+1 oy
300 göst.
Diğer kategorisinde (29 puan) tarafından
Gunaydin kizlar hadi dogum hikayenizi anlatin nasil gecti nasil kilo verdiniz ?

Ben 38 haftalikken delta varyanti oldum hastanede yattim 4. Gun oksurmekten cocuk cikacak korkusuyla doktordan dogum yapmami kendim istedim 

Zaten gece 3 gibi sancilarim baslamisti ama covitten yattigim bolumde ne bi dogum hemsiresi ne de bi dogum doktoru vardi :(  bu konuda bilgisi olmayan hemsireler bana agri kesici vererek agrimi kestiler bu yuzden suni sanci verdiler kendi sancim varken Nst de 150 ye kadar cikan sancimi fazla hissetmiyordum ama suni sanci da sancidqn ölecem saniyordum nst de 20 nin ustune cikmadi 

O sanciyi 7 saat cektim acilma olmayinca suni sanciyi cikardilar sonda taktilar 3 saat oyle bekledim ve sezeryan a aldilar epidural anestezi yaptilar o kadar kesip bictiler Hic bisey hissetmedim ama hemsire karnimin ustune cikti resmen aykalrinin yerden kesildigini gordum o an cektigim aciyi asla unutmam sanirim sonrasinda anlik kendimi birakmisim uyudum mu bayildim mi bilmiyorum ama gozumu actigimda coktan bebegimi goturmusler 3 gun sonra gordum anca 

Bazen diyorum bi daha dogurmam diye ama bu bencillik olur bence cunku biz 6 kardesiz ve yaslarimiz hep birbirine yakindi bu yuzden arkadasa hic ihtiyac duymadik 

Bebegim de bi yabanciyla arkadaslik etmektense arkadasini dogurmak istiyorum yaslari birbirine yakin olsun beraber buyusunler 

20 Cevaplar

0 oy
(29 puan) tarafından
Kusura bakmayin uzun oldu  zaten hamileligimde bebekle beraber toplamda 5 kilo aldim dogumdan sonra 2 hafta icinde 11 kilo verdim  

59 la hamile kaldim 64 pe dogum yaptim 

Surekli kilo verdim suan bebegim 4.5 aylik ben tekrar kilo almaya calisiyorum 52 oldum 
(507 puan) tarafından
Boyun kaç
(29 puan) tarafından
162 cm
(1,776 puan) tarafından
50 ile hamile kaldım 54 ile doğuma girdim doğumdan birkaç gün sonra 47 ye düşmüştüm. Oğlum 17 aylık şuan yine 50 kiloyum
-Reklam-
0 oy
(2,139 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızımın doğumu çok uzun onu yazamam ama oglumunkini yazayım:) Gündüz eksiklerimi tamamlamak için ebebege gittim. Gelince balkonları yıkadım evi supurdum. Biraz dinleneyim dedim koltuğa uzanır uzanmaz suyum geldi. Duşumu aldım hastaneye gittik. 3 saat içinde doğurdum. 37 haftalıktı. Doğumdan bir ay sonra eski kiloma düştüm. Bende kilo fazla kalmıyor genetik herhalde.

(29 puan) tarafından
Masallah size
Ben hamileligim boyunca zor yuruyordum varis ve menüsküs vardi bacaklarimda bu yuzden ev isini de yapamiyordum esim ve saolsun gorumcem gelip temizliyordu haftalik
(2,139 puan) tarafından
Bende ilk dört ay hiç temizlik yapmadım canım düşük riskim vardı. İşte sonlara doğru kendimi yormadan yavaş yavaş yapıyordum.
0 oy
tarafından
33 haftalıkken 18 saat yol yapıp anneme geldim doğum için planlı sezeryan istiyordum 24 temmuza gün aldık 17 temmuzda sancılarım başladı cuma günüydu Dr pazartesiye kadar dayanmaya çalış dedi magnezyum soda vs ile kasılmaları azaltmaya çalıştık en son pazar gecesi saat 4 de Dr u aradım Allah aşkına dogurtun beni dayanamıyorum diye sabah 8 de burda ol dedi hazırlandık gittik damat yolu onu derken saat 10 da doğuma girdim 10.40 da minigimi gördüm odaya çıktık kizimi göğsüme aldım mosmor oldu karardı resmen hemşire kaptı gitti Dr 10 gün yaşamaz demiş başka hastaneye sevk etti falan kızımı yoğun bakıma aldılar Mehlika gidince migrenin tuttu kusmaya başladım kalkmaya çalışınca sonda kendisi çıktı dikişlerin zorlanmış 3 tane morfin yedim o gün ama nafile iki gün sonra taburcu etti çıkar çıkmaz 3 saat yol gidip kokosu gördüm ne ağrı kaldı ne sancı 5 gün sonrada aldık zaten hamd olsun şimdi yaramazlık peşinde 
0 oy
tarafından
9 agustosta bebegim gun boyu hareket etmedi tatlı yedim meyve suyu felan bende kronik kansızlık olduğu icin kanım hem bebişime hem bana yetmemeye baslamıstı zaten 40 haftadaydik esim geldi hastaneye gittik alttan muayene oldum acilma sanci yoktu ama kalp atisi sıkıntılıydı doktor hemen doguma dedi kimsem olmadigi icin eve gidip esyalarimi almak istedim bi igne yapip gonderdiler esyalarimi alip yarim saat icinde hastaneye gittim direk dogumhaneye cikardilar 16 saat suni sancı cektim kansızlık cok oldugu icin sezeryana alamadilar 10 agustosta kucagima aldım bebisimi
0 oy
(119,070 puan) tarafından
doguruyum anlatirim ☺
0 oy
(1,154 puan) tarafından

Ilk çocuğumda normal kontrole gittim sancin var senin dediler dedim yok sancim bebek hareketli ne hareketi sancin var dediler akşama kadar musade odasında tuttular akşam dogumhaneye çıktım ama bendeki rahatlık herkesi güldürdü sancin var diyorlar ben hissetmiyorum geziyorum gece 2 de suyum geldi hemşireyi cagirdim dedim ben galiba altıma kaçırdım güldü suyun gelmiştir dedi ama o su gittikten sonra bir rahatladım ki koşmaya başladım hemşire odasına gidiyorum laklak yapmaya o derece:D sabah ezanı ki Allah-u ekber dedi sancıları iyice hissetmeye başladım sabah vizit yapılıyor 3 tane stajer verdiler yanıma korkuyorlar soru sormaya dokunmaya dedim sorun dokunun karnıma sıkıntı yok sonra iyiden iyiye arttı sancim hemşireyle doktor geldi dedi masaj yapın kadına stajyerler başladı belime masaj yapıyor biri yorulunca diğeri başlıyor en son öğlen 12 gibi iyice arttı tam 13.05 te doğurdum ama gün ışığı görmemiş küfürler ettim baya baya herkes güldü bana :D

Ikincide oğlum doğmak istemedi pazartesi 41+1 olacaktım yatisim vardı suni vereceğiz dediler bunu duyan küçük sıpa cumartesi öğlen nişanı hemen düzensiz sancılar başladı akşam 8 de 5 dakikaya düştü ben herkesi ayaklandirdim eşim de evde hadi desem çıkacağız kardeşlerimi annemi falan aradım dedim sancıyı evde çekeceğim evde yemek yedim büyük oğlumu yedirdim uyuttum çantasını hazırladım saat 11 de hastaneye gittik 6 cm açılma var dediler yatıracağız dedim yukarı çıkarmayın biraz daha cekeyim dayanamazsam gelicem çıkartın tamam uzaklaşma dedi doktor ben gezdim saat 12 oldu dayanamıyorum dedim 7 buçuk cm olmuş kovid testi hazırlanma derken 00.30 da dogumhaneye çıktım 01.15 te doğurdum ama çok zordu suyum gelmedi suyumu patlattılar çocuk geldi geri kaçtı boynu kırılacak dediler korktum iyice bu sefer korkudan ikinamadim resmen doğurmadım dogurttular en kötüsü hemoroidim vardı son 2 haftada olmuştu hem dikiyorlar hem onu içeri atıyorlar aradan zaman geçti dikişi kontrole geldiler dikişler kan toplamış hobaa tekrar dikildim e 2 saat geçti odaya alınmam lazım oda yok ! 18 saat sancı odasında kimsesiz kaldım sonra odaya çıktık ikincisi zordu... 3 istemiyorum dedim eşime kızı bulana kadar devam diyor:D

0 oy
(44,603 puan) tarafından
İki dogumumudami yazcam üşendim:D ilki zordu ama ikinci muhteşem kolay geçti 
0 oy
(481 puan) tarafından

38 haftalıkken bende böbrek genişlemesi olduğu için sezeryan doğum yaptım. Doğumhaneye girince kan pıhtılaşmam olduğu için beni tümden bayılttılar kaç gün kendime gelemedim herşeyi bana sonradan anlattılar.

Doğum sırasında bebeğimin nefes sıkıntısı olmuş küvöze koymuşlar bebekten önce gelmişim ben odaya ve sürekli bebeğim nerde diye soruyomuşum. bizimkiler hep korkup ağlamışlar kesin bebeğe bişey oldu diye benide o yüzden bayılttılar sanmışlar:D

Hayal meyal hatırlıyorum birkaç saat sonra getirdiler oğlumu ve ilk önce babasına verdiler 

tarafından
Böbrek genişlemesi kaç mm di bnde 30 hafta ligm ağrılardan bir aydr hastnde yatıyorum genislme normal doğuma engelmi
(481 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım benim hiç ağrım falan olmadı tesadüfen farkettiler. 15 mm. idi başta. Üroloji doktoru 25mm olursa eğer stent  takarız demişti her hafta 1 mm büyüyordu en son 23 mm olunca doktorum suni sancıyla doğum yapalım dedi ama ben istemedim
tarafından
Stent bnda denildi kabul etmdim cekrim ağrıyı düşük olasilkta olsa erken doğum olabiliyor ms stentn sonra suni sancı derkn normal doğum mu
(481 puan) tarafından
Evet canım suni sancı verip normal doğum yaptıracaktı çok ısrar etti ama korktum kabul etmedim. Sen doktorunla konuş onu
tarafından
Fazla ikinmya gelmyck gibiym bn ya böbreğim açıyor hayırlısı olsun bakalım
0 oy
(780 puan) tarafından
Valla ilkimde 42.haftada hafif sancıyla gittim 16 saat sancidan sonra 30 dikisle doğum yaptım berbatti benim için 20 kilo almıştım geri 10 kilosunu verdim 60 kiloyla ikinci oğluma hamile kaldım 3 sene sonra 10 kilo aldım kalp çarpıntısıyla acile gittim doktor EKG çekip gönderemem bu şekilde bebek sıkıntıya girebilir imza atıp çıkabilirsiniz dedi onu da eşim kabul etmedi yatış yapıldı kalp ritmim bozulduğu için suni sanciyla hiç sancım acilmam yokken 4 saatte doğum yaptım ama bu ilkindende beterdi hava flan takıldı bayılmışım zaten doğum sonunda 30 dikişte ondan kaldı Allahm bı daha yaşatmasın diyorum artık bunlara uzun ömür versin rabbim :(
0 oy
(1,439 puan) tarafından
27.10.2021 kizim meva mi doğurduğum tarih bebegim plesantasini atti kanamam oldu acil sezeryana aldılar cok aci agri hissettim bebegi mi kucagima alamadim sadece gordum dogumda en üzücü olayım buydu keske resim cekinebilseydim ilk haliyle ten tene temas yapıp 
0 oy
tarafından
Her doğum aynı olmaz canım kendini şartlama. 

Benim de doğumum için kayınpederim, kaynanam, eşimin babaannesi geldiler 10 gün kaldılar 39+5 oldum hala doğurmadım. Neyse bi Urfaya gezmeye gidelim dedik buraya kadar gelmişler orada gezdik, yemek yedik hastaneye geçtik kontrole baktık benim doğum korkum var, bebekte biraz iri doktor doğurursun ama sende travma olur dedi dedim yapalım o zaman sezeryanı :) Bi anda doğum kararı aldık 5 te hastaneyddim 5.45te oğlum doğdu :) 
0 oy
(4,903 puan) tarafından
Ben 32haftama kadar calstim annelik iznine çıktım o kadar geceyi özlemiştim ki iki gün dinlendim temizlik falan derken hergun akksama doğru çıkar gezerdim annem çok gezme yolda dogurursun derdi dedigide oldu ;)) Teyzemin kızı vardı o kötü bı olay yaşamıştı neyse ona gttik gecmis olsuna. Merdiven vardı çıktım ordan kaynanama derken  kaynanamın evine girdgm gbi suyum gldi ilk bebeğim dedim blki afedersiniz çişim gldi baktm durmuyor evde kayinlarim falan var. Geçtiğimiz kurban bayramina iki gün var eşimde de dükkanda kalabalık mağazamız var bu arada ben bı bagrdim ay bebeğim glyr die ;)ahahaha l çok korkmuştum  kayinlarim  odadan çıktı ne ypcgni blmyr kaynanam elinde telefon sözde taksiyi arıyor. Evin içinde tur atıyor aradım mi dedim yok dedi ;))) ne gündü gttim 9 saat saçı cktm 3 santim açılma ile olmayınca sezeryan 15 dk gldi bebek . 9saatte glmyen bebek. Sezerynla 15dkda ckti amelytta doktorun çok iyidi konuşuyorduk falan bebeği çıkarmaya calsyr çıkmıyor ;)neden cikmyr deyim elini daha çok koymuştu orda gulmustuk
(4,903 puan) tarafından
37+4te doğurdum bebişim 2 hafta omdeydi
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Sezeryan doğum tercih ettim 39+ 4 te ameliyata alındı 10 dakika sonra bebeğim odadaydı arım saat içinde de beni aldılar Çok rahat geçti bazen böyle hikâyeleri okudukça İyi ki sezeryan yapmışım diyorum
0 oy
(222 puan) tarafından
38arti 3 de planlı olarak normal doğum yaptım. Kendi isteğimle suni sanci verildi. 5 saat sonra dikişsiz normal doğum yaptim
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Hemşire karnının üstüne niye çıktı sezeryanda ilk defa duydum
(29 puan) tarafından
Sanirim pislikleri atmak icin
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Kisa öz dogumum sezeryen di en güzeli parami aldim kucağıma kg da kalmadı fazlasini verdim simdi toplarladim 56 kg oldum 52 kg düşmüştüm 5 ay biticek 6 aya giricez inşallah
0 oy
(2,595 puan) tarafından
Doğum hikayenizi okudum  bende eepidural sezeryan oldum Nisan'da ama hemşire niye karnınıza cikti bilmiyorum bende öyle oldu mu
(29 puan) tarafından
Pislikleri atmak icin diye dusunuyorum acikcasi sormadim sadece ciglik attim hemsire inince kendimden gectim
0 oy
(275 puan) tarafından
Ahh yarama tuz serptin bacim sezaryan oldum kendi isteğimle ile çünkü normal doğumdan korkuyordum keşke normal yapsaydım sezeryan bittikten sonra ki o sonda takilisini ve karnımın ustune bastirdiklari ve çığlık çığlığa kaldığım o anı hiç unutmuyorum 60 kilo ile hamile kaldım 85 ile doğuma girdim ödem çok vardı suan 69 kiloyum canim bebisim 7 aylık:))
0 oy
tarafından
Pazartesi sabah 8.30 gibi suyum geldi eşimi aradım gittik ama trafik kilit korna çala çala gittik ben ağlıyorum bebek susuz kalacak diye . Neyse gittik kontrol yapıldı önlük giydim vs. Sancı odasına aldılar bende yatmamla sancimin gelmesi bir oldu gittigim de 6 cm açıklık varmış 16 saat sonra 8. Cm oldu ve oğlum dünyaya geldi.

06.12.2021 ,12:54 de ❤️
0 oy
(29 puan) tarafından
Hepimize masallah guzel anneler ❣️ her dogum birbirinden farkli ama sondaki duygular hep ayni diye dusunuyorum. Meleklerimize kavustuktan sonra cektigin onca aciya da sonrasinda cekecegin uykusuzluga yorgunluga da degiyor canlari sag olsun

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 95 göst.
+1 oy
42 cevap 1,067 göst.
0 oy
9 cevap 300 göst.

377,934 soru

11,312,330 cevap

34,745 kullanıcı

...