0 oy
178 göst.
Aile kategorisinde (188 puan) tarafından
Anneler, benim oğlum 5 aylık.. Şuan çok erken ama kalbimden geçen oğlumun bu dünyada bir kardeşi olması.. Aralarında 2 yaş filan olsun istiyorum..

Ben kayınvalidem ile yaşıyorum, altlı üstlü

Ama sadece uyumaya gidiyorum kendi katımıza Diyeceğim o ki bana her konuda yardımcı, hatta kendi diyor doğur, ben bakabilecekken diye

Tecrübeli anneler, ne gibi avantaj ve dezavantajları var, iki çocuk arasının yakın olmasının? 

9 Cevaplar

0 oy
(1,113 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valla benimkiler ikiz bilmem sayilir mi :) ama cok zor 2 3 yas iyi hem bakacakta varsa süper 
(188 puan) tarafından
Sizinki daha zor gibi görünüyor ama birkaç yıla rahat edersiniz Allah'ın izniyle..
-Reklam-
0 oy
tarafından

Aman allahım bi an kendimi düşündm şuan 2. Yi ye hamile olsam kafayı yerin heralde 11 aylık kıım 3 çocuğa bedel :) kuzum valla kaynanan bakıyosa eğer iyi ben tek büyütüyorm tırlatmama az kaldı doktorm nerdeeee :)

(188 puan) tarafından
Yalnız olsam ben de hiç cesaret edemezdim, sağ olsun annem, kayınvalidem destek oluyor :)
0 oy
(683 puan) tarafından
Yaşları yakın çok zor benim iKizlerm var ikisi de laftan anlamıo aralarında kalıyorum hangisine kızcan ikisi de küçük olunca. Dd. Kayınvaliden çocuk olunca hastalanmazsa yap canm :):dd
(188 puan) tarafından
Zaten rahatsızlıkları var ama asla pes etmez sağ olsun :)
0 oy
(223 puan) tarafından
Bence iyi ya benim oglum iki yasinda kizim iki aylik simdilik gayet guzel yas farki pek olmadigi icin cok kiskanmiyor 
(188 puan) tarafından
İnşallah hep öyle olur, sağlıkla büyüsünler❤️
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Valla.aynen ben kayinvalidemde oyle dedim ben sagken dogur yardimci olayim sana suan kizim 19 aylik bende 10+4 haftalik hamileyim 
(188 puan) tarafından
Çok zorlanıyor musunuz? Yani bebeğiniz hareketlidir, nasıl oluyor?
(1,297 puan) tarafından
Valla kizim cok hareketli hic durmaz yerinde suan tek onla ilgilendigim icin pek zorlanmiyorum ama 2. Bebek gelirsen nasil olur bilemem
(188 puan) tarafından
Benim hamileliğimin son ayları yaza denk geldi ve tabiki lohusalığım da :) Sıcaklardan aşırı bunalmıştım ve çok ağırlaşmıştım. Sırt ağrısı filan.. İnşallah Allah kolaylığını verir size ❤️
(1,297 puan) tarafından
Amin insallah canim valla benimde sicaklara gelicek
0 oy
tarafından

Kızım 23 aylık oğlum 8 aylık kayinvalidem ile birlikte yaşıyorum ona rağmen zorlanıyorum heleki ilk zamanlar çok zor oldu ama zamanla alısiyorrsun egerki yaş farkı fazla olmasın diyorsan bazı şeylerden vazgecmelisin çünkü gün içerisinde yetişmek çok zor oluyor tekrar ediyorum KAYİNVALİDEM İLE OTURUYORUM KALABLİGİZ :D banyo etmek tuvalete gitmek lüks oldu benim için heleki aynı anda agladiklari zaman kaçacak delik arıyorum 

Ama çok güzeller orası ayrı iyikide böyle üç beş sene sonra çok daha rahat olacağım eminim 

(188 puan) tarafından
Biraz gözüm korktu şimdi.. Benim çok yakın arkadaşımım çocukları arasında da 22 ay vardı.. Üstelik gurbette ve kendisi çalışan bir anne idi..İlk zamanlar çok zorlandı ama dediğiniz gibi şimdi çok rahat, biri 4 diğeri 6 yaşında, arkadaş gibiler :)
tarafından
Yani her bebek kolay büyümüyor :) kayınvalidem çok cok çok yardım eder dersen kendinide hazır hissediyorsan olsun bence berbaber büyürler sonrasında sen rahat olursun :)
(188 puan) tarafından
Şimdiden düşünüyorum ikinci çocuk konusunu.. Bazen diyorum bu hayat pahalılığında, tek maaşla yetebilir miyiz diye? Bir yanımda oğlum tek kalmasın, babası ve ben bu dünyadan gittiğimizde tutunacak bir dalı olsun.. Çok karışık duygular içerisindeyim :)
tarafından
Önemli olan senin kendini hazır hissetmen :) iyi düşünüp karar vermen lazım
0 oy
(247 puan) tarafından
Benim ki daha doğmadı ama 31 haftalığım  kızım  11 aylık aralarından 1 yas 20 gün falan olucak sezeryanliyim bide ben bana yardımcı olucak kimse yok maalesf kazara oldu ama kızıma baktıkça iyiki oldu diyorum..
(188 puan) tarafından
Rabbim kolaylığını verir inşallah ❤️Biz anneler güçlüyüzdür :)
0 oy
(704 puan) tarafından
Bende merakla bekliyor kızım 2 yaşnda bende 17 haftalık hamileyim :) 
(188 puan) tarafından
Rabbim büyük, darda bırakmaz inşallah sizi de:)
Sağlıkla gelsin minik yavrunuz da❤️
0 oy
tarafından
Ya bende erken yaptım ikinciyi çok pişmanım yani en az 4 5 yıl geçmesi lazım ikinci için o kadar çok şey var ki anlatacagim ama yorgunluktan yazamıyorum hiç durmuyolar çok yaramazlar 
(188 puan) tarafından
Bir ara boşluk bulursanız, öğrenmek isterim. Rabbim Saglıkla büyütmenizi nasip etsin yavrularımızı❤️
tarafından
İkisi beraber büyüsün diye düşünüyoruz ama kendimizi mahfediyoruz bedenen psikolojikmen mahfoluyoruz yani ard arda olan bebekler ikizden farkları yok sürekli ağlamalar heryeri bozmalar ikisine beraber yemek vermek bı yere gidince ikisine kıyafet giydirmek 5 dakkada bir kavga etmeleri yani kardeş olmaları çok güzel ama inssn çok yipraniyo yaa

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 190 göst.
16 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 522 göst.
9 Temmuz 2019 Aile kategorisinde 2_cocuk_annesi (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 799 göst.
0 oy
7 cevap 786 göst.
2 Mayıs 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu