0 oy
313 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,741 puan) tarafından
Kızlar esim ispanaklı borek cok seviyor yapcsm bnm yaptklarım kuru oluyo borekleeim guzel vçbi tarf vrmı kızlar yumusk olmsı için

21 Cevaplar

+1 oy
(1,850 puan) tarafından
Sütü sıvı yağı yumurta ve az karbonatı karşıtir sur ıspanağı bol soğan ile kavur soğut yufkaya sütlü karışımdan bolca sur şekil ver fırına vermeden önce yine o karışımdan sur güzelce pişir 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çarşaf böreği yap canım yumuşacık oluyor 
(1,741 puan) tarafından
Hiç yapmdm
(3,794 puan) tarafından
Bende bunu dicektim evet çok güzel oluyo post sahibi arkadaşim.  Hemde kolay hem yumuşak hem çıtır olur.
0 oy
tarafından
Hazır yufkadan mı,
(1,741 puan) tarafından
El acması ;)
tarafından
Heee hazırı güzel yapıyorum :P
0 oy
tarafından
Yufkadan mi yapcan kendin mi acacan
(1,741 puan) tarafından
Kendım accam bacım
0 oy
(2,722 puan) tarafından
İspanaginin yagsi belli olsn dogra uzerine kuru sogan dogra yağ baharat tuz uzerinede biraz peynir ekele tatlı olur
0 oy
(2,186 puan) tarafından
Süt yağ yumurtanin beyazini yufkanin icine sürr koy ispakanaklari soganla kavurduktan sonra , ver şeklini .ustunede 3 yemek kasigi yogurt ve yumartanin sarisi azda yagg super yumusak oluyo. He bide firindan cikinca az ustunw su serp
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Tavada yap pamuk gibi oluyo 
0 oy
tarafından

Sosuna 3 yemek kaşığı yoğurt yarim çay bardağı sıvıyağ ve 1 yumurta karıştır yufkaları ortadan bol duz taraf içe katla harika oluyor benimki çok seviyo masallah

image

(1,741 puan) tarafından
Cok güzel gozukuyo
tarafından
Saol cnm
0 oy
(7,191 puan) tarafından
Keşke benimkide sevse dün ıspanakli gözleme yaptım çok güzel oluyor öyle dene istersen bide kol böreği yap kendin acacaksan yoksa yufkadan yap yumuşacik oluyor 
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Çiğ halde içine kesik ekle yani peynir yumurta kır baharat ekle yoğur öyle iç hazırla
0 oy
(168 puan) tarafından

Şaşmam hemen yap dün yaptım 

image

(1,741 puan) tarafından
Teşekkür edrm
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Kendim acicam hamuru demişsin hamurun arasına terayag erit yumurta kır sur çıtır çıtır olur kalanı da üstüne sürersn
0 oy
(8,958 puan) tarafından
Ispanagi kavuruyosan çiğden koymayi dene ben geçen öyle yaptım gu,el oldu
0 oy
(413 puan) tarafından
Ben sos olarak bir çay bardağı yoğurt,bir su bardaği süt,1 yumurta,yarim çay bardaği da sıvı yağ koyup el çırpıcısıyla karıştiriyorum.Yufkalara sürüp içini koyuyorum,yumuşacık oluyor.En son üzerine yumurta sarısı sür.
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Un su tuzdan yumuşak bir hamur yap. Eşit ufak bezelere böl 5 e 6 ya falan böl . Biraz dinlendir. Sonra açtığın bezeleri pasta tabağı büyüklüğünde aç. Her açtığını altını üstünü iyice eritilmiş tereyağı ve sıvı yağ karışımıyla iyice yağla. Her actigin bezeyi üst üste koy tabi bolca yağlamayi unutma. Hepsini yaptıktan sonra biraz dinlendir. Sonra en altta açtığın hamuru elinle güzelce çeke çeke aç İncecik olsun bayağı acabildigin kadar aç yirtmadan tabi. Sonra kenarlarıni al kalın olan yerlerini. İçine yaptığın harcı koy sonra sar dola tepsinide iyice yağla ver fırına 180 derecede pissin üzeri kızarıncaya kadar. Tepsiye koyduktan sonrada üstünü yağlamayi unutma iyice. Ben böyle yapıyorum çıtır çıtır hemde Yumusak oluyor kuru olmuyor. 
(1,741 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim ben bunu bi deneyim
0 oy
tarafından

Ne yap bilinyonmu:D orucum canım çekti yarın yapayım :) 

Mayalı hamur yogur ikiye böl aç tepesine göre tekini ser ıspanak harcını dok ser. Üstüne ikinci hamur aç ört üstüne yumurta sür susam serp pişir çok güzel oluyor:)))  yaparım arada

0 oy
tarafından
Al hazır yufkayı sar yap kız mis gibi 
0 oy
(448 puan) tarafından
Marifetin varsa el açması açabilirsin çünkü ouf noktaları var eğer onları yapmıyorsan kuru olur
0 oy
(12,851 puan) tarafından
Hazır yufka ile yapıyorum hep 

Yufkaya sadece çok az sıvıyağ gezdiriyorum 

Ispanaklı harçtan ekleyip tepsiye diziyorum üzerine de yoğurt ve biraz sıvıyağ karıştırıp sürüyorum çok güzel oluyor 
0 oy
(547 puan) tarafından
Ben bu tarife göre 2 kere yaptım ve çok beğendim. Denersen mutlaka düşüncelerini yaz buraya :) 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 265 göst.
0 oy
4 cevap 218 göst.
11 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Prensesp (7,317 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
0 oy
3 cevap 145 göst.

377,155 soru

11,287,244 cevap