0 oy
466 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kızlar ateşi 38 38,5 değişiyor uyurken çıkıyor dolven verdim ılık suyla duş aldırdım başka napabilirim şuan yok ama uyutucam birazdan başka çözümü olan var mı doğal yollarla başka ne yapabilirim 

Kızlar hepinize tek tek yazamadım Allah razı olsun hepinizden deniycem hepsini çok teşekkür ederim 

19 Cevaplar

+1 oy
(485 puan) tarafından
Ayakaltina limon surup corap giydirmistom ben
(3,419 puan) tarafından
Bende yaptım 39 dan hemen düşmüştü ve hiç çıkmadı
-Reklam-
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Ilık bezle ara ara koltuk altini ayaklarıni silin 
0 oy
tarafından
Ayaklarının altina birer dilim limon koy canim yada çoraplarını limon suyu ile ıslatıp giydir 
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Ayak altına limon dilimi koy çorap giydir heryerine gül suyu sür Rabbim şifa versin canım 
0 oy
tarafından
Eklem yerlerine ılık suyla sıkılmış bez koy sirke koyma sakin canım ve kafasına da bez koyma 
0 oy
(262 puan) tarafından
Kaç yaşında üşüttü mu yoksa dişten mi 
0 oy
(65 puan) tarafından
Limon sulu ve ıslak bezle ayak altlarına masaj yapın silin etkili bir yöntemdir :) 
0 oy
(27,336 puan) tarafından

Daha bugün doktordan geldim 

Sakın 

Sirkeli su. 

Limon 

Soğan kabuğu

Gibi şeyleri denemeyin ateşte denildi heleki rota virüs şüphesinde 

Salgın var domuz gribi çok yaygın dedi doktor 

Dikkat etmeniz lazım ılık suyla elini yüzünü yıka.

Takipte kal Rabbim şifa versin insAllah

(1 puan) tarafından
Bnmkiler de muhtemel influenza kızımın ateşi 37 38 üstü ve hala geçmedi 6 gün oldu. Çocuklar üzerinde şuan çok etkili nolcak böyle bilmiyorum kovitten beter
0 oy
(1,786 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Canım üç dört saat sonra şurup değiştir bu esnadada su ile soğuk uygulayabilirsin üstünü soy tamam tehlikeli boyuta gelmez diye umuyorum korkma canım sende yarım saatte bir ölç
(3,452 puan) tarafından
Sirkeli su daha da çıkartıyor ateşi bilginiz olsun
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Kuzum kasik baş koltuk altına soğuk kompres yao 4 saat arayla ateş dusurucusunu de ver kalın giydirme ince bisey giydir üstüde ince bişeyle örtuver çok geçmiş olsun 
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbım acil şifalar versin inşallah benimde 2 gün önce öyleydi ama dışı çıkıyor bende duş aldıriyordum soğuk kompleks yapıyordum bir de ayaklarının altına birer dilim limon koyup çoraplarını giydiriyordum 4 saat arayla donusumlu dolven ve calpol verdim iyileşti çok şükür 4 gün öyle ara ara çıktı ateşi 
0 oy
tarafından
Uzerini incelt biraz cam ac odayi serinlet koltuk altina kasiklarina islak bez koy bunlar geliyor aklima extradan
0 oy
tarafından
Koltuk altına ayağının altına falan ılık bez koy canım çok geçmiş olsun bizde aynı durumdayız şuan
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Kaç aylık yenidoğansa fazla hemen doktora büyükse ateş düşürücü ve ılık duş kontrol geçmezse doktor
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Sirke limon falan yazılmış, asla yapma, sirke ve limon o anlık ateşi bastıyor. Etkisi geçince daha felaket bir ateş yapıyor.. sadece ılık sulu ile yıka ve eklem yerlerine yine ılık su ile ıslatılmış bez koy.. çok geçmiş olsun.. 
0 oy
tarafından
Eklem bölgelerine soğuk tampon yap sirkeli su ile
tarafından
Sirkeli su çok sakıncalı asla yapılmamalı!!!

Sirke birden ateş düşürüp birden havale olacak şekilde yükseltir.
Doktorlar üstüne basa basa asla yapmayın diyor lütfen sizde uygulamayın..
tarafından
Bilmiyorum bunu. Söylediğin için sağol
tarafından
Rica ederim.
0 oy
(2,372 puan) tarafından
Şimdi hastaneden geldik dr domuz gribi salgını var dedi test istedi daha da yükselirse bi dr gidin bence ama bizim ki 39 üstü idi. 
tarafından
Evet canım bende hastayım doktor domuz gribinden şüphelendi yarın teste gidicem oğlumuda götürücem yarın
(2,372 puan) tarafından
Rabbim Şafi ismiyle şifa versin çocuklarımıza
0 oy
tarafından
Düşmeyen ateş ise lütfen hastaneye götür enfeksiyon olabilir 
tarafından
Yarın göğtürücem canım hem kendşm domuz gribi testi vericem hem oğlumu gösterilen bu akşam başında nöbetteyim
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Kesinlikle çoraplarını limon suyuyla ıslatıp giydir kızım nerdeyse havale geçiriyordu böyle yaptım hemen düştü bir daha da çıkmadı 
tarafından
Ayağının altına limon sürdüm ince dilim kestim ayağının altına koydum çorap giydirdim çoraplarını da limon sıktım öyle ıslattım anca uyudu şimdi ama tam dalması bacağımda sallıyorum hala  ateşi de 37 37,5 değişiyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 89 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 97 göst.
5 Mart 2022 Diğer kategorisinde Mevlanaa (4,860 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 107 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 113 göst.
18 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Damla berna (1,750 puan) tarafından soruldu

377,854 soru

11,309,774 cevap

34,743 kullanıcı

...