0 oy
124 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar 8 gündür doğum yaptım eltim 5 gündür bizde 4 çocuğu var ama 10 çocuk gibiler dakika başı evde kapılar çarpıyor çığlık çığlığa kıyameti koparıyorlar günde on kere bebeğin yattığı odanın kapısına çarpıyorlar irkiliyor bebeğim bunun üstüne bugün kaynanam diyor ki yattığı zaman gürültüde uyusun ki kalabalık yere alışsın (garibim zaten gürültüde uyuyor) ben de dedim ki korkuyor bebek gürültüde kaynanam da dedi ki daha küçüktür ne anlar korkudan.Ben de dedim ki irkiliyor sürekli gürültü olunca.Kaynanam da alındı e sen biliyorsun dedi sizce haksız mıyım kızlar sürekli kapı çarpıyor yürürken elektrik düğmelerine basarken bile gürültü yapıyorlar 2 yıldır ilk defa geldikleri için bir şey demiyorum ama sizce bebeğim korkmuyor mudur bu güzel bir şey mi yani gürültüde uyuması 

6 Cevaplar

0 oy
(463 puan) tarafından
Aklın varsa kaynananı dinle biz sessizlikte uyuttukta ne oldu şimdi çıt sesinde uyanıyor 
tarafından
Korkuyor ama :(
tarafından
Ben arkadasın cevabı için yazdim. Kesinlikle uyar evdeki herkesi korkmak ve seste uyumak çok ayrı şeyler. İyi değil. İrkilir ağlar ve sonra hiç yalnız bırakamazsın.
(463 puan) tarafından
Başının altına küçük kuranlardan oluyor ya ondan ya dua yazan muskalardan oluyor ya ondan koy Allaha emanet hiç korkmaz birseyden inşallah seslere falanda duya duya alışır
tarafından
Yasin koydum başının altına kaynanam gidip ek olarak makas ta koymuş
tarafından
Aynn öyle doğru diyorsunuz televizyon sesi olur konuşan insan sesi olur tmm da bunlar resmen savaş sesi
-Reklam-
0 oy
(2,186 puan) tarafından
Ya ne alaka allah allahh korkuyo diyosun o kaynana soyle korkutularak uyumakla gurultu farkki seyler rvnin sesi acik olur konusmalar olur vs ama evde savaşvar yatsin bakiyim kendi uyuyabiliyomu o kapilarin carpilmasina . Hic dinelem al odana bebegini cocuklarida uyarr eltinide uyar dingonun ahiri degil altinizda ustunuzdedemi kimse oturmuyor ev halknin rahatsizligindan ziyada cevrede rahatsiz olur bu durumdan
tarafından
Altımızda komşu var illallah etmişlerdir kaç gündür ama eşimi sevdikleri için susuyorlardır eltim zaten çocuklarına çok az kızıyor maalesef 2-3 güne gidecek diye ses etmiyorum ama bazen dayanamayıp kızıyorum çocuklara
(2,186 puan) tarafından
Allahimm benimde komsum var ayni cocuklari varya yikiyolar evii diyoki e napim cocuktur anlamiyo ya kardesim hergun hergun olurmu benimde bebegim var bende rahatsiz oluyorum bi yolunu bulmali kimsenin kimseyi bukadar rahatsz etmeye hakki yok. Guzel.bi dille eltini uyar alttaki balkondan beni uyardi abla cocuklarn dikkatini cekcek bsey bulalim kadin cok hastaymis de bari napcan . Baktn tinlamiyo cocuklari sen uyar kapiyo vurucakken git yanina musade etme
tarafından
Aynn Eltim de öyle çocukturlar napayım diyor
(2,186 puan) tarafından
Sikcan umugunu gorucek napiyimi
tarafından
Öyle ama Allahtan 2-3 güne gidecek ondan sonra 1 yıl görmem yine
0 oy
(2,695 puan) tarafından

Kesinlikle gürültüde uyumalı çocuk yoksa çok çekersin bende mesela 2 canavar var birbirlerini yiyolar kıyamet kopuyo evde ama hiç oralı bile değil küçük uyuyunca duymaz bile o sese3 saat uyur deliksiz hemde 

tarafından
Ya doğrudur daha iyi ama korkuyor zavallı en azından kırkı çıkması gerekmez mi
(2,695 puan) tarafından
Yoookk kızz sen dediğimi yap pişman olmazsın yoksa sessiz bir ortamda uyusun dersen ilerde en ufak seslere uyanır endişe etme sen alışır zamanla
tarafından
Anladım çok teşekkür ederim Allah razı olsun
(2,695 puan) tarafından
Sendende kuzum ilk bebeğin olduğu için endişe etmen gayet normal ama onun ortama alışması açısından bu yararlı olacak bebeğin için sağlıcakla büyüsün
tarafından
Allah razı olsun: )
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Canim gürültü ayri ben cocuga dua acardim telden onun sesine uyurdu huzur veren gurultu ve kapi carpmasi bir degil bence. Yada normal sohbet sesi ve çığlık bir degil. Ben olsam bende rahatsz olurdum sese alissin ama adabinda... Urkutmeden.
tarafından
Aynn öyle artıladım
(7,791 puan) tarafından
Yanimda konusan olsa ben uyurum ama bagiran olsa uyuyamam. Kaynanaya sor bakalim sen uyurken bagirsam yaninda kapini carpsam uyuyabilir misin diye insanin odu kopar ya.
Gürültü olsun da temiz gürültü olsun normal sohbet normal kapi sesi normal yurume sesi vs... Tv sesi vs olabilir yani o çocuğun da verimli uyku ihtiyaci var
0 oy
tarafından
Gürültüye alışsın ben oğlum uyurken süpürge de açıyorum 
tarafından
İyi yapıyorsunuz :)
0 oy
tarafından
Neden cumburcemaat sendeler ki. İnsan dogumdan sonra bebeğiyle kalmak, sakinleşmek istiyor. 
tarafından
Eltimin evi köyde düşük yaptı bnm doğurduğum gün o yüzden burdalar

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 313 göst.
23 Şubat 2024 Aile kategorisinde Myangell (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 328 göst.
17 Ekim 2021 Diğer kategorisinde mathildaa (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 318 göst.
3 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu