+3 oy
262 göst.
Diğer kategorisinde (98 puan) tarafından
Arkadaşlar ek gıdaya geçmek için neden acele ediyorsunuz, gerçekten merak ediyorum. İlk altı ay anne sütü diye her yerde kocaman yazıyor. Anne sütü alamayan bebek içi de bu durum mama için geçerli. Neden erkenden ek gıda isteği var? 

13 Cevaplar

0 oy
(65 puan) tarafından

Benim arkadaşımın kızı 5aylıkken tadıma başladı sonra ek gıdaya:)

-Reklam-
0 oy
(192 puan) tarafından
Arkadaşım senin gibi diyordu şimdi çocuk hiç bişey yemiyor kahrından ölüyo kız keşke yedirseydim diye 
(98 puan) tarafından
Vallahi ilk 6 ay hiç bir şey vermedim. Maşallahı var oğlumun, hiç bir şey yemeyen çocuğa kan tahlili yaptırsınlar yemek yemeyen cocuğun demiri eksiktir..
(7,661 puan) tarafından
O ek gıdaya erken başlamadigi icin degildir çocukla ilgili. Oğluma 6 aylıkken tadimlara basladim şu an 3 yaşında yemedigi sey tek tük o da kendi damak tadına uymadığı için
0 oy
(119,070 puan) tarafından
bebekler anne baba bisi yerken dikkatlice bakiyo o zamanlar esimde yiyemezdi bana bakiyo cani cekiyo diye
(220 puan) tarafından
YouTube Osman Gonulal diye bir doktor var oda aynı şeyleri söylüyor dinlemenizi tavsiye ederim
(98 puan) tarafından
Aaa evet dinlemiştim biliyorum. Ama tek başına masaya atılması tek başına yeterlidir demez hiç bir doktor onu kast ettim ben
(220 puan) tarafından
Sadece bunlar değil tabiki de siz yemek yerken sizi izlemesi ağzını açması destekli bir şekilde mama sandalyesinde oturması ve kaşık ile ağzına götürdüğünüz zaman ağzını açıyorsa ek gıdaya hazırım belirtileri içindedir.
(98 puan) tarafından
Anladım onlar belirti ama 6 ay beklenmesi öneriliyor.
(220 puan) tarafından
Her bebek için geçerli değil . Benim oğlum anne sütü çok alamadi mamaylada istediğimiz kiloya ulaşamadık. Tadimlar şeklinde başladık. 6 ay olmasına 10 gün varken de katı gıdaları vermeye başladım pütürlü şekilde .
0 oy
(220 puan) tarafından
6 ay diye kesin bir hüküm yok . Biz 4, 5 ayllikken başladık . Doktorumuz bize ek gıdaya hazır mı diye sorular sordu. Destekli oturabiliyor mu ? Siz yemek yerken sizi takip ediyor mu ağzına kaşıkla bir şey verince ağzını açıyor mu bunlara uygunsa ek gıdaya hazır verebilirsin 6 ay diye bir kural yok dedi. Ek gıda alırken anne sütü ya da mamaya da devam ediyoruz direk bebeği bunlardan kesmiyoruz. Mama + ek gıda alıyor 8 gün sonra 8 aylık olacak.
(98 puan) tarafından
Hiiç alakası yok kimsenin anneliği beni inanın hiç ilgilendirmez herkes kendi anneliğinin hesabını rabbime verir. Kim nasıl isterse öyle de yapsın. Ben sadece sebepleri merak ettim zaten soruyu dikkatli okuyalım
(220 puan) tarafından
Oğlum kilo almıyordu ayına göre kilosu zayıftı . Şehir hastanesine götürmüştük ordaki bayanın adını unuttum. Tekdendeki doktorun adı Ahmet Selim . Diğeri de kizilaydaki doktordu
(98 puan) tarafından
Şuan kilosu tamamladı mı ayını?
(1,569 puan) tarafından
Bizde sana sebebini acikliyoruz
(220 puan) tarafından
Evet tamamladı 8 aylık olacak 8 gün sonra kilosu 8 oldu. Sadece 100 -200 Gr az ayına göre . Üstelik ben mama vermeye de devam ediyor mama tek başına hiç bir fayda etmedi bize oğlumu araştırmaya aldılar troidden suphelendiler. Sma kullanıyorduk Aptamile geçtik o da kabızlık yaptı . Hipp ve Bebelac kullanıyoruz
0 oy
(1,007 puan) tarafından
6 ay genel kural ama her bebek için olmuyor. 5 aylıkken doktorumuz ek gıdaya başlattı mama kullandığımız için. Oglum ek gıda için hazırdı. Kendi yeğenim 4.5 aylıkken basladı ek gıdaya onunda doktoru onay vermişti anne sütü almasına ragmen. Bu bebekten bebeğe değişir canım.
0 oy
tarafından
Çünkü sonra yemek yemiyor
(98 puan) tarafından
Bu çok yanlıs bir düşünce, kendim deneyimledim. Yiyor :))
tarafından
Bende kendim deneyimlerim ile soyluyorum
0 oy
(1,181 puan) tarafından
Sütüm yetmiyor mamayi asla içmiyor 5 ay 20 günluk acmı kalsın veriyorum bende az az
0 oy
tarafından
4.5 aylıkken tadımla başladık zaten tadımlar yaklaşık 45 gün sürüyor 6 aylıkken de tamamen geçtik. Hem hastane doktorumuz hem aile hekimimiz aynı şekilde yönlendirdi gelişiminin hazır olduğunu söylediler. Acele falan da etmedim yani. Olması gerektiği gibi oldu.
0 oy
tarafından
Heves ediliyor canım anneler hevesleniyor sabırsızlanıyor heyecanlı bir durum ondan tıpkı doğurmayı 4 gözle beklemek gibi :) 
0 oy
tarafından
Kimse keyfinden basliyomuyoki..doktor öneriyi yada yemiyo kilo dusuklugu oluyo ondan baslaniyo..bende imi cocugumada 6 ay başlamadım ama kardeşim falan 5 buçuk aylıkken baslado doktor önerisi ile..
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Doktor önerdiği için başliyoruz,  5 aylıkken başladım 2 çocuğuma da ve çok şukur herşey yiyorlar 

Bunda kötü bişey yok

4 aydan itibaren başlanabilir doktor tavsiyesiyle o da her yerde yazıyor dikkatini çekmemiş galiba 
0 oy
tarafından
6. Ayi doldurdu oyle basladim ek gidaya kilosuda suan gayet iyi yemeside cok guzel erken basladilarmi cocuk alisir surekli yer gibi bi algi var :D
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Tercih anne sutude verdim tadima da erken basladim ilk bebegimde senin gibi yaptim aman erken diye suan da bile hic bisey yemiyor mama diyosunda o mamalar fiyati ne kadar alamayan ne yapacak mecbur

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 121 göst.
23 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Simge45 (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 47 göst.
24 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merirem (2,438 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 109 göst.
0 oy
12 cevap 163 göst.
6 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu

377,939 soru

11,312,500 cevap

34,745 kullanıcı

...