+1 oy
816 göst.
Aile kategorisinde (16 puan) tarafından
Oğlumun ismi Eymen Asaf şimdi kızıma da Eflin Âlâ koymak istiyorum sizce nasıl ??

19 Cevaplar

+2 oy
tarafından
O nasıl isim ya
(16 puan) tarafından
Gayet te isim eflin cennete açılan kapı, alâ da süre ismidir bı araştırmadan yorum yapmak için yapmayın lütfen
tarafından
Cennetle de alakalı ne çok şey var maşallah. Tatlım ona bakılırsa Ecrin isminin de anlamı güya Allah'ın hediyesi demekmiş herkes öyle biliyor. Ama Allahümme ecirni minennar kısmından ecir i almışlar ecrine cevirmisler anlamına da e hadi Allah'ın hediyesi diyelim demişler. Mesela Azem isminin anlamı bu uygulamada cennet kapısını bekleyen meleklerden biri yazıyor internette bakıyorum ne cennet ne bişey hiç bir anlamı yok,ait anlamindaymis. O yüzden değişik olsun diye böyle isimlere yönelmek ne bileyim saçma geliyor
tarafından
Eflin İsminin Anlamı

Eflin isminin anlamı halk arasında ‘Cennete Açılan Kapı’ olarak geçiyor. Farsça kökenli bir kelime olarak Farsçadan Türkçeye bu anlamı üzerinden geçmiş durumda. Ancak aynı zamanda herhangi bir anlama gelmediği de söylenen bilgiler arasında bulunmaktadır.

Al bak internette de böyle yazıyor,kulaktan dolma bilgilerle isim koymayalim artık.
tarafından
Âlâ sözcüğünü de ben muhteşem yüzyıl da duymuştum hunkar a sunulan fikir hoşuna giderse âlâ diyordu,o fikir uygulanıyordu,adlarıyla hayırlı uzun ömürlü yaşasın evlatlarımız inşallah ❣️
(966 puan) tarafından
İnternete bakıp anlamını koymayın isim.Sözluklere bakın.Osmanlica sözlük Arapça sözlük, Farsça sözlük vb.
-Reklam-
+1 oy
(5,557 puan) tarafından
Öyle değişik isimleri sevmiyorum en azından Elif âlâ olabilir bence . Anlamı ne 
+1 oy
(276 puan) tarafından
Oğlumun ismi Emir Asaf

Eflin Ala bana bir zamanlar İçişleri bakanı Efkan Alayı çağrıştırdi

Tabiki sizin için daha anlamlı olabilir ..
(1,772 puan) tarafından
Ay benzetmeye çok güldüm canım :)
0 oy
(3,820 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Eymen en sevdiğim erkek bebek ismi diyebilirim... ve farklı isimler hep hoşuma gitmiştir çok beğendim ben <3sadece Alâ yerine belki farklı bi isim olabilir eflin arya gibi veya ne biliyim farklı bi isim

(16 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(2,259 puan) tarafından
Bence eflin tek başına güzel canım 
0 oy
tarafından
Alâ nın söylemesi zor sanki herkes uzatarak kullanmayabilir. Alya daha revaçta son zamanlarda ama siz bilirsiniz
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Eflin ismini sevmiyorum ben böyle değişik isimler hoşuma gitmiyor daha doğrusu, 
0 oy
tarafından
Malesef güzel değil canım:// 
0 oy
(937 puan) tarafından
Hiç güzel değil 
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Anlamı nedir
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Eflin âlâ degilde eflin alya daha guzel geliyor kuzenimin cocugunun adi dusun istersen
(16 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Eflin ada 

Elif ada 

Bunları dusunsen canım. Âlâ  ne demek kı ısımde cok garıp duruyo
0 oy
(1,750 puan) tarafından
İkside zor isim yinede  kendin bilirsn 
0 oy
(250 puan) tarafından
Sen istediğini koyda vardın millet farklı desin senin istedigin sevdiğin içine sinen olsun
0 oy
tarafından
El Fatiha gibi geliyor söylenişi. Ala ve eflin ikisi güzel isim ama yanyana uyduramadim
0 oy
(966 puan) tarafından
Âlâ bildiğim kadarıyla erkek isimleri ile daha çok kullanılıyor.iyi düşün derim koyarken.
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Benim kulağıma hoş geldi isimler 
0 oy
(409 puan) tarafından
Eski post olduğu için yorumu sildim
0 oy
(225 puan) tarafından

Cok alaaa olmuş :ermm:

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 465 göst.