0 oy
tarafından
Bazı insanlarım karakteri böyle belki babanın da karakteri öyledir 
tarafından
Aynen oyle zaten mizac olarakta sert biri
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Abartacak kadar hiçbir şey yaşamamışsınız. Bence idare edin hep onlar mı idare edecek. Annenizde sizin arkanızda bizde yaşlı olacağız Allah nasip ederse bakalım biz nasıl olacağız. Baba kusura bakma sende zorlanıyorsun sesten de ve geç..
tarafından
Dogru diyosunuz ben alingan biriyim zaten
(1,928 puan) tarafından
Alınmayın benim babamda çok söylenir annemi daha 15 imde kaybettim. Allah rızasını gözetin, babanızın duasını almaya çalışın. Yaşlılık çok zor ya..
0 oy
tarafından
Babanın karekteri öyle bence 
tarafından
Maalesef mizac olarakta sert biri zaten
0 oy
tarafından
Yatın uyuyun demiş altı üstü her baba gibi ne var bunda . Sen çok alıngansın herhalde 
tarafından
Olabilir
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Her türlü maddi destek sağlıyor diyor iyidir diyorsun ama üstüne baban olduğu halde patavatsız diyorsun . O senin baban böyle bı kelime kullanman çok ayıp ki adam hani böyle abartılacak kadar bişe dememiş yani senin patavatsız demen için ben bı sebep göremedim ayrıca baban o senin 
tarafından
Patavatsiz kelimesinin neyi ayip ? Yaptiği seyin adi dunya genelinde patavatsizlik diye anilir.
(1,137 puan) tarafından
Baban o senin baban ayıp tabi kotuntabirdir argo kelimedir bu yaştan sonra birşeyler öğretecek değilim sana saygın olsun biraz . Patavatsiz kötü anlamda kullanılan kötü bir argo kelimedir
tarafından
Benim saygimi sorgulamak sana mi kaldi
(1,137 puan) tarafından
Ben sorgulanıyorum ki saygın olsun diyorum babanın yüzüne de desene bakalım çok patavatsozsin baba diye ne yapacak bakım
tarafından
Demediğimi nerden biliyosun
0 oy
(106 puan) tarafından
Benlm yerimde olsan kafayı yerdin heralde cnm benim babam bayramda annemle tartıştık ben arabaya biniyodum eşimle annemgile bayramlaşmaya gidelim diye annemi aradım müsait misiniz geliyoruz dedim öğlen saat 1di bu saatte mi gelinir yabancıya gelir gibi diyerek beni azarladı bi ton laf etti ben eşimin yanında hüngür hüngür ağladım arabadan indim evime geri çıktım ve babam da ben gitmedim bayramda diye bana ne ölüme ne dirime gelme senin gibi evladım yok tek kızım var oda ablan dedi heryerden sildi beni engeli de bastı ben ne yapiyim peki cnm sen söyle şükret bence 
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Yani yerinde olsam kapı kapı kalacak yer arayacağıma gider evimde kalırım bir de sanırım biz fazla alınganlık yapıyoruz her konuda 
0 oy
tarafından
Canım bence sen alınganlık yapıyorsun ben bir gece annemlerde kalmıştım kızım komikti sabaha kadar evde kimseyi uyutmadı babamda beni eve bırakıp bir daha gelme bizi dedi hemde kayın pederimim gilin yanında ama ben hiçte kırılmadım hepimiz gülüp eklenmiştir o babandır saba lafı geçiyor diyecek
0 oy
tarafından
Onun yapısı da öyledir belki benim kayınpederim de bazen ne söylediğini farkına varmaz sonradan anlar ama işte o zaman da iş işten geçmiş olur 
(7,127 puan) tarafından
Kız sen neden hortlattin bunu (≧▽≦)
0 oy
tarafından

Canım baban seni sevmese o kadar yardımcı olmazdı. anladığım şu, babanın konuşma tarzı kaba, kalbi yumuşacık.<3

0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ablam, kardeşim falan hep birlikte annemlere gidince bize de der bazen babam sessiz olun diye. Sabah erken kalktığı için aksam da bizlere göre erken yatar. O zaman da ses olursa rahatsız oluyor. Vallahi hiç alınmadım. Babam o benim canım ciğerim ne derse basımla beraber. Genel anlamda babam çok düşkündür bize. Bir sey isteyelim ikiletmez .
0 oy
(7,418 puan) tarafından
Bence sen çok hassas davranmışsın sözlerde kırıcı bir şey yok.
0 oy
(839 puan) tarafından
Belki soyleme mizaci da öyle olabilir kuzum kırılma sen yinede 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 243 göst.
2 Kasım 2021 Aile kategorisinde Buket masal (2,340 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
5 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 426 göst.