0 oy
137 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kızlar 2 aylık bebeğim grip olmuş eşim ve bende gribiz öksürük de var üçümüzde de bugün doktora gittik serum fizyolojik dışında bide calpol verdi ama şurubu kusuyor içmiyor serum fizyolojik zaten kullanıyorduk burnu hem tıkalı hem akıyor doğru düzgün emmiyor bile iki kere fışkırır şekilde kustu baya hemde 

Çokta ağlıyor ne yapacağız bilmiyorum 

Başka bir doktora daha mı gitsek

Lütfen akıl verin çok huysuz çok :(

9 Cevaplar

0 oy
(12,881 puan) tarafından
Maske takın canım bebeğin yanında. Nane limon iç sen sütünden o da alır. Geçmiş olsun 
tarafından
Öpmüyoruz ama maskede takmiyoruz yalan yok.
Nane limon içtim bir fincan ama hiç durmuyor çok yoruldum bende :(
(12,881 puan) tarafından
Bebekler hiç hasta olmasa keşke. Tak canım yanında veya emzirirken ağzında dursun. Test verdiniz mi .
tarafından
Test vermedik ama eşim yarın vermeyi düşünüyor benim öksürüğüm azaldı baya o yüzden değilimdir diye düşündüm :(
-Reklam-
0 oy
(17,599 puan) tarafından
:( oyy kıyamam minicik bedenine istersen sağlık ocağına götür ama 2 aylık olduu için pek bişey yapılamaz Rabbim şifa verir inşallah
tarafından
İçim gidiyor ya gerçekten:(
(17,599 puan) tarafından
Benim bile görmeden içim gtti kuzum ya  :(
tarafından
Hapsuruyor aynı zamanda öksürüyor boğazında balgam var sanırım atamadığı için canını yakıyor :(
(17,599 puan) tarafından
:( o zor işte yaa
0 oy
tarafından
Şurubu sevmediği için kusmuş bence 
tarafından
İlkinde şurup verince kustu ikincisinde kendiliğinden
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Cok gecmis olsun emziriyorsan sürekli emzir serumla burnunu aç evi nemlendir biz cold mix kullanıyoruz ama 2.aya uygunmu bilmiyorum
tarafından
Evi nemlendir derken ne yapabilirim mesela peteğin üstüne kavanoz ile su koyyuyorum sadece
(7,654 puan) tarafından
Buhar makinen yoksa su kaynat odaya koy o da nemlendirir
tarafından
Tamam çok teşekkür ederim :(
(1,301 puan) tarafından
Ya da ketl varsa içine su koy öyle de oluyor
tarafından
Ketil sürekli kaynayacak şekilde mi duracak o yeterli olur mu ki
0 oy
tarafından
Rabbim.sifa versin canım benim kızımda çok öksürüyor bide burnu akıyor akşam zeytinyağı pekmez limon karabiber hepsini karistirp verdim sabaha vericem yine inşallah. İnşallah da fayda eder Rabbim şifasını  verir amin sizede bizede tüm hastalarda:((
tarafından
Sizede çok geçmiş olsun amin inşallah:(
0 oy
(4,051 puan) tarafından
Bebegım o aylardayken  hasta olmustuk ikimizde, maske takarak emzırdm bol su ıctım meyve nar portakal mandalina cok yedım hem sutum artsın hem gribi atlatalım dıye.. Sık sık emzırdım nane lımon ıctım 2 3 cay kasıgı bebegıme verdm naneden lımonsuz.. Odaya kaynamıs suya nane yagı damlattım koydum nemlendırsın dıye serum ile burnunu actım hep Baska da ne yapılırkı bebegın kucuk cnm ve odanı sık sık havlandr ama bebegını usutme sırtına kendine dikkat et ozellıkle terlemenıze ben oyle hasta oldm bebegıme bulastı
(4,051 puan) tarafından
Bir de bebegının gögsune zeytınyagı sur sırtına ve gogsune havlu koy sıcak tut ıyı gelir cnm.. 2 Gune kalmadan ıyılestık cok sukur
tarafından
İnşallah bizde iyileşiriz önerileriniz için teşekkür ederim
0 oy
(78 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun peditus grip içim veriyorlar çocuklara ama 2 aya uygun mu bilmiyorum sağlık ocagina falan sorarsan kullan ayrıca uykuda yapıyor iyice dinlenir çok ağlıyor sa grip kulaklarına falan agri veriyor olabilir keşke bebekler hiç hasta olmasa :(

tarafından
Keşke ya keşke :(
0 oy
(765 puan) tarafından
Ihlamur ver canım bebeğe gözünü üzerinden ayırma bebekler ilk 4 5 ay sadece burunlarindan alır nefesini ağızdan alamazlar sizde maske takın bol bol emzir kusmaya devam ederse hastane şart sıvı kaybetmemesi lazım 
tarafından
Emmek istemiyor ama yinede bir şekilde emziriyorum ama çok az. Ihlamur nasıl vereceğim daha çok küçük
(765 puan) tarafından
Bebeklere ıhlamur verilir canım kaşık şırınga nasıl işine geliyorsa az zaten 2 3 kaşık
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Günde S4 defa serum fizyolojik ile temizle . Zeytinyağıni çok hafif ılıt ve bebeğin göğsüne, sırtına güzelce masaj yap sonra birşeyle sar iyice bu onu çok rahatlatacaktir.
tarafından
Herhangi bir yan etki bırakır mı bu
(1,301 puan) tarafından
Ne gibi bir yan etki ve söylediklerimin hiçbiri de yan etki gösterebilecek şeyler değil
tarafından
Tamam çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 91 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Lavanta... (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 94 göst.
0 oy
0 cevap 16 göst.
10 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Periannesi (91 puan) tarafından soruldu
0 oy