0 oy
415 göst.
Aile kategorisinde (584 puan) tarafından
Selâm kızlar paylaşmak istedim 26 akşamı saat 17 de sancım başladı ve anladım doğum sancısı olduğunu gece saat 24 e kadar evde hiç oturmadan sürekli yürüyerek ve ılık dusa girerek secde pozisyonu alarak sancılarımi karşıladım ve evde sancı serüvenim başlamış oldu saat 24 de üç dakikayla Bir gelen ağrı ve sancılar artık dayanılmaz Bir hâl almıştı eşime hemen arabayı hazırlaması gerektiğini çantaları indirmesini beni 10 dakika içinde hastaneye yetistirmesini söyledim hastaneye vardık muayenem yapıldı doktor şok:) sen ne yaptın böyle 8 cm açılman var ne yaptıysan güzel yapmışsın 15 dakika SONRA kızın kucağında dedi ve beni 10 dakikalık nst cihazına bağladı sancılar kalp atışı takip edilirken muayeneye devam edip ikinmami istedi iki ıkınma sonucu 10 cm ye ulaşan açıklık ile beni masaya aldı kuvvetli iki ıkınma sonucu 27 Aralık 24;50 de Cennet kokulu kızım artık kollarımda idi:) Rabb'im herkese böyle Bir normal doğum süreci yaşatsın inşallah 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Maslalah Allah analı babalı büyütsün eğer hastanede yatıyor olmasaydım bende sancimi evde çekip gitmek istiyordum nasip olmadi
(584 puan) tarafından
Nasıp kısmet Allah yardımcın olsun
tarafından
Dogurdum kız ben♥️♥️❤️
25 saatlik suni sonucu doğurdum
Oğlum 70 gunluk
(584 puan) tarafından
Hay maşallah
tarafından
Anam ağladı 25 saat yatakta uzanarak suni çektim çok zordu ama bitti ♥️rabbim herkese evladını sagsalim kucağına almayı nasip etsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Maşallah canım ❣️ rabbim Analı babalı büyütsün inşallah
(584 puan) tarafından
Allah'ım razı olsun
tarafından
Canım bebeğin nasıl sen nasılsın ❣️♥️❤️annelik nasıl
(584 puan) tarafından
Mükemmel hele ki kız evlat olunca
tarafından
Valla annelik zormuş :) ama çok güzel .  Sen nasılsın
0 oy
(3,888 puan) tarafından

Hay maşaAllah canım sana yapılacak şeyleri çok iyi biliyormuşsun ve panik yapmamışsın güzel anne, rabbim analı babalı büyütsün <3

(584 puan) tarafından
İkinci Bebek olunca cahillik bitiyor en önemlisi evde sancı çekerken eşim dahil hiç kimseyi yanimda görmek istemedim iyikide Bir odada tek başına çektim o sanciyi çünkü etrafımdaki insanlar benden daha panik ve heyecan doluydu:) teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Maşallah maşallah Allah hepimize böyle pozitif kolay doğumlar nasip etsin sana da yavrunu sağlıkla büyütmeyi nasip etsin ❤️

Peki doğuma yakın süreçte de bir şeyler yaptın mı normal doğum için ne bileyim yürüyüs pilates hareketler bunları yaptım bence onların da etkisi var dediğin ne varsa paylaşır mısın? 
(584 puan) tarafından
Valla bacım söz meclisten dışarı olsun ama ben çit kırıldım olmadım hiç yani hamile olduğumu öğrendim hiç sırtım geceler dışında yatak yüzü görmedi hep işlerime kendim koşturdum sürekli yürüdüm hep hareket halinde kaldım ve okadar büyük avantajını gördüm.ki tek tavsiyem sürekli yürü ve hareketsiz hiç kalma
(4,146 puan) tarafından
Çok şükür bende öyleyim canım annemler çok kızıyor hatta Bi otur yerine bu kadar eğilip kalkma sen hamilesin sen bırak vs diye bende kızıyorum hamileyim hasta değilim Bi durun ben yaparım diye :) sadece havalar çok sogudu düzenli yürüyüs yapamıyorum o canımı sıkıyor evde hareketli olmaya çalısıyorum bende yine de
0 oy
(7,223 puan) tarafından
Bende son dakika gitseydim keske 5cm le gittim 3 saatte doğum yaptım ama suni verdiler 7 cmden sonra ona cok pismanim
(584 puan) tarafından
Ben hiç suni almadım şükür sadece damar yolu açtılar antibiyotik vermek icin
(7,223 puan) tarafından
Masallah canim güle güle buyut bebisinide
(584 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ayyy maşallah canım darısı diğer hamilelere olsun ❤️
(584 puan) tarafından
Amin ecmain inşallah
0 oy
(8,967 puan) tarafından

<3Maşallah bilinçli anne<3 sağlıkla büyüsün hayırlı evlat olsun

(584 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Mâşallah sana cnm darısı diğer hamile olanların başına inşallah 
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Hey masallah canim  ilk dogum muydu saglikla buyüt yavrunu darisida biz bekleyenlere 
(584 puan) tarafından
Hayır ikinci Bir oğlum var üç buçuk yaşında altı günlük te kızım var elhamdülillah amin hayırlı doğumlar
(1,921 puan) tarafından
Bi tek benim ijimci daha zor gecmis heralde masallah :)
0 oy
tarafından
Maşallah canım darısı bana inşallah :)) o zamana kadar neler yaptın mesela canım
(584 puan) tarafından
Sürekli hareket halinde oldum ılık duş ve gün aşırı ilişki yaşadık acilmadaki en büyük etken lerden bir ilişki
tarafından
Tam kaçıncı haftadan sonra gün aşırı ilişki oldu canım, biz 29+4 üz bugün çok şükür, yürüyüşü evde yapıyorum dışarıda ayağım kayar falan diye çıkmaya korkuyorum açıkçası.
(584 puan) tarafından
Eşim asker benim 38 haftaydim izine geldiğinde 41 haftaya kadar ilişkimiz oldu
0 oy
(2,346 puan) tarafından
Valla okurken kendim doğum yapmış gibi rahatladım. Böyle bi doğumu Rabbim hayırlısıyla hepimize nasip etsin inşallah. Hayırlı olsun canım. Ben de 36 haftayı geçtim sabırsızlıkla bekliyorum doğumu ikinci doğumum olacak inşallah. Altta ki yorumlarda hiç durmadım yerimde demişsin ben de öyleyim sürekli iş yapıyorum ilk zamanlar biraz sıkıntım vrdı ama şimdi durmak istemiyorum. İlk gebelikte suni sancıyi 10 saat kadar yiyince. Hurma falan yiyorum bi de. Bebeğim yan yatıyor gebelik tarafında gördüm secde pozisyon iyi oluyormuş denesem mi acaba faydasi olur mu
(584 puan) tarafından
Tabii ki secde pozisyonu bebeği makat geliş olan insanların bebeğini bile çevirip doğum kanalına sokuyor çok faydalı
0 oy
tarafından

Bende ikinci gebelikte 12 den altıya kadar evde sancı çektim yürüyerek falnn ama hastaneye yetişemedim ambulansta yolda dogurdum:D ikinci çocuk olunca tecrübeli olunuyo ilkinde suni aldım sancı gelir gelmez hastaneye gitmiştim ay bilseydim gidermiydim neyse bu üçüncü geliyoo bakalım bu nasıl olacak seninde bebgin hosgeldi sağlıkla buyut canım Allah analı babalı buyutsun<3

(584 puan) tarafından
Teşekkür ederim hayırlı doğumlar in olsun inşallah
tarafından
Saol canim
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla büyütsün cnm benim de aynı oldu hastaneye 22.30 da gittim 23.10 da oğlum kucağımdaydı doktordan biraz fırca yedim yolda doğurcakmıssın diye ama benim kordon düşmedi ölümden döndüm rabbim evladıma bağışladı beni hemen doğumum oldu ama ben 2 saat gözetim altında ve kan takviyesi aldım 
(584 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun sağlıkla büyüt bebeğini

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 421 göst.
0 oy
29 cevap 978 göst.
0 oy
9 cevap 576 göst.
+2 oy
25 cevap 607 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Nurselvi (77 puan) tarafından soruldu