0 oy
6,130 göst.
Diğer kategorisinde (940 puan) tarafından
 Esimin babannesi dedi laf arasinda uyumadi bende aramiza aldim  falan diye muhabbet gecti bidaha arana alma cok gunah dedi ben ilk defa duydum sizler duydunuz mu bacilar 

29 Cevaplar

+1 oy
(1,948 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Bir çocuk eğer daha anne ve babasına muhtaç ise yani 0-6 yaşları arasında ise anne ve babası ile yatmasında bir sakınca yoktur. Ancak 6 yaş ve üzeri ise bu çocuğun anne ile baba arasında daima yatması sakıncalı ve dinen de doğru değildir. En güzeli çocuğa ait bir odada yatırmaktır. Hem psikolojik acıdan hem de dinen en doğrusu anne ve babadan ayrı yatmasıdır. 

-Alıntı - 

Hiç bi yerde günah diye bi hadis yada dini bilgi görmedim. Kafadan fetva uydurmak Günahtır. 

(7,791 puan) tarafından
6 yastan büyükse bile daima yatmasi yanlis diyor yani...  Ben bazen korkunca yatardim  asdff
(940 puan) tarafından
Bende korkunca giderdim annemle babamin arasina ve o anın verdiği güven  hicbiyerde yok  bebegim cok kucuk zaten allah korusun arada yatmak icin yorgan falan gelir emdirmek icin oyalamak icin aliyorum suan
(1,948 puan) tarafından
Bizde her kış mecburen birlikte yatıyoruz çünkü evimiz soğuk. Yaş 4 hatta ortamıza koyuyoruz sıcacık yumuşacık olsun diye :) . Malesef günah olduğunu da bilsem imkanlar böyle kısıtlı  oldukça elimizden bişey gelmeyecek. Büyüyünce zaten yatamayız uygun olmadığı için.
(940 puan) tarafından
Evet canim ole   eskiler ole demis sanirim.
-Reklam-
+2 oy
(7,972 puan) tarafından
Ayy ne alaka ne alakaaa
(940 puan) tarafından
Bilmiyooooom:) bende soram dedim
+1 oy
(13,763 puan) tarafından
O şey diye demiştir. Aranizda çocuk yatiyor sen karilik görevini yapmiyorsun , kocani ihmal ediyorsun gibi düşünup demiştir bence. 
tarafından
Ayni seyi dusundum babaanneler cok biliyo :D
(13,763 puan) tarafından
Öyle deme ilişki uzmani bu babaanneler :D
(749 puan) tarafından
Yok ne hani eşler yatakta namhtlrem şeyler olduğu için demiştir günah diye
(13,763 puan) tarafından
Ondan da olabilir ama ışin ozeti iliskiyle alakali bir sebepten demiştir kesin :D
(940 puan) tarafından
Oda olabilir mantikli:) ama surekli yatiramam zaten bebegim kucuk anca oyalamak icin emzirmek icin cok günah falan diyince sormak istedim
+1 oy
tarafından
Ne alaka ya günah olan ne uyduruk şeyler 
(940 puan) tarafından
Biraz sacma geldi oyuzden sormak ostedim bende:)
+1 oy
(1,327 puan) tarafından
Kizim 3 yaşinda hala yanimda yatıyor hele birde hasta olursa asla birakmaz beni böyle bir olayda ilk kez duydum eğer şüpe kaldıysa içinde güzel bir hocaya yada diyaneti araya bilirsin 
(940 puan) tarafından
Canim  o gunaha kadar ne kadar gunah isliyoz...emdirmek  icin ve  oyalamak icin aliom yanima 5 aylik oglum zaten kucuk allah korusun yorgan falan
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Kız çocuğu için evet öyle derler 
(1,170 puan) tarafından
niye kiz cocugu icin canm
(12,264 puan) tarafından
Bilmiyorum valla
0 oy
tarafından
Ben duymadım ve almıyorum yanımıza hiç canım bilemedim 
(940 puan) tarafından
Bende oyalamak icin alirim canim bebegim.cok kucuk zaten allah korusun arada yorgan gelir falan:(bende yatirmam da ole diyince merak ettim
0 oy
tarafından
Ya Allahiskina niye Günah o sizden olan Bi sübyan yapmayın ya 
(940 puan) tarafından
Esimde aynisini dedi:)  bende bilmiyom sorayım dedim
0 oy
tarafından
Benim oğlum yanımızda yatiyo çünkü uyandığı zaman benim yanımı istiyo hele hasta olunca hiç kıyamıyorum 
(940 puan) tarafından
5 aylik suan benimki emdirmek icin ve oyalamak icin aliyorum ben daha kucuk arada yatmasi tehlikeli ama buyunce gelmek istese bende kiyamam ki:)
0 oy
tarafından
O zaman bir her gece o günahı işliyoruz.oda çok soğuk diye oğlum babası kızım da katıldı bu ara bn aynı yatakta uyuyoruz..
(940 puan) tarafından
Yok canim yalan fetvaymis burda acikliga ermis oldu :) sicacik yatsin benimki kucuk   daha tehlikeliii de
0 oy
(118,987 puan) tarafından
ahaa bi hurafe daha gunah degil ama tehlikeli hani yorgan agir gelir uyku hali bebegin ustune kolumux kafamiz gelir bisi olir
(940 puan) tarafından
Yok canim surekli yatirmiyorum yatamicak kadar kucuk 5 aylik daha emdirmek icin oyalamak icin alirim  :) sormak istedim banda garip geldi
0 oy
tarafından
Nie günah olsnki canm 
(940 puan) tarafından
Bilmiyom:))))))
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Hiç duymadım böyle bişey ama ne alaka saçma bence 
(940 puan) tarafından
Bizede ole geldi :valal
0 oy
(2,423 puan) tarafından

Bugün ki postlar beni dumura uğrattı :D bilmiyorm şimdi bilmediğim şeye günah değil yada günah  diyemem inşallah değildir diyim :D

(940 puan) tarafından
Insallah su an almiyorum ama potansiyal günahkarim bide kucukken korkunca giderdim annemle babamin arasina
0 oy
(1,667 puan) tarafından
tehlikeli dese anlarimda gunah ne yaaaaa
(940 puan) tarafından
Bencede tehlike oglum 5 aylik yatirmiyom zaten oyalamak icin emzirmek icin alirimm sadece
0 oy
tarafından
yok cnm eskiler aslinda olmamasi gereken seyleri gubah diye belirtmisler oyle ogrenmisler
(940 puan) tarafından
Bencede canim esimde aynisini soyledi
tarafından
ben de mesela seyi duydum tencerenin icine kasik sokulup tadina bakmak gunahmis bunuda bana tandk bir teyze soyledi, ben ona itiraz ettim gunah demek onemli birsey cok da ustelemedim arastirim diye.. baktim ki tadina bakip icine sokup onu gelene yedirip mikrop bulastirmamak lazim anlami varmis yani hepimizin  bildigi bisey, buna bile gunah demisler..Eskiler genelde okuma yazma bilmediginden Kur an icerigini kulaktan dolma biliyolar ne yazik ki
0 oy
tarafından
Büyükler hep öyle der canım ama ben alıyorum aramıza 
(940 puan) tarafından
Ben emzirmek icin ve oyalamak icin aliyorum daha kucuk tehlikeli diye ama ilerde de korkunca falan alirim heralde:)ben giderdim annemle babamin arasina o guven hic bir yerde yok..
0 oy
(27,305 puan) tarafından

Nerde yazıyormuş.

(940 puan) tarafından
Sormadim bacim 85 yasinda kadin tamam babanne dedim:))))  aklinda yaziyor olabilir:p
0 oy
(514 puan) tarafından
Bizimki de bazen yatıyor ilk defa duyuyorum
(940 puan) tarafından
Bende ilk defa duydum  sasirdim
0 oy
(48,370 puan) tarafından
Ufakken ezilir diye gunah demisler buyuyuncede yaninda o is yapılmaz ondan diyorlar. Bizim çoğunlukla hep yanımızda yatiyo
(940 puan) tarafından
Benimki daha 5 aylik zaten tehlikeli aynen:) allah korusun guvenli degil

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 288 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde demirgizem2307 (570 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 70 göst.
26 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 98 göst.
9 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Alyakus (2,355 puan) tarafından soruldu