0 oy
600 göst.
Aile kategorisinde (299 puan) tarafından
Vallahi daraldim artik annemlerle esimin arasi pek iyi değil daha once yazmistim. Dun gece hastanedeydm acilmam falan var dye annemde baska sehrde otel isletyor demstm 2 saatlik aramz neyse isi var dye gelcekti bende hastanede olnca ckip geldi bugun icin kontrole gel dedi doktrum annem ben gotrrm dedi sağolsun götürdü. Yolda giderken basladi konsmaya iste bayramda geldiniz baban supurge yapiyor seninki denz havlusunu atms hic yardm edim demyor bos bos bakyor  denizden geldi islak nasl eve grsn dedm soyleyblrdi baba yardm edeym dyeblrdi dyo zaten gunu birlik gelmisiz onuda esim istedi aileni gör artk cikamazsn evden dedi malum doğum yaklaştı kırgın olmasina ragmen götürdü eşim  sonra abim esimden 3 yas kucuk gttgmzde aramadinz bizi ilk gun dedi esime esimde e sen küçüksn senn araman lazim dedi buna da laf edyolar kiz aldi o arycak vs vs dye konsyor ben annemi aramstm esm yanmdaydi verdm teli konussunlar dye nye kendi telefonundn aramyor saygsz dyor cuma gunu gtmstik esim.namaz klmyor napablrm herkes kilacak edecek dye brsry yok 30 31 yasnda adam  kendi verecek hesabini cuma gunu cumaya gtmyomusun dedi esime.yok gtmym anne dedi tm dedi annem bugun gelms bunu sylyor ****** mi o blmyor mu 3 defa gtmezse dinden cikar kardeslermn yannda sylyo kardesm bosan sen bu adamdan dyo 13 yasnda bde dgri 8 yasnda ayrilin dyor ne yapcan namaz klmayani dyo enstem hangi dinden dyo abuk sabuk konsyorlar sinir oldum anneme dyorm ne yapaym.kulagndan tutup zorla dove dove namaz mi kldrym dyorm kilmasi lazm dyor e babamda klmyordu bi ara ona kmse bsey dedi mi dyorm baban ayri sen nye hemen baskasni ornek veryosn dyo evlenmeden once kildgm namaza laf ederdi ailem sadece farzlari kılablrdm hizli hızlı kizarlardi nerdesn cay getr ortadan kaybolma teravih namazi mi klyon ne bu kadr uzun sürüyor dye kzarlardi hizmetleri aksyor dye smdi Allaha şükür onlarda namaza baslams Allah devamini getrsn insallahta herkese zorla namaz kldrma dine zorlama cabalari mahvedyor beni patlycam artik sylyorum anlamıyorlar icimi buraya döküyorum hakkinizi helal edin

3 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bence ailende ciddi soeunlar var herseyden once kucucuk kardeslerin ablasina bosan diyebilmesi benim babam olsa agzina cakinca oturtur o kardesimi hayirdir ablasina yuva yik diyecek el kadar bebe annenin once dinden  bi haber olmasi namaz kilan kizina kizmasi acele ettirmesi simdide damadina kilmiyo diye bosan falan ayip bisi ya abarti ve gosteris muslumani gibi geldiler bana yazik yuvana sahip cik derim esine de anlat uzak durabildigince dur oyle insan anne baba da olsa bes para etmez

(299 puan) tarafından
Allah razi olsn hepinizden
tarafından
Senden de allah razi olsun canim ama dediklerimize kulak ver aileyse aile esinle sende bi aile kurdun saygi duymak zorundalar cok sokma ailevi meselelerine kimseyi karistirma
(299 puan) tarafından
Yok zaten evimde olan hcbseyi blmezler anlatmam kavgamz olmadi mi cok oldu evi bile terk ettm sinirden sakinlesnce geri geldm 5 6 saat kaybldm yani ortadan ruhlari bile duymadi duysa astim kestim vs vs o yzden hcbseyimi anlatamyorum aileme
tarafından
Uzaklas canim oldukca gerekirse kirilsinlar bosver yuvana bak
(299 puan) tarafından
Sağol canım benim
-Reklam-
0 oy
tarafından

hatirladim seni canim bebek arabasini ailen alacakti esin istememisti demi. bu olanlari konusulanlari esine anlatma sakin durduk yere kotu olur araniz. Allah herkesin namazini kabul etsin insallah esinde gitmeye baslar cumaya ama herkesin ibadeti kendisinedir 

(299 puan) tarafından
Evet canm ya kilar kilmaz kendine bendr isterm.kilsin dinine Yonelsin ama bu yasa kadr gormemis ben bilmesi gerekeni anlatyorum esime insallah birgün oda baslar ne diyim Allah razi olsun canm
tarafından
Allah sendende razı olsun canım baba evinde gordugumuzu evliligimize yansitiyoruz ben bakiyorum cogu hareketim ayni annem kahvaltı kültürü aksam yemegi saati falan. erkeklede bayram namazı cuma namazı gibi seyleri babadan görür uygular zamanla esinde yonelir namaza bu annenin kardesinin laf sokmasiyla olmaz ki
(299 puan) tarafından
Yani esiminde pis huyu budur bseyi 2 kere soyle yapcagi varsa da yapmaz ama iste bizimkler hic anlamyor anca hep kendi dediklerini uygulatmaya calssnlar ben esimden saklyorum sylemyorm annemede esimle ilgili bsey demyorum arada kalyorz bakalm.sonumuz hayrola
tarafından
zaten soylersen hem onlar kötü olur hem sen kötü olursun bide uzuldugunle kalirsin annene he soylerim gider de geç bosver cankm takilma
(299 puan) tarafından
Öyle yapym canm artk bi dogrsydm da şu hassas psikolojiden kurtulaydim :))
tarafından
doğurunca duygusal bakmazsin olaya sinirlenirsin  sahislar aynı sözler ayni olacak sen dogunca bebisine odaklan takma kimseyi
(299 puan) tarafından
Nasipse oyle yapicam canm esime de dyorm.bebek dogsun seni 2.plana aticamdye bende aynisiniyapicam oncelik kizim dyor :)
0 oy
(330 puan) tarafından

Benimde eşimin ailesi kılıyo eşim kılmıyo cumaya gitmiyo diye laf yapıyolar ama bence namaz kılmak dindar olduğunu göstermiyo insan başka bi şey yapar mesela sokak hayvanlarını besler namaz kılan insandan daha büyüktür sevabı bunu bilemeyiz. Eşimin ailesi kapalı mesela ben açığım eşim ailesiyle tanışmadan önce söylemiş kimse buseye kapan falan demiycek kavga çıkarırım diye. Herkesin düşüncesi kendine tavrını koy sende bence 

(299 puan) tarafından
Senin en azndn kendiailesi soylyorms canm bzdede tam tersi bizim.aile.kapali onlar acik ben onlara sayglym onlar bana saygili basini acmayi dusnr msn demslerdi nisanlanmadn once onlarn orda kapalilar garip yazin aciklar kisin kapali nasl bsey bende blmyorm onlari gorunce byle sordular bende aclmayi dusunmyorum dedim btti zorla degl icinden gelerek yapilmadgi surece bi önemi kalmaz zaten canm kimse kmse icin acilmyor kapanmyor namaz klmyor herkes kendi vericek hesabini iste anlasalar
(330 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ne diyim ki
(299 puan) tarafından
Sağol canım amin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 404 göst.
9 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 252 göst.
3 Mart 2022 Diğer kategorisinde Semaaaaaaaaaaaa (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 63 göst.
1 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif gunes (487 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 155 göst.
7 Eylül 2023 Aile kategorisinde Gul1234 (44 puan) tarafından soruldu

374,642 soru

11,205,372 cevap

34,507 kullanıcı

...