+1 oy
717 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kızlar kendimi çok yorgun bitkin hissediyorum. 50 günlük bebegim. Kolik bir bebek. Susturamiyorum. 40 gün yanimda kaldilar. 10 gündür tekim ama ya anneme kaciyorum. Ya kayinvalideme. Ya da hastayim diye kardeşimi çagiriyorum. Eşimi yaklaştırmıyorum yanima 50 gündür ayrı uyuyoruz. Gelip sarılıyor. Istemiyorum. Lohusa depresyonu ayrı zaten. Hep derdim bu dogum yapanlar neden kendine bakmaz. Başima gelince anladım. 4 5 gündür banyo yapamiyorum. Aksama kadar agliyor esim gelince yemek temizlik çamaşır yapiyorum. Uykusuzluktan bi köşede uyuyakalıyorum. Eşim Birsey demiyor sagolsun. Kanamam devam ediyor diyip kaçiyorum kendimi çok kötü biri olarak görüyorum. Bebegim susmuyor. Saçım darmadagin. Hamileyken bile süslenen ben. Simdi eşimi günlerce giyilmis kusmuklu terli esofman darmadagin saç ile karsiliyorum. 3 ay dediler koliklik sonrasında neler bekliyor diyip agliyorum

20 Cevaplar

+2 oy
(678 puan) tarafından
Kendinize hiçte eziyet etmeyin eşiniz iki kusmuklu kıyafetle gördü diye sizi hiç bisey olmaz bu hayatı sadece kocalara süslü görünmek için yaşamıyoruz şuan böylesin ve geçecek benimkide 7 aylık uyuttum 40 dk içinde tekrar sallayisim heryerim  kasilmaktan ağrıdan ölüyorum çok zor kolay değil ama geçecek benimkide çok ağlardı 3 ay annemlerle baktık 3.ayda düzeldi sonrası yine işte anlattığım gibi ama biz alışıyoruz bu tempoya ve bebeğe geçecek büyüyecek  aglamasi  azalacak merak etme 
(788 puan) tarafından
Bu hayatı kocalara süslü görünmek için yaşamıyoruz dedinya çok şükür su sitede benim gibi düşünenler de varmış ya herkes mi süslü herkes mi mükemmel eş diye düşünüyordum
(14,840 puan) tarafından
Valla eğer herkes susluyse de öyle olsunlar bırak. Ben değilim. Ve eşim de benim için ekstradan suslenmez. Neden ben kendimi bu kadar kasıyorum o halde. Kadınlar olarak bu konuda ciddi baskı altındayız. Elbette insan özellikle de kadınlar fıtrat itibariyle güzel görünmek ister. Ama yeni doğum yapmış bir kadın da bı zahmet hosgorulsun. 3 ay kolik ağlaması dev ediyor. 4.5 ayda bizim gaz problemimiz tamamen ortadan kalktı. Bebekten bebeğe değişir. Ama hep bı sonraki süreç var. İnsan zamanla alışıyor. Ve bebeğin yavaş yavaş seni anlamaya dillenmeye başladıkça çok keyifli bir hal alıyor.ben de 40 gün ailemle birlikte baktım. Sonrasında tektim hep. Çok canım sıkılırdı evde. Artık bebeğim 19 aylık ve bana yoldaş oldu resmen . Bı çok güzel bişey. Gelişimini izledikçe farkettikce insan çok mutlu oluyor. Herşey daha güzel oluyor
-Reklam-
+2 oy
(788 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Şu yazdıkların o kadar normal ki hepsini harfi harfine yaşadım bebeğim 7 aylık zaman zaman yine bile yaşıyorum. Hiç kendini kendime bakmaliyim vs diye zorlama nasıl rahatsan nasıl daha iyi hissediyorsan öyle devam et. Biz aylarca içimizde insan taşıdık sonra doğum yaptık ve bi insan büyütüyoruz kusmuklu tişörtle durmayada hakkımız var yemek yapmamayada. İlişki konusunda da o yorgunlukla böyle düşünmen aşırı normal hepsi geçici geçiyor lohusa depresyonunu benim gibi yaşayan çok azdır. Ben ki hep öyle yasiycam sandım ama geçti seninki hayli hayli geçecek yanlız değilsin. Bu arada ayy ben hiç öyle olmadim hep kendime baktım hep yanlız baktım diyenler olursa sakin takma bile zamanında bende böyle post açtığımda bana bunları söylediler kendimi o kadar eksik hissettim ki ben niye öyle olamıyorum dedim suanki kafam olsa onlara çok başka şekilde yaklasirdim 
0 oy
tarafından
Ayyy günlerce giyilmiş kusmuklu kıyafet olmazsa olmazimm ahha
0 oy
tarafından
Hepsi geçici canım derin nefes al ve kokla bebeğini o koku herşeye bedel. Benim de oğlum kolikti ve eşim yanımda yoktu bu günler geçmez dedim şuan 3 yaşında ve ben yine bakımlı kendime vakit ayıran bir anneyim . Zamanı var sabret 
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Aha beni anlatmış :) benimkisi 4 ay 12 günlük oldu merak etme gaz olayı falan cok azaldı ama hep kucakta gezmek ister, sırtı hiç yere gelsin istemez bu değişmedi, 
(800 puan) tarafından
Kucak meselesi de 6 aylıdan sonra bıraz azalır 9 aylık olunca istemez
(3,451 puan) tarafından
Allah'ım hadi inşallah
0 oy
(427 puan) tarafından
Aynisini yasadim desem inanir msn canm esimle bu hallerim yuzunden bosanma asamasina kadrda geldik yani sadece sabret bacim gececegni bil ve sabret 
(446 puan) tarafından
Kendimi kötü biri olarak görüyorum
(800 puan) tarafından
B12 eksikliği insanı mutsuz yapabilir kansızlıkda doğumdan geliyor topaflanıcaksın ınsaAllah boğazına dıkat et güçlenirsin
(427 puan) tarafından
Hicte kotu degidin sadece bakima mihtac el kadar bi bebe war ve sen onu haata kazandirmak biraz buyusun die kendnden odün vriyrsun bu seni kotu yapmaz bu seni iyi cok cok merhametli anne yapr elbette bakiminda suslenmennde zamani gelecek kimse bize kolay olaca dememisti zaten demi canm benim
0 oy
(373 puan) tarafından
Kuşum benim oğlum kolik değildi ama inan bende öyle hissettim herkese düşman oldum annem 40dan sonra gitti resmen terkedilmiş gibi hissettim çok çok korkunçtu hatta pişman oldum çocuk yaptığıma neyin icine düştüm dedim Allah affetsin ama inan 3 aydan sonra rahatladım ben alıştım o daha düzene girdi şimdi iyiki diyorum yine eski hayat yok ama ilk zamanlqra göre çok daha kolay bence zamanla da öyle olacak çok normal boyle hissetmen birçok kişi yaşıyor az sık dişini gerekiyorsa annene git kayincalidene git yardım etmek zorundalar onlar en yakınlarin ben de özel olacak ama aylar sonra oğlum 6 aylıkken tekrar ilişki yasayabildim eşimle çünkü cinsellikten soğudum 
(446 puan) tarafından
Bende soğudum. Ama yavaştan eşim söylenmeye başladı. Kanamam var diyip gidiyorum cünkü halim yok
(373 puan) tarafından
Bence açıkça tatlı dille hislerini anlat anlayış gösterecektir göstermeli
(446 puan) tarafından
Bende pişmanım neden yaptum biraz geçseydi falan diyorum. Kolik oldugu için bi yere gidemiyorum. Kimseyi kabul edemiyorum
(8,226 puan) tarafından
Zelış su an engellenmıs hissetmen cok normal bı sure yapamıcaksın istediğin şeyleri pişmanlıgın aslında su ankı hislerinden dolayı olacak ilerde.İnsan ılk basta dertlenıyo aklına hersey gelıyo ama rabbıne sukret saglıklıysa bebegın elı kolu duzgunse nımetın şükrü olur bacım pişmanlığı olmaz.Şimdi hormonel sıkıntıların var ama eşine soguk davranma bı kere de olsa dene hem bak ne durumdasın ama mutlaka yaparsan korun.ne guzel bak eşin istiyo arzuluyo seni bazı eşler 1 sene yapmasa aramıyo.
0 oy
(9,444 puan) tarafından
Kuzu bizim kolik dönemi 5. Ayda son buldu çünkü   emziğe alıştı o ay ve hamak beşik kullandım, bebek arabasıyla aspiratör sesinile mutfakta uyuttum elektrik süpürgesi sesi ile uyuttum inan her gün hastanedeydik hergün ağlıyordu her saat kendimce çözümler buldum az da olsa rahatladık
0 oy
tarafından
Canım alışıyor insan emin ol bende öyleydim valal naisl bakicam nasıl edicem kafayı yiyordum ağlıyordum oturup tuvalete bile gitmek lüks olmuştu benim için ama aglaisn biraz bişey olmaz açılır diyolar tabi krize girecek şekilde değil zaten yenidegon bebekler 40 i çıkana kadar ağlar benim kızımda ağlıyordu hele açlığa hiç gelmeyen bir bebekti şuanda hala emiyor ama eskisinden daha iyiyim ve alıştım şuan lohusa psikolojisi dansın 9 ayı buluyor atlatman sabret dua et namaz kıl
0 oy
(280 puan) tarafından
İki ay 15 gun kolikden agliyodum senin gibiydim uc aylik olsun uyuyacaksin merak etme sonra okursun bu yorumumu gecici cnm annemizde bizi boyle buyuttu
0 oy
(134 puan) tarafından
Annen ve k. Valideni bırakma onlara giderek kafanı dağıt
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bunun adı annelik yapacak bir şey yok 
0 oy
(209 puan) tarafından
Ah ah bende öyleydim bebeğim kolik değildi uslu bi bebekti ama ben normal değildim lohusalık beni çok kötü yapmıştı eşimin 1 saniye bile yanımdan ayrılmasını istemiyordum ilk çocuk bide. 2 buçuk ay bebeğimle yalnız kalmaktan o kadar çok korkuyordum ki bakamayacam yapamayacam uyutamayacam diye düşünmekten bütün özgüvenim gitmişti hep annem eşim bakmıştı uyutmuştu ben sadece emziriyordum uyuyordum hiç bişi yapmak istemiyordum çok değişik bi psikolojiydi ya Allah razı olsun annem 50 gün yanımda kalmıştı annem gidince eşimde nerdeyse 1 ay izin almıştı sonra bi anda herşey değişti tabi sadece biraz zamana ihtiyacın var kendini iyi hissedene kadar yalnız kalmamaya çalış yoksa daha kötü oluyor insan 
0 oy
(510 puan) tarafından

Öyle bir geçiyor ki bu günler, ikinciyi bile yapıyorsun rahat batıyor şekil a: ben :D tam birini büyüttüm rahat edecektim, kardeş yapalım sıkılmasın dedik ve 5 buçuk aylık oldu bile <3 deli gibi hastayım bebeleri ihmal ediyorum gibi geliyor çok kızıyorum kendime bi tane neyine yetmiyodu diye. Canları sağolsun ama iyi kilerim keşkelerimden çok iyi ki doğurmuşum :)

0 oy
(8,226 puan) tarafından
Canım bebegın hayırlı olsun sanada cok gecmıs olsun.Benım bebegım kolık degıldı ama bende travmatik dogum sonrası lohusa depresyonu yasadım hiç bişey gozumde yoktu.Uc ay agladım korktum sorumluluk uykusuzluk yıprattı 7 de uyuyodum esım uyuyana kadar bakıyodu gece ben devrealıyodum.Cok zor zamanlardı senı anlıyorum ama eşinin destegını uzerındem cektırme eşinden güç al normal yaptıysan dogumu belkı cekınebılırsın ama sezeryansa ıyılesmıssındır ınsallah.D vitamini al bırakabılırsen bebegı 5 dakıka bıle olsa bırak annene eşine bı hava almaya cık bı anda bebegın sorumlulugu bırde kolık senı cok yormustur.Sabret canım hepsı gececek bebegım 29 aylık oldu Allahın ıznıyle hepsı geride kaldı.Senınde kalacak 
(446 puan) tarafından
Yorumunuz için cok tskler umarim gecer
0 oy
tarafından
Eyy gidii ilk on beş gün bizim cok zordu ben hiç ama hiç uyumamiştim ne anne var ne kayınvalide , eşim Allâh tan yillik iznini kullandi beraber baktik. Şimdi de 45 günlüğüz adam işten gelince ben den çok bakıyo. 
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Senin yine annen kaynanan varmış.ben rezil halde kendi kendime büyütüyorum annem yok kaynanam hiç uğramaz eşim eve gelmez saç baş dağınık pijama üstümden düşmez ağlıyorum hastalar şimd yine çaresiz hissettiğim için.Ama sen yalnız ve çaresiz değilsin canım ve asla kötü değilsin o duyguyu bilirim yetersizlik duygusu.sen kötü değilsin sana böyle yetersiz hissettirenler kötü tam aksine sen meleksin dünyanın en kutsal şeyi annelik eşin düşmüş nefsnin peşine senin halin hal değil yemek bile beklenmez senden o sana destek olmalı.ilk bir yıl zor oluyo sonra yürümeye başlıyolar sürekli koşturmaca. Bide farkında değilsin değerlerin düşmüştür baktır iyi beslen
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Valla tam olarak anlattıklarını bende dahil çoğu anne yaşadık 19 aylık banyoya gircek vakit bulamıyorum .banyoya girmek saçını yapmak lüks oldu ki ben öle susluyumdur ki .ama alışıyorsun zamanla artık stres yapmıyorsun .kafana çok takma bakımlı olamadım falan diye 
0 oy
(85 puan) tarafından
Cnm 22 yasindayim bebegim kolikti  dogumum  basladiginda  otobuse  hastaneye gittim hemen doguma aldilar  esim kosarak geldi ertesi gund ciktik  diger gunde esim mecbur ise gitti  evde hep tekim ne annem nede baskasi gelmedi  bebegim 5 aylik 1 tek ablam enistem gordu okadar lohusaligimi  tek gecirdim  cok agladm  bebegim cok aglardu  geceleri uyumazdi 1 yandan gogus ucu agrisi  1 yandan dis agrim  1 yandan bebegim aglardi dayanlicak  gibi degildi  suan 5 aylik cok sukur gazi azaldii ama hayla huysuz  insaALLAH gecicek  bu gunler
0 oy
(12,881 puan) tarafından
Kız bismillah dur ağlama. Hepsi gelip geçiyor inan ben hamileyken senin gibiydim sürekli ağlardım sürekli kusardim hamileliğim kötü geçti benim. Çocuk uyuyunca uyuyup dinlen enerjik olursun rezene felan iç sakinleştirir ikinizi de. Lohusalık bitince kendi haline kendin güleceksin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 211 göst.
18 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 333 göst.
0 oy
3 cevap 189 göst.
26 Haziran 2022 Aile kategorisinde Dlk.12345 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 338 göst.
15 Eylül 2021 Diğer kategorisinde 1993cagla (337 puan) tarafından soruldu