0 oy
852 göst.
Diğer kategorisinde (1,004 puan) tarafından

Kızlar ya yeni taşındım 2 aydır faturam su 75,80 gelirdi bu ay 179 geldi . Elde yıkıyorum  bulaşık makinem yok 

çamaşır makinesi haftada 2 kez. Eşim ben 2 yaşında oğlum var .

Ya herşey pahalı ev almak istiyoruz ama bu yüksek faturalardan hiçbir şey yapamıyoruz, elin kiracısı olmaktan nefret ediyorum artık:( 

Ama biriktirip ev mi araba mı alalım çocuk da yapamıyoruz, mutfağı kıstık gezme tozma yok, alışveriş yok 

Doğalgaz ev 3 petek yanıyor 530 , elektrik 200, su 179 bu ne böyle. Kpss çalışayım dedim kitap alacaktım 400₺ Neremizden kısalım artık çok doluyum. Allah'tan eşim memur ama sadece bunlara gider paraya sinir oluyorum. Maaş 7 bin .

Hiçbir şeye sahip değiliz:(  çocuk istiyorum ama bu bozuk ekonomide çocuk çok zor olur neremizden kısarız artık. Düzelecek mi cidden soruyorum bu Türkiye'nin durumunu. Ev bakıyoruz 500 binden aşağı ev yok.. 

Son soru suyun daha idareli gelmesi için ne yapayım ya, klozet değil de normal alaturka tuvalet mi kullanalım:( ciddi ciddi sorulırum nerden tasarruf edeyim..

12 Cevaplar

0 oy
(4,725 puan) tarafından
Elde yıkamak aslinda su israfına sebep oluyo
(1,004 puan) tarafından
Ufff 3 yıllık gelinim, parası yoktu diye almadım. Keşke aldırsaydım şimdi onu almak da hayal bulaşık Makinesi
-Reklam-
0 oy
(1,951 puan) tarafından

Duzelicez insallah be ne zaman abiiii mezara girince miiiu:P

(1,004 puan) tarafından
Ufffffff
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Cnm hem ççalışmak hem bebek çok zor. Ben de evimi çocuğumu ihmal etmeden evden çalışıyorum. İsterseniz size de bişgi vereblirim
(1,207 puan) tarafından
Bilgi istiyoruz çok açız bilgilere farmasi falan cnm yorum yapmada ha iyi:))))
(2,010 puan) tarafından
elif hanım katalog işi mi
tarafından
Elif hanım ne işi kız katalog falan mi
(5,492 puan) tarafından
Homm bitkiselde liderim farmasi ve diğer network firmalarından çok daha kazançlı
(2,010 puan) tarafından
o zaman almayim sagol
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Bulaşık makinesi olsaydı fark ederdi.Bide klozette çok su harcıyor .
(1,004 puan) tarafından
Demi ben re kolazet için aynısını düşünüyorum haklıyım yani
(2,132 puan) tarafından
Bı defada 10 litreden fazla su çekiyor sen düşün.
(1,004 puan) tarafından
Aaaa o zaman onu kullanmayalom
0 oy
(887 puan) tarafından
Bizm 2 aylık 75 geldi normalde de ayda 45 civari geliyordu ben de yuksek bekliyordum hayret su az geldi elektrik 470 geldi 
(1,004 puan) tarafından
Yaaa biz 21 ton harçamışız
0 oy
tarafından
Haftada en az 5 kez en fazla 8 kez makina çalıştırıyorum her gün wc banyo mutlaka yıkanır ama bulasik makinamda var tabi 70 tl geldi faturam
(1,004 puan) tarafından
Aaaa bizim su pahalı demek:(((
0 oy
tarafından
Ahhh  canım. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah 
(1,004 puan) tarafından
Amin amin canım yaa
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Elde yıkadığınız için sanırım o kadar yüksek geliyor. Bize 50 tl geliyor her ay. Gerçi ikimiz de çalışıyoruz evde gündüz kimse olmuyor ondan olabilir. 

Bu devirde tek maaşla zaten çocuk çok zor. Bir çocuğunuz varmış, ikinci için iyi düşünmek gerek.
(1,004 puan) tarafından
Yapmam ki 2. Çok istiyorum olmaz . Buranın suyu mu çok pahalı acaba Gebze
(1,580 puan) tarafından
Sanmam, siz çok harcıyorsunuzdur ben ankaradayım, istanbulda da arkadaşlarım var. Hiç bu kadar yüksek su faturası duymadım hiçbirinden. Gebze'ye özel olamaz yani. Bulaşık makinesi alırsanız düşecektie faturanız.
(1,004 puan) tarafından
En iyisi bulaşık makinesi böyle olmaz cidden
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Elde yıkamada çok su gidiyo 
(1,004 puan) tarafından
Herke. Öyle demiş yaa. Biriktirip öyle mi yıkasam
0 oy
(118,485 puan) tarafından
su sayaclari faturalimj sizde kart yokmu
(1,004 puan) tarafından
Ahh sevda gözünü sevdiğim Eskişehir ne güzeldi öyle kartlı... Yok burası Kocaeli darıca
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Düzelmiycez canım zamanla bunada alışıcaz 

Benım de 2 yaşında oğlum var iş bakıyorum bulursam giricem eşim 3.500 alıyor bogazımıza bile kılı kılına yetiyor para ev almak hayal anca iki maaşla 

Eşin taksitle alsın canım makine o şekilde su çok gidiyor emin ol başka türlü kısamazsın 
(1,004 puan) tarafından
Uff söylüyorum kabul etse 2. El istiyorum zaten x ama gereksiz görüyor bir de çok elektrik gider diyor
(2,564 puan) tarafından
Gitmiyor canım emin ol benım  2 günde bir çalışıyor makinem bende 3 kişiyim her gün her öğün o bulaşıkları elinde yıkıycam diye su boşa gidiyor makinenin yıkadığı sıcaklığa elin dayanmaz hem daha temiz oluyor
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Doyuramadik vergilerle hala her şeye zam
(1,004 puan) tarafından
Evet yaa nasıl olcak

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 393 göst.
29 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,770 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 627 göst.
11 Temmuz 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 460 göst.
13 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde GulsahGulsah (1,116 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 138 göst.
4 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,647 soru

11,205,570 cevap

34,506 kullanıcı

...