0 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde (1,313 puan) tarafından
2 aylik kızımı kaç saate bir emzirmem lazım uyaninca emiyor bir sonraki uykuya kadar emmiyor aradan 5 saat geçse bile hele geceleri cile çekiyorum göğsümü tutmuyor ne yapicam bilmiyorum bir sürü şey denedim olmuyor gündüz çok güzel emiyor

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Geceleri gaz sorunu olmasın canım
(1,313 puan) tarafından
Gazını çıkarıyor suan mesela uyanık hiç huysuz değil ama süt vermeye çalışsam kıyameti koparıyor uyumuyorda 3 saat önce uyandı hala emmedi 2 kere çekip birakiyor
-Reklam-
0 oy
(119,001 puan) tarafından
2 saatte 1 kez emzirmen lazim gece uyumuyosa gazi olabilir yada bebeginjz kolikmi
(1,313 puan) tarafından
Bu kolik nedir nasıl biseydir biraz anlatır mısın canım
(1,703 puan) tarafından
Genellikle akşam ve gece saatlerinde belirli bir satte başlayıp belirli saatlerde tekrarlanır bebk ağlama krizine girer bazen her gün bazen haftanın bir kaç günü 3 aya kadar genellikle devam eder yani en azından benim bebeğimde öyleydi şu an 2,5 aylık az kaldı anlıyorum artık eskisi gibi değil bize nurse harveys  gaz damlasi cok iyi geldi
(119,001 puan) tarafından
bizimki 6 ay surmustu
(1,703 puan) tarafından
Erkek bebeklerinde daha çok  görülüyor doktorumuz söyledi gercektende cevremdeki erkke bebekrde hep daha çok rastladım
(1,313 puan) tarafından
O zaman benim kızım kolik dediğiniz herşey var ve bunu hep gece yapıyor gündüz sorun yok
0 oy
tarafından
Canım gece uykusuna ihtiyaç duyuyor olmasın? Bizde sarılık yoktu o yüzden 2. ayda geceleri 5 saati geçmeyecek şekilde uyuyabilir demişlerdi. Ama kesinlikle 5 saat geçmesin dediler tabi.
(1,313 puan) tarafından
Gaz damlası kulaniyorum
tarafından
Doktoruna sor o zaman canım en iyisi. Kilo alımı vs yerindeyse de çok sıkma kendini. Gelişimi iyi olduktan sonra.
(1,313 puan) tarafından
Canım çok panik bir insanım genel olarak böyleyim hemen biberona basvuruyorum aklımda her an mama fikri var ve hiç istemiyorum çünkü mama alacak gücümüz yok
tarafından
Gelişimi kilosu normalse bence başlama biberona. Ama yeğenlerim doğdukları günden itibaren memeyi reddettiler mecbur biberonla anne sütü verdik. Bence doktoruna danışmadan ne mamaya ne biberona geçme.
(1,313 puan) tarafından
Tmm canım çok tesekur ederim
0 oy
(378 puan) tarafından
Ben ilk kizimda bu hatayi yaptim basinda beklerdim o istemeden emzirirdim daha aciktigi icin bir kez bile aglamamistir ama ne oldu hic biberon mama vermedigim halde 4 ayliktan 7 ayliga kadar meme reddi yasadik, gozu acikken asla emmezdi kiyameti koparirdi, hep uyku sersemi emzirirdim oyle oyle atlattik. Ama simdi ikinci bebegim aglamadan meme vermemeye calisiyorum, umarim ise yarar 4 aylik oldu yine meme emerken mizmizlaniyor ama ayakta geziyorum zipliyorum falan bi sekilde emiyor, simdi dunyayi kesfediyor onlar meme emmek istemezler. Uyku sersemi iken ver memeyi, ayrica gece bezen 5 ya da 6 saat uyuyabiliyorlar her zaman olmasa da normal uyku da bi ihtiyac uyumadan buyuyemez oyle dusun rahatlamaya calis bebegi zorlama
(1,313 puan) tarafından
Aynen dediğin gibi uyku sersemi olmadığı sürece emmiyor
0 oy
(1,642 puan) tarafından
Gündüz emiyorsa gece uykusu olduğu için emmiyordur ama 2 aylık beebgi 2 saat arayla emzirirseniz iyi olur emme reflexini harekete geçirin yanağını oksayin çenesine destek olun kilo alımı normalse dert etmeyin bence 
(1,313 puan) tarafından
Uyanık olmasına rağmen icmiyor
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Emzik veya biberon kullanıyor musunuz
(1,313 puan) tarafından
Emzik kulaniyorum uykuya gecislerde
(1,703 puan) tarafından
Benimki de 2 aylık mem reddi yapiyir bende emzik kullandığım için o yüzden dün kestim evet zor ama vermeyecem artık çünkü bu gidişle sütüm kesilecek
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Canım bnm bebeğim de öyleydi gündüz zar zor emerdi gece hiç emmezdi gece hep mama yapardım uykudan zor gözünü açıyordu emmeye enerjisi olmuyordu mama yapardım hep hatırladım. Ama bir süre sonra büyüdü alıştı emmeye şuan uzun zamandir mamayı bıraktık sadece emiyor emmeyi çok seviyor bol bol emzir sen sakın vazgeçme mama versen bile
(1,313 puan) tarafından
Inşallah benim bebegimde alışır
0 oy
tarafından
gunduz emiyorsa idrarinda kakasinda sorunu yoksa cok takilmana gerek yok ilk 2 hafta onemli sarilik icin ama sonrasinda bebek ne zaman isterse dio doktorlar
(1,313 puan) tarafından
Günde 4 5 bez dolu dolu idrar yapar ama kaka sorunu var çünkü sürekli kabiz oluyor

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 131 göst.
2 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Yorgun0001 (113 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 115 göst.
17 Nisan 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 417 göst.
18 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 538 göst.
29 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mizgn_01 (129 puan) tarafından soruldu

377,309 soru

11,291,453 cevap

34,706 kullanıcı

...