+1 oy
272 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
Kızlar bebeğimin çok ama çok seviyorum her anne gibi onsuz bir hayat asla düşünemem ama bazen kendi halime de üzülüyorum ne bir kuaför ne bir gezme ne bir arkadaşla görüşme koronadan korkuyorum bebeğime bulaşır diye. Eşimle bir yemek çay içmek hayal oldu önce birimiz sonra diğerimiz yiyor sarılıp muhabbet etmeye bile fırsat yok bebeğim çok gazlı ve sürekli huysuz bu aralar onun varlığı için çok mutluyum ama yaşadığım hayat için mutlu değilim zaten daha önce çok yoğun çalışıyordum şimdi evde robot gibi oldum eşim bebeğe bakarken bir ayak uzatıp yatacak vaktim yok bulaşık çamaşır ütü yemek derken kendime vaktim kalmıyor bebeğim 3 aylık olacak ne zaman birlikte normal bir hayatımız olacak bunları düşündüğüm için bencil gibi hissediyorum TV de falan birileri rahat rahat yemek yerken gezerken falan o kadar değişik geliyor ki ben sofraya oturuyum direk uyanır 

17 Cevaplar

+1 oy
(537 puan) tarafından
Allahın gücüne gitmesinde bende aynı durumdayım dile getirmeye korksamda. Tükenmişlik sendromuna girip girip çıkıyorum günde kaç kez :) kreşe başlayana kadar böyle devam eder heralde. Allah sabır versin ikimizede 
(10 puan) tarafından
Amin inşallah canım ya bende öyle hergün ağlıyorum bebek ağlıyor ben daha çok ağlıyorum
(537 puan) tarafından
Gaz dördüncü aydan sonra geçer kaç aylık canım sabret bebektir canı acıyodur biz enzim almıştık sanki iyi gelmişti
(10 puan) tarafından
Haftaya 3 aylık olacak canım enzim derken ismi ne 4.aya az kaldı inşallah 5.ayda daha mutlu oluruz
(537 puan) tarafından
İsmini hatırlamıyorum ama enzim derseniz bilirler ben sezeryan olduğum için normal vaktnden erken doğuyo ya sezeryanda oyüzden çocuğun sindirim sistemi tam gelşmiyor demişti fakültedeki dr enzim alın demişti gaz damlalarından daha iyi geldi ama zamanla toparlıyor durumu öyle anında değil
-Reklam-
0 oy
(4,236 puan) tarafından
Canm hepsi geciyor sabir sadece 
(10 puan) tarafından
İnşallah canım dua ediyorum
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Adaptasyon sürecindesin bu tempoya alıştıktan sonra asla eskiyi düşünmeyeceksin emin ol. Evlat her şeyden kıymetli Rabbım onlara sağlık sıhhat versin başımızdan eksik etmesin
(10 puan) tarafından
Amin inşallah en önemli şey onun sağlığı tabi
0 oy
(6,282 puan) tarafından
Az kaldı geçecek o kadar haklısınki çok zor gazlı bebek bilirim bu şekilde düşünmen çok normal ama sonrasında çok akıllı ve uysal oluyolar gazlı bebekler o zaman göreceksin herşey bambaşka olcak biz koala gbiyiz ama ne o bensiz ne ben onsuz duramıyorum şimdi 2 buçuk yaşında yüzüme dokunmadan uyumaz :) 
(10 puan) tarafından
Ayyy inşallah canım çok umut verici oldu Allah razı olsun
(6,282 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım gaz damlaları kullandınız mı
(10 puan) tarafından
Evet canım bir sürü damla denedim dün karar verdim bir işe yaramıyor diye bıraktım gene aynı verincede aynı gerek yok dedim
0 oy
(506 puan) tarafından

Cnm maksimum 2 yaşına kadar hepsi bitiyor artık seninle arkadaşlk edecek sohbet edeck birbikte gezmelere gidecksnz biraz sabır :)

(10 puan) tarafından
Aminn inşallah canım ya
0 oy
(22 puan) tarafından
Aynısını yaşıyor ve düşünüyorum düşünürken de acaba bebeğime haksızlık mı yapıyorum diye vicdan azabı çekiyorum :/ ama bi durup nefes almak ve deşarj olmak istiyor insan..  inşallah bebişleri sağlıkla büyütürüz. 
(10 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bende çok vicdan azabı çekiyorum ama zaten pişman değilim sadece istediğim arada dinlenme
0 oy
(166 puan) tarafından
Rabbim evlatlarimiza sağlık versin ama aynı şeyleri düşünüyorum benim bebeğim daha 17 günlük ama kolik bı bebek hiç durmuyor kaç gündür mahvoldum lohusayim diye böyle düşünüyorum sanıyordum hatta böyle düşündüğüm için sürekli ağlıyorum ama gerçekten çok zor 
(10 puan) tarafından
Böyle düşünüp bebeğime sarılıp ağlayıp pişman olduğum çok oldu en ufak bişe olsun ona bu düşüncelerimi lanetliyorum ama bizde insanız keşke evde yardımcı olsa o zaman daha güzel olur :)
0 oy
(96 puan) tarafından
Böyle düşünen in bir tek benim sanırdım. Dile getirmeye utanırdım. Evladım çünkü.. O kadar benzer şeyler aklımdan geçiyor ki bazen eski resimlere bakıyorum. Tırnaklarım uzun ve kırmızı ojeliymiş eşimle beraber... Öyle garibime gitti ki. Şu an bebeğim 1 bucuk yaşına gelecek değil oje sürmek saçımı bile tarıyamıyorum. Sanırım zamanı iyi planlamak ve organize etmek gerek. Bebeğim uyanmadan 1 saat önce uyanırsam daha iyi oluyor sanki.. Arada yardım almak da gerek anne kardeşten filan. Başka bilemedim. ama aynı şeyleri yaşıyoruz kuzum
(10 puan) tarafından
Bende öyle geçen bir ev gezmesine gidecektik saçımı yarım yamalak yaptım zaten sonrada hemen bağladım bunlar basit şeyler tabi Allah bize nasip etmiş çok şükür ama bebişler biraz daha uyusa belki daha kolay olacak bu arada ben başka şehirde ailem başka şehirde yardım edecek kimsem yok eşimden başka
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Yemin ederim bende öyle diyorum Rabbim bu günümüzü aratmasın evlatlarımı çok seviyorum ama bazen keşke önceden şunu şöyle yapsaydım daha çok vakit geçirseydim diyorum arıyorum o günleri :D 
(10 puan) tarafından
Keşkee mesela daha çok gezerdim şimdi havalarda kötü belki de ondan bu kadar bunaldık
(1,787 puan) tarafından
Ben kocamla daha çok vakit geçirseydim diyorum gezmeyi seven biri değilim pazar günleri 9 da değil de 11 12 de kalksaydım diyorum D
(10 puan) tarafından
Bende öyle uykuyu çok özledim eşimle sarılıp film izlemek bile iyi gelecek ama bebişim durmuyor sağ olsun :)
önce (1,787 puan) tarafından
Canları sağ olsun ya ne yapalım büyürler de işte
0 oy
(6,800 puan) tarafından
9 sene sonra bebek sahibi oldum ben  ve de şuan 2 taneler Allahın gücüne gitmesin dediğin gibi onlarsız asla düşünemiyorum şuan ama yine eskiye bı özlem duymuyor değil insan 
(10 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım 2 tane de çok zor kolaylıkla büyüt inşallah
(6,800 puan) tarafından
Zor ama işte yalnıziz zaten çocuk yalnız büyümesin çok da zaman geçmiş bitane daha olsun. Derken işte oldu ama zor :)
0 oy
(2,632 puan) tarafından

Sabır gülüm. Bunu sana 23 aylik kızımın yanında yazıyorum. Buralarda hayat çok daha kolay :P merak etme büyüdüğünde bu dediklerini keyifle yapabileceksin hayat böyle çok daha anlamlı oluyor :)

(10 puan) tarafından
Kesinlikle boş yaşadım şimdiye kadar ama şimdide zor inşallah o zamanlar da gelecek beraber gezeriz
0 oy
(4,318 puan) tarafından
Daha yenisiniz canım bunu dusunmende normal zamanla cocuklaykende bıseylerı yapmaya alısacaksın.Hıc bırımız kolay gelmedık buralara sabır 
(10 puan) tarafından
Evet adaptasyon sürecindeyim sanırım ama kimse bu kadar zor olduğunu demedi
(4,318 puan) tarafından
Deselerde olsun bas ederım derdin canım.İnswnoglu tecrube etmeden bılemıyo bi demosu olsa ama yok.Direkt çıkıp geliyo sıpalar hayatımız önce tepe taklak oluyo sonra hersey rayına oturuyo yavas yavas benım bebegım ılk dogdugunde sıddetlı lohusa depresyonu yaşadım 40 gun boyunca agladım oyle agır geldıkı 2.5 kg cocuk omuzlarım kaldırmadı.Neler gectı aklımdan.Ablalarım 3 ay gecsın yavas yavas rahatlıcaksın dedıler.O üç ay gecmezmı gecmedi.Benim sesimi tanıyıpta bana güldüğü zaman işte benım bebegım oldu dedim.30 aylık şimdi yanıma yoldaslık edıyo sabır yeterkı merhametini vıcdanını bır kenara koyma.Gerisi gelıcek
(10 puan) tarafından
Bende öyle canım 40 gün her gün ağladım sonra sonra azaldı bakalım biraz otursun konuşsun yürüsün diye bekliyorum en azından yazın dışarı çıkacak hale gelir
0 oy
(1,325 puan) tarafından
Anne olmak kolay değil ki. Benim kızım 1 yaşında bu zaman a kadar ben tek başıma baktım geceleri uyumadım gündüzleri uyumadım(daha da öyleyim) ama bu günler de geçecek diyorum sabrediyorum 2 3 yaşını bekliyorum biraz akıllansın düzelir herşey
(10 puan) tarafından
Kesinlikle çok zor çok güzel ama arada durup dinlenmek istiyor insan sen gene zor evreyi geçtin canım az kaldı
0 oy
(2,668 puan) tarafından
Sabir sadece sabır canım 
(10 puan) tarafından
Başka çare yok zaten canım
0 oy
(1,992 puan) tarafından
Lohusalık cnm geçer herkes öyle oldu Allah sağlık sıhhat versin .Yardım etcek kimsen yokmu seninde .Ben şimdi ne yaşadığımı anlatıp canı sıkmak istemem ama tek başına baktım bebegime .
(1,992 puan) tarafından
Annem yanımda olmasini çok isterdim en çok bu beni uzuyo çünkü sadece anne evladına acır kimse fayda yok
(10 puan) tarafından
Öyle tabi ama çok şükür bebeğin yanında halimize şükür çok geçmiş olsun benimki de küvezde 3 gün yattı oda ayrı bir travma oldu benim için ağlaya ağlaya hergün bebeği görmeye gittim o zamanlar aklıma gelince haline binlerce kez şükürler olsun
(1,992 puan) tarafından
Aynen çok şükür sağlıklılarina şimdi 1.5 yaşında paşam orada hastaneden pandemiddn dolayı bı kere görmüştüm hastanede benden daaha uzun zamn goremeyenler vardı  Allah evladiyla kimseyi sinamasin
(10 puan) tarafından
Amin aminn canım ne güzel büyüdü sizin darısı bana
(1,992 puan) tarafından
Amin inşallah sağlıkla buyusun
0 oy
(1,195 puan) tarafından
17 aylık olduk tuvalete bile birlikte giriyoruz bende ne zaman değişecek diye bekliyorum halen
(10 puan) tarafından
Aaa daha benim çok var o zaman

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 315 göst.
0 oy
3 cevap 106 göst.
0 oy
4 cevap 241 göst.
0 oy
9 cevap 399 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Mühendis Anne❤️ (11,420 puan) tarafından soruldu

271,112 soru

7,668,626 cevap

24,897 kullanıcı

...