0 oy
361 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (2,747 puan) tarafından

Kitaplığınız varsa ya da sevdiğinizin kitabın fotoğraflarını atar mısınız??? 

.

.

Bende şuraya bir kitap bırakayım. Az önce bir kadın "çocuğum 20 aylık konuşmuyor beni takmıyor" vs diyordu. Küçücük çocuğa kızarak beni takmıyor demek nedir ? Çok üzüldüm... O çocukları bizler yetiştiriyoruz. Sordum "TV izletiyor musun?" Diye "evet izliyor napim engel olamıyorum" diyor. Asla yargılamıyorum annelik zor biliyorum. Kadın her şeye yetişmeye çalışıyor çünkü. Ev çocuk vs. Ama durup da çocuğa beni takmıyor diye kızmak ne kadar doğru. Açıkçası çok üzüldüm ve aklıma bu kitap geldi. Soruyor Doğan hoca ( mekanı cennet olsun) "sorumluluk kimde?" Diye... Cidden düşünelim sorumluluk kimde ? O küçücük hiçbir şey bilmeyen çocuklarımızda mı yoksa yol göstermesi gereken bizlerde mi? 

image

22 Cevaplar

0 oy
tarafından

Aynısı bnde ver eşim almıştı bana doğan cüceloglu⚘

(2,747 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin öldüğünde ağladım. Çok severim kendisini. Bütün kitapları çok eğitici. Her anne baba okumalı.
tarafından
Kessinikle eşimin çok sevdigi bir yazar evimizde kitaplık yok ama 3 5 eğitici kitaplar var eşimin ve kaynimin var kitaba merakı bugün suç ve cezayı önerdi bnada okudun mu
(2,747 puan) tarafından
Suç ve cezayı okumadım ama dostoyevski yi çok severim... <3
-Reklam-
0 oy
(394 puan) tarafından
Benim kitaplığım var evde cam vitrin yerine, ünite yerine kitaplık yaptırdık en sevdiğim kitap çok var ama 1984- hayv.an çiftliği, gazalinin kitapları falan.
(14,464 puan) tarafından
Benim de aklıma ilk George orwell in kitapları geldi En sevdiğin kitap deyince. Çocukluğumdan beri hayalimdir evinde kitaplık olması.
(2,747 puan) tarafından
Ay George orwell on distopyalarına bayılıyorum mm..... İkisi de birbirinden güzel kitaplar... " 1984 " favorim "hay.van çiftliği " zaten bambaşka bir eser. İkiside çok ince mesajlar barındırıyor.
(14,464 puan) tarafından
Aynen öyle. Ve isminden anlaşıldığı üzere seninle ortak çok zevkimiz var azkaban:)
(2,747 puan) tarafından
Bir potterhead daha :))
0 oy
(136 puan) tarafından
Şeker Portakalı ♡♡♡ Canım   Zezeee ♡●

Küçük Prens ♡

Veee Posta Kutusundaki Mızıka :)

Favorilerimm  bunlar

(2,747 puan) tarafından
Şeker portakalı'nı 4 kez okudum. İlk defa 8. Sınıfta okumuştum. Harika bir eser. Şu an okullarda çocuklara önermiyoruz... Çünkü akıllı Veli'nin biri şikayet etmiş ve yasak kitaplar arasında. Duyduğumda çok üzülmüştüm ama okutanlar var. Zeze benim arkadaşım gibidir. Ah zeze... Şeker portakalının devamı olan "delifişek " ve "güneşi uyandıralım" ı da mutlaka okumanı tavsiye ederim. Zezenin maceralarının ergenlik dönemleri....

.
.
Küçük prensi okudum ama çok popüler olduğu dönemdi sevememiştim. Yeniden okuyacağım.
(136 puan) tarafından
Canım dediklerini de okudum. Fakat Zezenin çocukluğ kadar tat vermedi nedense. Her içim sıkıldığında alir elime okurum Zezeyi :) Küçül Prense gelecek olursam her okuduğum zaman farklı bir duyguya kapılıyorum. Tekrardan okumanı tavsiye ederim :)
0 oy
tarafından
Tolstoy - insan ne ile yaşar . Rus edebiyatını çok seviyorum.
(2,747 puan) tarafından
İnsan ne ile yaşar kitaplığımın ilk kitabı sanırım. 7. Sınıfta aldırmıştı hocamız. Çok güzel bir kitap bayılırım. Tolstoy u tarihi karakter olarakta çok severim. Osmanlı raporları filan var. Bir tarihçi olarak çok ilgimi çekiyor
0 oy
(3,973 puan) tarafından

Bızde kitaplık var hatta sıgmayan kitaplarda var esım ogretmen herturlu kitap mevcut:)cok sever kıtaplarını

(2,747 puan) tarafından
Aaa ne güzel eşinizle meslektaşız.
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Tabi ki kitap okumaya bayılırım . Kendimizi geliştirmek konusunda sınırımız yokk sınırsızca okumak , dinlemek gerekir . Aklıma takılan ne varsa kitap aralıklarında onu arayıp çözümü bulmayı çok severim . 
(2,747 puan) tarafından
İyi ki kitaplar var <3
0 oy
(2,951 puan) tarafından
Adem güneş cezasız eğitim kitabınıda öneririm. Aslında herşey çocuklukta başlıyor. Insan kendinde ki sorunları hallederse çocuğuna da başka gözle bakıp daha güzel yetiştirebilir. Bizler birer fidan yetiştiriyoruz. Güzel sular bakarsak ışığımızı iyi yansıtırsak o kadar güzelleştirip büyütür sağlam ağaçlar yetiştiririz. 

Ben kişisel gelişim kitapları dışında Tess gerritsen kitapları hayranıyım. Kitaplarını heyecanla okuduğum tek favorim diyebilirim.
(2,951 puan) tarafından
Tavsiyeni değerlendireceğim.  Çok teşekkürler :)
(2,747 puan) tarafından
Adem güneşin kitabını not ediyorum ....
.
.
Tess geritsen bana lise yıllarımı hatırltıyor.
.
.
Bu arada Dan Brown efsane bir yazar ....
1) dijital Kale
 2) melekler ve şeytanlar
3) başlangıç
 4) da Vinci şifresi okuduğum kitapları...
 En en en en güzel da Vinci şifresi kitabı. Bir de dan Brown okurken öğretiyor. Gerçek mekanlar üzerine kurgu yaptığı için hep öğretici oluyor. İnsan merak edip Google a giriyor. Onun sayesinde çok şey öğrendim. Sanata ve mimariye dair... Sadece okuyup geçmemek lazım. Orada geçen eserleri Google'dan araştırmanızı tavsiye ederim
(4,648 puan) tarafından
Hepsine baktım :)) da vinci nin şifresi filmi var tom hanks oynuyor profesörü. Cehennem kitabı idi şuan yanılmıyorsam İstanbul da bitiyor yere batan sarnıcında.tess geritsen bikaç kitabını okudum. Komşum aynı sizin gibi onun hayranı.
Ne güzel böyle aynı kitapları okuyup gerçekten anlaysn okuyucuya denk gelmek. Memnun oldum
(2,951 puan) tarafından
Bende şimdi dan brown kitaplari indirdim merakımdan :)
Başka bir tutku bir kitap okumak. Kitapla ilgili böyle  aynı dili konuşan insanları görünce eski bir dost görmüş kadar seviniyorum. :)
(4,648 puan) tarafından
Beğeneceğinden eminim :))
0 oy
(849 puan) tarafından

image

bu benim kitaplığım.Dunya klasiklerinden, polisiye romanlardan oluşuyor genelde

(2,747 puan) tarafından
Çok güzel<3 dünya ve Türk klasiklerine bayılıyorummmmmmm... Edebiyatın zirvesi onlar
0 oy
(14,464 puan) tarafından
George orwell in 1984 , ****** çiftliği kitapları 

Şermin yaşar in dedemin bakkalı. Hem çocukların hem yetişkinlerin okuması gereken bir kitap.

Simyacı 

Harry Potter serisi 

Tolstoy insan ne ile yaşar 

Sabahattin Ali içimizdeki seytan
tarafından
Bir Harry Potter hayranı daha mı ? :)
(14,464 puan) tarafından
Ooo yeah:))
(2,747 puan) tarafından
George orwellin distopyalarına hayranım.. ikisinde okudum...
.
.
Adımdan belli zaten Harry Potter hakkında yorum bile yapmıyorum aşığım. Kitaplığımın kıymetlileri. Çocuğuma da okuyorum şimdiden bir potterhead daha yetişsin hsjsjsj

.
.
Tolstoy un o kitabı efsane ve Tolstoy tarihte de önemli Osmanlı ziyaratleri açısından tarihçi olduğum için severim kendisini
.
.
Sabahattin Ali duyguların tercümanı bir yazar.. ben onu okurken sürekli diyorum ki "aaa ben de böyle düşünüyorum" ama ifade etmek bambaşka bir şey. Sabahattin Ali çok güzel ifadeler kullanıyor. Favori kitabımda kürk mantolu Madonna çok eleştirmiştim bir ara aşırı popüler di. Popüler şeyleri sevmem. Örneğin küçük prens te öyle oldu. O yüzden küçük prensi bir daha okuyacağım
(14,464 puan) tarafından
Benim de hayalim oğlumla birlikte Harry Potter okumak sonrasında filmlerini izlemek:)
Sabahattin Ali'nin tasvirlerine hayranım. Hem dili çok sade olup hem de bu kadar güzel anlatmasini çok seviyorum.
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Az önce bitirdim. Galiba bir süre tekrar uygulama üzerinden okumaya devam edicem yeni kitaplara bütçe ayrılmıyor kolay kolay ;(
(1,206 puan) tarafından
Resim yüklenmemiş alamut kalesi kitabın ismi
(2,747 puan) tarafından
Aaaa hasan sabbah severimmm... Onun entrikalarjnj derste anlatmak çok hoşuma gidiyor hshshsh :D
(1,206 puan) tarafından
Bu üçüncü okumam her defasında nedense bir başka birşey farkediyorum  galiba yaşlandıkça bakis açısı kaynaklı etkileniyorum
(2,747 puan) tarafından
Katılıyorum... Yaş faktörü her okumada başka şeyler katıyor. Sizin okuduğunuz alamut kalesi hangi yazarın kitabı. Pek çok o isimle kitap var
(1,206 puan) tarafından
vladimir bartol fedailerin kalesi alamut ;)
0 oy
(909 puan) tarafından
Kitap okumayı severiz eşim ile şuan resim atamıyacam ama küçük kitaplığımız var. 

Elif şafak

Doğan cüceloğlu

Zülfü livaneli 

Dotsyewski

Ahmet arif

Sabahattin Ali 

İnce mehmet

Dünya edebiyatı 

Roman okumayı çok severim. 
(2,747 puan) tarafından
Ayy ne güzel yazarlar okuyorsunuz. Elif Şafak hariç ben sevmiyorum onu. Benim görüşüm tabii. Zülfü Livaneli harika bir yazar em favori kitabım serenad olmuştu. Diğerleride güzeldi ama serenad daha güzeldi. Sabahattin Ali yi eleştirmek haddime değil zaten. Ahmet Arif hiç okumadım. Biliyorum ama okumadım
0 oy
tarafından
Kitaplık yok 3 4 tane kitap var onlarda okulda proje odevelri olduğu için almıştım 
(2,747 puan) tarafından
İnşallah olur :)) çocuklarınız için
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Benim koli koli kitabim vardi. Yasitlarim ceyiz dizerken ben kitap okur biriktirirdim. Hayalim kocaman bir kitapligi olan evdi. Ama malesef evlenip yurt disina geldim. Ve o kitaplarin hic birini getiremedim. Kardeslerime arkdslarima etrafima dagittim.Sukur esimde kitap seven okuyan biri ufakta bir kitapligimiz var ama kitaplari malesef turkce degil. Ben gittikce bir iki getiriyorum artik. 
(2,747 puan) tarafından
Ay nasıl dağıttın benim içim gidiyor
(11,217 puan) tarafından
Zaten bir kac yil oyle durdu en son annem isyan etti aticam artik bu ceyizlerini diye :)
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Her türde kitabım vardır ve yenilerini eklerim her ay ve pdf üzerinden 100 lerce okumuşumdur. 

En son okuduğum esra uzun balbadem serisi. Tavsiye ederim çok güzel bir romandı.

20 aylık bebeğe kızmaya gelince kızım 19 aylık yeri geliyor eğitici videolar izliyor yeri geliyor oturup kitap okuyoruz. Onun bile en az 30 tane kitabı vardır. Bunu sağlamak anne babanın görevi. Konuşmuyor diye kızmam hayatta çünkü heeşeyin bir zamanı vardır. Benim söylediğimi anlıyor ise 3 5 ay geç konuşsun bunun bir önemi yok. 
(2,747 puan) tarafından
Kesinlikle hem ilgilenmeyip hemde benim çocuk beni tkmıyor demek çok sçma çocuğa üzüldüm
0 oy
tarafından
Bu kitaptan benim de var çocuklarımın kitaplığı var şu an uyuyorlar o yüzden çekemem benim de bir hayalim var eğer olursa bir kaç seneye inşallah evimin küçük bir odasını mescit yapmak istiyorum ve Oraya kocaman bir kitaplık yaptırmak istiyorum inşallah olur
(2,747 puan) tarafından
İnşallahhh aminnnn
0 oy
(4,648 puan) tarafından
Bütğn kitaplarım kitaplığım anne baba evinde kaldı ablam çöktü üstüne odamı aldığı yetmezmiş gibi:))) şimdi kendi evimde küçük bir kitaplığım var. Kuran mesnevi 2 ciltlik ilmihal bütün Osmanlı padişahlarını anlatan bir kitap ve nutuk var. Evlendikten sonra okuduğum kitaplarıda ablama verdim
(2,747 puan) tarafından
Y hiç kıyamam kitaplarımaaa
0 oy
tarafından
En sevdigim iki kitap:

Anlat, sen seversin yalani.

Bir Kurt sevdim
(2,747 puan) tarafından
İkisinide bilmiyorum :)
0 oy
(1,437 puan) tarafından
OSMAN Sungur yeken 

Ya nasip

O kadar güzel ki çok severek okuduğum bir kitap 
(2,747 puan) tarafından
İkisinide bilmiyorum :)
(1,437 puan) tarafından
OSMAN Sungur yeken yazarı canim:))
0 oy
(253 puan) tarafından

Tabiki de kitaplığım var bir sürü duygusal dram ve ideolojik kitaplar ve bir yığın karikatür, edebiyat dergisi koleksiyonum var. Bayılıyorum keşke eskisi kadar çok vakit bulabilsem okumaya :)

Ve en sevdiğim kitap zülfü livaneli-kardeşimin hikayesi 

(2,747 puan) tarafından
Ah keşke kitap okumak için vakit ayırmak lüks gibi geliyor artık :)) Allah'tan çocuklarınıza okurken faydlnaıyoruz. Bir taşla iki kuş
(253 puan) tarafından
Az daha büyüsün kaldığım yerden devam edicem inşallah umutluyum :D
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Benimki Simru herkese tavsiye ederim 
(2,747 puan) tarafından
Hiç duymadım :O

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 256 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde eylul_ (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 317 göst.
21 Haziran 2021 Kültür-Sanat kategorisinde AslisahOzturk (1,951 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 326 göst.
0 oy
37 cevap 398 göst.
16 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,553 soru

11,201,987 cevap

34,498 kullanıcı

...