0 oy
177 göst.
Diğer kategorisinde (33 puan) tarafından
Hanımlar çantamı hazırlıyorum doğum esnasında annenin ve bebgin eşyaları verilirken neler olması lazım icinde?

10 Cevaplar

+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Anneye bi esya gerek yok odada giyiyorsun  bebek icin

Battaniye

Bez

Alt ve Üst bi de şapka 
(33 puan) tarafından
Battaniye derken muslin bez mi yoksa kalın battaniyemi
(7,654 puan) tarafından
Bi penye vermistim bi pamuklu kalın martta doğurmuştum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim hastanem sadece bebek icin kiyafet istedi. Zıbını alt ust takimi corabı sapkası eldiveni ve bataniyesini verdik canim. Beni odamda giydirdiler
(33 puan) tarafından
Ya çok iyi peki doğumda hasta bezi anne için vermek gerekmiomu
tarafından
Yok canim hastane kendi bezini takıyor.  Bu arada bebek bezini unutmusum yazmayi onuda veriyorsun
0 oy
tarafından
Bebek için giydirilecek kiyafetleri istiyorlar. Kısa zıbın uzun zıbın altlık battaniye şapka vs
0 oy
tarafından
Sen odada giyersin üstünü ben bebeğin ilk giyeceği şeyleri ayrı bir poşet yapıp çantaya öyle koymuştum zıbın tulum çorap 1 tane bez şapkası birde battaniye 
(33 puan) tarafından
Kalın battaniyemi muslin bez mi
tarafından
Kuzum ben mayısta doğum yaptım Müslim koydum kışın olacaksa doğumun kalın koy istersen hani Polar gibide çok kalın olmasın
0 oy
(68 puan) tarafından
Hemşireye/Doğumhaneye verilenler ; mevsimlik bir battaniye,  hastane çıkışı (zıbın, alt üst veya tulum, şapka, eldiven çorap) 2 tane de bez vermiştim ben 1 ini geri verdiler. Ya zaten şu satılan 10lu hastane çıkışları oluyo onları direkt hazırla ver en basiti aynı şey

Anne için bişey vermeye gerek yok diye biliyorum 
0 oy
tarafından
Hastane çıkışı bez battaniye canm 
0 oy
(417 puan) tarafından
Bebek bezi ıslak mendil kollu ve kolsuz zıbın 2 li takım alt ayaklı zıbın çorap patik eldiven bere yelek  2 adet battaniye 

Benim hemşireye vermek için hazırladıklarım
tarafından
Islak mendil bence gereksiz canım. Bebeği giydirip veriyorlar hemen zaten. Battaniye de 1 tane yetiyor. Yani bu benim düşüncem. Bende hepsi tamdı hiç geri gelen olmadı fazla ya da yedek koymamıştım hemşireye verilenlerden
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Giydircegin kıyafeti istiyor zıbın bez eldeven çorap battaniye hepsini bir küçük poşet yapmıştım kolay olsun diye kendi eşyalarımı da öyle yaptım kolay olsun diye pijama iç camasirimi poşetledim annemlere söylemiştim
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Bebek için bez hastane çıkış setini birde ekstradan az kalın bi battaniye olsbilir nohut gibi penye ince gelebilir çünkü.  Sen bi poşet içine bi penye bi nohut battaniye bi bez zibin alt üst şapka eldiven takımını koy.  Zaten odaya geçersiniz ardindan
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Sen oeada giyinirsin senkik bi sey yok isteerse verirsin yine ayri posete pijamani dependini hazırla. 

Bebek icin ...

-bez 

-battaniye (penye en iyisi hem kisa hem yaza uyar odada ince kalin ayarlarsn yine) 

-alt ust yada tulum (zaten atakli oluyokar ilk basta coraba gerek yok odada giydirirsin. Ustune de kendinden eldivenli takim alirsan eldivene de gerek yok :)) 

-sapka (ustte yazdığım gibi değilse kiyafet eldiven ve corap ekleyebilirsin. 

Cantani hazirlarken bunlari ayri posetle istediklerinde direk verirsin. Benim hemsire kontrol etmisti mesela onlukte koymustum buna gerek yok dediydi :D

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 393 göst.
18 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 130 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Elif_12 (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 122 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Biryenianne (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 349 göst.