0 oy
902 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından

Merhaba hanımlar ben 34+5 günlük gebeyim şikayetim eşimden yana bi haftadır annemde kalıyorum daha da doğumuma kadar annemde kalıcam Allah bin kere razı olsun burda çok iyi bakıyor erkek kardeşim de va  iyi zaman geçiyor fakat eşim 12 8lerde kalayım dedi hadi kal dedim 4 12 ve 8 4 lerde kalırım dedi herneyse ben buraya anneme geldiğimden beri ona aşırı derecede sinir oluyorum evde gündüz uyuyor kalkıyor iş saatine kadar ablasında sonra bayramda kardeşleri görüşme olmadı annesine toplanıldı kaynım bi bayramımı kutlamadı yenge sayıp da keza elti dediğim de zaten sorunluyuz fesatın teki eşimin o ortamda bile bi kere yanıma gelmedi bi kere bile gözüme bakmadı hamilesin deyip üstüme düşen yok eltimin bende bebek var onda yok diye fesatlanıyor biliyorum bi hayırlı olsun dahi demedi şu ana kadar düşünün hadi onu geçtim bizi bıraktılar o akşam eve eşime dedim sen gelme annene git gitti tereddüt bile etmeden sonra bizi annemle eve bırakıp eltime çay içmeye gitmişler bizimkide dahil bugün de çok büyük kavga ettik senin dedim öncelikleri belli ablam kardeşlerin evladınla eşini düşünmedin ki hiç şimdiye kadar dedim ablasının her dediğini yapar aynı şeyi bende desem mesela beni dinlemez bugün de git ablan da yemeğini yersin sen ablanın sözünden hiç çıkma ben eşin miyim neyim dedim ni tane toz kondurmıyor carşıda kavga ettik çok istiyorsan git dilekçeni ver boşan dedi ben seni çekemicem dedi afedersiniz s... Git dedi bidaha o kelime boğazıma düğümlendi dolmuşa binip annemin evine gittim telefonda ablasını arıyor o ara sizin hiç hevesiniz yokmuş abla işte bi zıbın bile almamışsınız diye herşeyi ablasına anlattı en dolmuşa binerken umurunda bile değildim düşünün ablası da dedi doğmamış çocuğa don mu biçilir bilmem ne bu kelime nedir Allah aşkına ya benim kendi ailem herşeyini alırken enayi mi böyle bir evlilik sürer mi ya sizce uzun oldu hakkınızı helal edin 

6 Cevaplar

0 oy
(24 puan) tarafından

Çok kıymetli kardeşleriyle kursunlar o zaman yuvalarını bu ne ya hep kardeşleri yüzünden çektiklerimiz gerçi benim eşim de böyle elimizden bisey gelse keşke ama gelmiyo 

(24 puan) tarafından
Şikâyet eder gibi ablasına anlatması ne kadar yanlış ablasından mi korkucaksin ki sen ne kadar düşüncesiz insanın bi karısıyla özeli olur arasında her sorunda çocuk gibi ablaya şikayet edilmez inşallah düzelir canım eşin böyle uğraşması çok zor oluyo
(2 puan) tarafından
Hemde nasıl zor birde ben 27.ci haftamda kanama geçirdim erken doğum riskim var dedi doktor ilaçlarla progestan ilaçla durdurdular şu zamana kadar geldim çok şükür de işte sözde sinir stresten uzak durmam lazım ama nerde daha ilk eşinden alıyorsun darbeyi
(24 puan) tarafından
Hayırlı evlattan önce hayırlı es diyecek duruma geldik ne yazıkki böyle düşüncesiz insanlar yüzünden canım derdi veren allah sabrını da dermanını da versin bizlere çok zor işimiz ama bebeklerimiz için katlanıyoruz işte
tarafından
Görümcelerden nefret ediyorum fesat ve kıskanç olanlar özellikle
(2 puan) tarafından
Ben de öyle ya hissediyorum içlerini okuyorum görümcemle eltinin bayramda bile ayran içerken ayran üstüme döküldü karşımda oturuyordu dedim bunlar hep nazardan fesat gözlüler den oluyor dedim hiç duvara söylüyorum sanki ses yok hiç ondan önce de onlara çay içmeye gitmiştik iki defa iki bardak su istedim ikisinde de körünüğüme gitti düşünün yani
-Reklam-
0 oy
tarafından

sorun eşinde canim ne o kiz gibi hersey ablaya anlatilir mi ablada aakilli olsa bana anlatma der zaten

(2 puan) tarafından
Der mi daha da diyor ki benden için o beni arasın ben niye onu arayayım diyormuş eşim de bak ablam böyle böyle dedi diyo ben mi dedim sana ablanı ara diye en niye arıcam ya dedim lafa bakar mısın bide abla bizfen memnun değilmiş diyo bi heyecan yok diyo sizin için diyo bende evet dedim yok ruh gibisiniz dedim ablası da demez mi telefonda doğmamış çocuğa don mu biçilirmiş diye bu nedir ya iyi madem çocuk doğsun hiç birşey olmasın aldıklarımı da vereyim başkasına böyle bir mantık mı var ya
tarafından
esinde ortaligi karistiyor her konusulani soylememesi lazim senden ablasina ablasindan sana laf tasiyor. ne olursa olsun is erkekte bitiyor
(2 puan) tarafından
Aynen öyle canım iyice bunaldım sorma artık ne yapacağımı şaşırmış haldeyim ne yanımda ne arayıp soruyor iyice sorumsuz oldu ya
tarafından
Ablasi almis eline esini cok guzel oynatio anladigim kadariyla izin verme sen al eline iplari cikar aradan ablasini dicem de zooor anca bi kazik yemeli ablasindan ondan sonra anlar
(2 puan) tarafından
Zor canım zor ben ne desem haksızım ablası ne derse doğru aynı konuyu ortaya koysalar ortaya deseler ki ablası bunu dedi eşi bunu dedi aynı fikirdeyiz diyelim ama o yine gider ablasının dediğini dinler uygular öyle biri o o kadar sıkışık günler geçirdik ki bi ara sürekli makarna pişirip yediğim günleri biliyorum hamileliğimin başında yine niye böyle yemem demedim borcu var kredisi ablasının eniştesinin seraları var çıkartıp da borcunu ödemediler bildikleri halde cıkardım bileziklerimi istedi verdim beşi bi yerdemi verdim ama yine yaranamadım borç da bitmedi zaten iyice bunaldım yine onlar suan hiçbirşey yapmadıkları halde iyi onun gözünde kardeşleri bi tane eşi ve doğmamış çocuğu gözünde yok
tarafından
ya vedud zikiri canim onu oku sürekli
(2 puan) tarafından
Nedir hikmeti canım bu ya vedud un peki? Sende mi dertlisin
tarafından
yok Allah a şükür esim cok iyi anlayisli aileside oyle  bazen kayinvalide kizdirsada iyiler. ya vedud kavga ettiğinde falan karsindaki sakinliyor insanlar seni seviyor zikir zaten kötü bisey değil Allah in ismi internetten bak
(2 puan) tarafından
Tamam canım benim çok teşekkür ederim
tarafından
Allah esini sana yoneltsin insallah canim
(2 puan) tarafından
İnşaAllah Allah sizden bin defa razı olsun dilerim öyle olur hamileliğimi hiç böyle geçireceğim aklıma gelmezdi resmen çıkmazın içindeyim aramak istemiyorum o arasın da istemiyorum şuan sadece şu bi ayımı sakin geçirmek istiyorum evladım için
tarafından
Allah sendende razı olsun canim bebegine yönel esin icin dua et bebislerimiz bizim hazinemiz cok şükür tabiki insan esinden destek bekler benimki o kadar ilgili olmasina ragmen bazen diyorum ilgilen bizimle sizi dusunemiyorum bile  rabbim evlstlarimizdan guldursun hepimizi. esinde bebis dogunca evden cikamaz insallah o mucizeyi görünce
(2 puan) tarafından
İnşaAllah canım benim evlatlarımız sağ salim dünyaya gelsin de kucağımıza alalım hayırlısıyla sonumuz ömrümüz hayırla mutlulukla huzurla sevinçle geçsin inşAllah evlatlarımızla yüzümüz gülsün inşaAllah.
tarafından
kac haftaliksin canim
0 oy
tarafından

Canim benim yaşadığın durum zor gerçekten ALLAH yardımcın olsun insaAllah.  Ama sen alttan al büyütme elbet düzelir. Onlar eksi geliyorsa sen artı git gerisi onlarin ayıbı olsun. Ama ben eminimki eşin senin bu yöndeki artılarını gördükçe düzelir.  Ki zaten bebeginiz olucak kimseyle ugrasmaya vakit bulamicaksiniz belki esinde babalik duygusunu yaşayınca birseylerin farkına varır. Sen sadece sabret ALLAH her zaman sabredenlerin mazlumlarin yanındadır. Eşin ve görümcen senin imtihanin degilsede öyle düşün. Sen rabbinin sınavından kalmak istermisin ? Sabret bebegin icin yuvan için. Hoc birsey kolay olmuyor ki kolayca yıkılsın. Bir binayi dinamitle yıktıkları halde kalıntılarını temizlemek icin çalışıyorlar. Oyle kolaymi bir dinamitle yıkmak .hele ki görümce sebebken. Sen sadece sabret emin ol bunun sonu hayırdır ferahlıktır. Herşeye iyi yönünden bak kötüleri sil at kafandan iyiye cevir bu senin elinde. Sen bir KADINSIN, ANNESIN ALLAHIN BIR LÜTFUSUN.  Yapamayacigin sey yok. Sadece Kendine inan ve fotografin tek yüzüne değil birde arkasini cevir bak orda ne resmi var. Her zaman güçlü ol ki yıkamasınlar . Seninle daha cok konusabilirim bir sürü şey yazıp anlatabilirim. Ama benim başardiklarim ve basaracklarim sadece sabretmekten bir tek ALLAHTAN istemekten ibaret oldu. Cok şükür elhamdülillah.  Sağlıkla kal ♡

(2 puan) tarafından
Yazınız inanın beni bi nebze rahatlattı Allah razı olsun fakat bu benim yaşadığım yeni gelişen sorunlar değil 2 senedir evliyim onun öncesinfe de 4sene görüşmüşlüğümüz var 6senedir sorun yaşıyorum ben bunlarla onların her dediği olacak huylarına gideceksin o zaman iyisin ama her kararları olumsuz çıkıyor ben eşime bi konuda hayır olmaz sonu böyle olur diyorum hayır böyle olacak diyor aradan zaman geçiyor benim dediğime geliyor ama demiyor ki sen haklıydın ben evliliğinde sözümün cok da geçtiğini bilmiyorum her konuda ablası ne derse o bende kadınım yıprandım ya hamile olmasam diyorum bırakması kolay şuan o kadar çok çıkmaz içindeyim ki anlatamam her sorunda ablası ya telefonda arıyor ya evimize çağırıyor eniştesiyle birlikde annemi dünden beri zor tutuyorum arayıp ağzına geleni söyleyecek ablasına da eşe de ben yoruldum artk uğraşmakdan bide ablası dün diyor ki ben niye arıcam o beni arayıp söylesin şikayeti neyse sanki ben demişim git ablan beni arasın diye yarın 35.haftama giriyorum artk son hafyalarımda bana yaşattıklarını Rabbim yanlarına bırakmasın
0 oy
(6,360 puan) tarafından

Canm boyle giderse surekli sorun yasarsiniz esini al karsina sakince konus boyle yaparak bize zarar veriyosun cocugumuz doğacak onun boyle huzursuz bi ortamda buyumesini istemiyorum gibi seyler soyle duygusal yerinden vur tabi duygu varsa 

Ablana anlatmak yerine gel bana anlat hatalarimi belki oyle cozum buluruz de  baktin degisen bisey yok madem bosanmak istiyosun getir bosanma kagidini bosanalm de eger tam tersini yani boşanmayalm dersen surekli seninn gozunu bununla korkutur her kavgada bosanma lafi geçer ve bu evliliginizi daha da yıpratır dedigim gibi önce konus baktn oluru yok boşanmayı kabul ediyorum de hamile hamile esinin pesinden gitmek nedir yani sana da hayret ediyorum yuz vermeyin erkeklere birde halka acik alan olunca beyefendinin egosu tavan olmuştur 

0 oy
tarafından

Canm annende kalmani tavsiye edmiyorm. Bn bazen bir hafta kaliyorm araya sogukluk giriyo mtlaka konusrken yanlis anlaslma artiyo esni yalniz brakma oda bu yzden yapiyo olabilir sen evde kal oda gtmesn bir. Yere kimseyide takma bende hamileym kaynanmla. Oturuyorm bir corap almadi herseymi annm aldi bosver oda senn hakli ve savunma yonun olsun Allh bilsin yetr esini okadr sure ailesylemtek brakma derim ben seni ve bebeyi yannda hissetsin

(2 puan) tarafından
Düşünceleriniz iyi niyetlilikle olduğu için teşekkürler haklı olabilirsiniz ama şuan benim ona yapacağım birşey yok tartıştığımız 3.gün oldu bugün 3 gündür aramıyor nasılsın ne durumdasın diye çok değerli kardeşleri de aramıyor ben annemin evinde kalmak zorundayım gebeliğim riskli evde iş yapacak yemek yapacak durumum yok eşim de tartışma anında söyledi sizin dediğiniz gibi ben seni hiç anneme bırakmayacaktım bıraktığımdan beri araya soğukluk girdi dedi gitmesem ne yapıcam evde bana kim bakacak yemeğimi kim yapacak temizliğimi kim yapacak ablanlar mı gelcek sanki dedim gelmeye mecbur değiller dedi şok oldum siz olsanız hala pozitif olur musunuz eve gitmiyorum çok değerli ablasına yemeğe gitsin bakalım Allah büyük onlardan da öyle bi kazık yesin ki kim iyi kim kötü ayırt etsin hususi gitmiyorum.
0 oy
(164 puan) tarafından

Ben de 18+6 haftalık hamileyim annem a dan z ye her şeyini aliyo kaynanama belki utanır da bi eşya da kendisi alır diye resmini attım kiyafetlerin bana dediği şey bunlar ne daha çok erken şimdiden mi alınır dedi ağzımın payını verdi içinde zerre heyecan yok bi gün arayıp demedi kızım bebek nasıl bi şeye ihtiyacın var mı diye farklı şehirdeyim ve 5. Haftadan beri düşük tehlikesi geçirdim annemler kaç kere yanıma geldi evimi temizledi 11 saatlik yolu geldi kendisi hiç umrunda değil 

(2 puan) tarafından
İşte insan nasıl sinir oluyor ya sanki afedersiniz de çocuğu babamızın evinden götürmüşüz herşeyini onlar düşünmek zorunda değil 20 yaşındaki erkek kardeşim bile ufak tefek hoşuna giden birsey görsün alıyor bu kadar da vurdum duymazlk görmedim ben ya bide utanmadan doğmamış çocuğa don mu biçilir diyor gerizekalı ablası
(164 puan) tarafından
Allah kendilerine de aynı durumu yaşatsın canım sıkma canını çocuğumuz onların esyasına  ihtiyacı yok çok şükür büyüyünce ne olduklarını anlarlar
(2 puan) tarafından
Aminn kuzum Aminn Rabbim içimizi biliyor ya gerisi önemli değil elbet hakettiklerinden fazlasını verir bizim olmadığımız yerde Allah gözümüz Allah kulağımız olsun Rabbim ne düşüyorlarsa onlara versin Allah büyük biz yine evladımıza elimizden geleni yapıyoruz ya hamdolsun
(164 puan) tarafından
Amin canım amin ne dusunuyolarsa allah fazlasını versin
(2 puan) tarafından
Aminn canım inşaAllah biz Rabbime emanetiz inşaAllah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 143 göst.
11 Nisan 2024 Aile kategorisinde RecoCo Minikco (2,604 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 212 göst.
0 oy
16 cevap 498 göst.