0 oy
582 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Öncelikle merhaba kızlar yeni katıldım bir bebeğim var 7 aylık ama o kadar zor ki bakması gerçekten istiyorum artık yürüsün felan annelerimiz bizi nasıl büyüttü ya gerçekten ozman 4 5 çocuk olurdu şimdi bir çocukla yoruluyoruz gerçekten annelerin işi zor Allah bize yardım etsin inşallah 

17 Cevaplar

+5 oy
(12,483 puan) tarafından
Annelerimiz zamane şartlarıyla bizi evde bırakıp bağ bahçe tarlaya giderdi ve akşama kadar aç mıyız ağlamaktan çatlar mıyız nerden bilsin kadın Allah bilir neler çektik de kimsenin haberi yok ;) 
(616 puan) tarafından
Benim annemde beni uyutup gitmiş. Döndüğünde kapının arkasında bulmuş. Ama şöyle bir durum var sobalarda şiş olur ya o şişi almışım sıcak sıcak çenemin altı falan hep yanmış. Halada izi var. Ağlaya ağlaya kapı arkasında uyumuş kalmşm
(12,483 puan) tarafından
Linkin ahirette nasıl o canın hesabını verecek acaba gerçekten eskilerde zerre merhamet yokmuş büyüklerde benim dedem rahmetli eşimin kafasına vura vura gözlerini şaşı etmiş çocukken  hemde boş yere sonradan düzelmiş gözleri ve kaynanam diyordu ben dışarıya işe gittiğimde çocuklarımı durduk yere döverlerdi diye görümcem bebekken ayağını sıcak çaya vurmuş öylece ellememişler kaynanası kaynanam akşam eve gelince ayağı hala çayın içindeymiş yanmış o anlattıkça tüylerim ürperiyor
(14,951 puan) tarafından
Ayyy vahşet ya bildiğin. Allahım yarabbim. İnsanın kalbinden merhameti eksiktmesin hiç. Çok üzücü. Yazık yavrucaklara. Sana da yazık . Annemin Allah'tan böyle işleri yokmuş.
tarafından
Herkes cocuk sahibi olabilir ama herkes anne baba olamaz. Allah önce vicdan merhamet versin. Sokaktaki hayvanlar bile daha cok sahip cikiyodur bu anlatilanlardan.
(1,253 puan) tarafından
Canim bu yazdigini bu sabah icimdn geçirdim kuşum yavruladi. Yemini koyacaktim sabah elimi ısırdı resmen çek elini yavrularım var diyor. İçimden dedimki şu kuş kadar olamayan insanlar var gerçekten vahşet
-Reklam-
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Yürüdükten sonra da keşke sadece yatsaydi otursaydi dediğin zamanlar olacak canım ama inan geçiyor belli bir yaştan sonra duruluyor çocuklar annelik kolay değil tabiki 
tarafından
Evet ya Allah bizim yardımcımiz olsun
0 oy
tarafından
Önceden telefon tablet bu kadar yaygın değil di şimdi bir çocuğun bir oda dolusu oyuncagi oluyor bence tablet telefon çocukları etkiliyor birde doyumsuz oluyorlar genetikte bir durum olabilir bu benim düşüncem tabi 
tarafından
Evet şimdi oyuncak felan var benim bebeğim 5 aylıkken oyuncak felan tutardı eskiylr şimdi ki zaman arasında çok fark var
0 oy
tarafından
Çok zor cnm bende bazen diyorum annem bize nasıl baktı kızım bir yasinda hiç durmaz sürekli ağlıyor saçımı kasiyacak zaman bulamiyorum Allah yardım ediyor tabikide o yüzden cenet annenin ayağının altındadır 
tarafından
Evet ya kesinlikle ama Allah büyüktür kuzum
tarafından
Hoşgeldin bu arada cnm
tarafından
Hosbuldum kuzum
0 oy
(119,070 puan) tarafından
bide herseyin elektronik oldugu zamandan boyle zorlaniyoz elde bez camasir bulasik yikamiyoz oyle islerde yapsam pohu yerdik hosgeldin aramiza
tarafından
Hosbuldum kuzum evet eskiden bez yoktu bez yerine normal çarşaf koyarlardi ve pislendigi zmna yıkarlardi o zamanlar çok zordu ya
0 oy
tarafından
Bide çamaşırına kadar elde yikanirmis. Nasıl yapmışlar valla bilmiyom. Anneme derim ki biz olsak bı daha doğurmaz dik
tarafından
Tabiki ya şimdi bir taneyle yoruluyoruz
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bence bu devir daha kötü ben bi ara tarlada hamaktan dusmusum uzerin bortu bicek ağlamaktan yorulup uyuyakalmisim da annem dinlemeye mi ne gelince görmüş icim gitti o zmn diyo. Ama kaybana yaninda tarlada cakiscan mecbur cocuga oncelik yok ki. 

Simdi hiz cocukkarin ustune titriyiz e bahce vs okayi bitti her yer kocaaa apartman komsuluk desen yok cocuklari salayik oynasinlar desen insanlara guven yok... Devir zor. 
tarafından
Evet devir çok değişti kuzum
0 oy
(394 puan) tarafından
Yani eskiden genelde babanne dede olurdu belki onlarda biraz bakardı, sussun diye emzige bal vs. Sürüp vermek vardı ama o zamanlarda çok zormuş ya çamaşır bulaşık elde yıka soba yak hayva,n varsa onlara bak evdekilere her öğün yemek hazırla vs. Derken yani bizim zamanımız daha iyi sadece sabır etmek gerek bak 7 ay geçmiş bile benimki de 7 aylık 
tarafından
Maşallah canım hayırlısıyla büyüsünler inşallah
0 oy
(45 puan) tarafından
Annem anlatırdı ablam emeklerken ablamı belinden bağlar gidermiş iş işlemeye sobaya degmesin diye bir gün eve geldiğinde ablam altını acmış büyük tuvaletini yapmış yemiş hep böyle büyütmüşler ondan şimdi annemizin kayınvaldemizin verdiği akıl bize mantıklı gelmiyor cocuk büyütmede arada çok fark var cünkü
tarafından
Evet bazen kaynanam in verdiği akıl hiç ermiyor bana onun farkındayım çok farklı şeyler söylüyor şimdi ben bebeğimi uyumadan asla odadan çıkıp iş yapmam ama onlar bırakıp gidermiş
(45 puan) tarafından
Eskiden karnı tok altı temiz oldu mu sorun yok olarak görülüyormuş ateşlensen hasta olsak dahi kendi halimize bırakılıyormuş hatda ben bayılırdım babam doktora degil hocaya götürüyordu 14 yaşındaydım yıllarca hocaya götürdü beni sonra evlendikten sonra doktora gittim kansızlıktan bayılıyormuşum ben
0 oy
tarafından
Bir de o yokluk içinde benim annem öldü 8yil oldu ama bebeğim sarılık olmuştu yardim eden hiç kimsem yoktu çok çok ağladım anneee hakkını helal et diye çok üzdüm annemi çok
tarafından
Yaaa sen böyle dedin gözlerim doldu Allah seninle olsun kardeşim ya üzülme ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN İNŞALLAH
tarafından
Amin amin inşaAllâh Allâh Râzî olsun kıyamam gözlerine
0 oy
(7,532 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum hamileyken insana şaka geliyor ama dogurup kucağına verilince anlıyorsunki kolay değilmiş insan kendi canı olduğu için katlanıyor yoksa gerçekten çok çok zor hatta dünyanın en zor işi ayaklarına taş değmesin sağlıkla büyüsünler 
tarafından
Amin amin ben hamileyken karnım çok kötüydi hep sertlesirdi ben diyordum doğsun da ne olursa olsun bir baktım doğdu bende resmen yeniden doğdum
0 oy
(1,552 puan) tarafından

Bu soruyu ben de kendime sık sık soruyorum.. Benim annem sabah kalkar hayvanlara bakar, kahvaltı falan hazırlar, bahçede erkeklerle beraber çalışır, öğle olmadan eve gelir, öğle yemeğini hazırlar, hayvanlara tekrar bakar, sofrayı hazırlayıp toplar, bulaşık yıkar, bebek bezi yıkar, tekrar erkeklerle beraber bahçeye yetişirmiş.. Akşam gelince yine hayvanlara bakarmış.. Bu arada da üç tane çocuk büyütmüş.. Ben bi tanesiyle iki buçuk aydır yemek yapamadığım bile oluyor :'(

tarafından
Kesinlikle sana katılıyorum ben bir taneyle sürünüyorum resmen :)
(1,552 puan) tarafından
Aynen, Allah annelerimizden razı olsun bize de yardım etsin :) Yine de canları sağolsun evlatlarımızın da
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Yürüyünce bakımı daha zor oluyor , emin ol.Şimdi yatırdığın yerde kalıyor , yürüyünce mutfağa gelip döküştürüyor , yada ayağına sarılıp ağlayıp işini bölüyor.

Dün oğlumun kakasını alırken aklıma geldi, şimdi altını ıslak mendille silip hazır bezi çekip alıyoruz .Bez bebekken ıslak mendil de yoktu hazır bez de yoktu.Analarımız ne çekmiş bee diye içimden geçirmiştim
tarafından
Ben hep düşünüyorum acaba nasıl büyüdük diye ama ben çok istiyorum yürüsün de ne yaparsa yapsın :)
0 oy
tarafından
Atletini yırtıp don dikmiş bana kendi cobandi hem ana hem baba oldu ne zorluklarla büyüttu bebeği dikkatli gözlemleyin aslında o kendi ihtiyaçlarını belli eder 4 çocuk annesiyim bende 
0 oy
(16,490 puan) tarafından

Biz usluyduk çünkü :(

Annem anlatır mamani sana icirirdim oraya koyardım sesin çıkmazdı aglamazdin 

4 5 yaşlarında da hep usluymusum 

0 oy
(3,503 puan) tarafından
Annem 7 çocuk büyütmüş kaynana çamaşır bulaşık valla kurban oldugum kadın hakkı ödenmez benimde bı kızım var 6 buçuk aylık perişan ediyo beni anneme hep diyorum nasıl baktın diye şaşıyorum cidden analık çok zor 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 164 göst.
17 Aralık 2023 Aile kategorisinde Angel1992 (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 72 göst.
20 Eylül 2023 Aile kategorisinde Meleniko (681 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 108 göst.
0 oy
3 cevap 156 göst.
21 Temmuz 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gammmze (1,298 puan) tarafından soruldu

377,917 soru

11,311,301 cevap

34,745 kullanıcı

...