+1 oy
723 göst.
Diğer kategorisinde (137 puan) tarafından

32 haftalık hamileyim bu Zamana kadar cinsiyet hwp benziyor denildi doktor kesin birşey demiyor arkası dönük dün de hastaneye gittiğim de kıza benziyor ama sürpriz de yapabilir dedi doktor bende artık kızımı sabırsızlıkla bekliyorum artık iki tane daha prensesm var 7 ve 5 yaşlarında benm için hayat onlardan ibaret Allah herkese kız annesi olma duygusunu tattırsn bugün kaynanam aramış cinsiyeti sordn mu ne diyo kız dedm ? Sesi bi düştü bi üzüldü bende eşimde bu tarz bi düşüncemiz yok asla ama kaynanamın tepksii beni hem üzdü hem sinirlendrdi kız evlad değil mi ya bu eski kafalık ne Zaman bitecek :angry:

22 Cevaplar

+1 oy
(4,373 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

3 kiz kardesiz biz onlardan ote dostta yok arkadasta yok <3

(137 puan) tarafından
Bizde 3 kız kardeşz iyiki de 3 kızm olcak ☺️
(4,373 puan) tarafından
Bende cok istiyorum bir kiz evladimin olmasini allahim Nasip etsin
-Reklam-
+1 oy
(2,139 puan) tarafından

Sağlıkla gelsin inşallah prensesin canım. Hiçte takma kafana hamileliginin keyfini çıkar. Ne güzel işte üç tane arkadaşın olacak. Benimde kızım 5 yaşında ben ona en iyi arkadaşım diyorum<3

(137 puan) tarafından
Muhakkak öyle canım bizde üç kız kardeşiz bnmde üç kızm ve üç kız kardeş olcak bu beni sevindirioo çevrenn tepkisi sinir ediyo beni sadece
0 oy
tarafından
Ya canm evlattir kız da ben de kız çocuğu severim ama o da istemiştir oğlunun bı erkek evladı da olsun diye.  Kötü biri olsaydı sana niye erkek dogurmuyorsun diye kafana kakardi.  Var öyle insanlar çünkü 
tarafından
Haklısın tabiki canm ama üzülmüştür belki heveslenmistir bu da erkek olsun da ikisinden de tatsin en azından diye .
(137 puan) tarafından
Bunu bana yansıtması doğru mu peki benm annemler de duydu iyi çok şükür sağlıklı mı bi sıkıntısı var mı yok mu diye sordular bu direk cinsiyet sorup moralini bozdu ya sağlıklı olsun bi de önce abarttm mı bilmiyorum ama bozuldm baya
tarafından
Sana yansıtması yanlış tabiki . Yansitmamaliydi .
(137 puan) tarafından
İşte malasef buna bozldm direk istenmeyen bebek mi diye düşünüyorum sinir oluyorum sonra
tarafından
Yok canm diğer çocuklarını swviyorsa bunu da sever . İnsan ister bı erkek de olsun sen de istemez miydin . Kız olsa baş göz üstüne yine de ama ikisinden de tatmak bence iyi olurdu
0 oy
(12,881 puan) tarafından
Amann onlara ne oluyor boşver düşerse düşsün çokta umursama 
(137 puan) tarafından
Sanki bnm elimdeymş gibi bi ses tonunda düşüş oldu takmamak inan elde değil
(12,881 puan) tarafından
Yooo inan benimde kızım oldu hiç de takmadım sevmezsin olur biter dedim içimden öyle de oldu ben kızıma yeterim hep kendime güvendim 1 çöp dahi almaz mesela inan umrumda bile değil
(137 puan) tarafından
Valla ilk kızmı evin içinde doğdm eşim hamileyken çalşmaya gitti 4 ayllıkken gitti doğuma 3 gn kala geldi onun korksndan buzdolabna bile yaklaşamazdm o yatana kadar yemem içmem yoktu doğum yaptm daha 3ncü gün ve dikşlym kapı pencere açıp mutfaga kahvaltı serp gel burda yap penceleri de kapatma koku geliyor diyen bi insan iki çocuk büyütm tek çöpleri çocuklarmn vücüdna girmedi ki Allah da muhtaç etmesn
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben erkek doguramıyorum otur sen doğur deseydin 
(137 puan) tarafından
Ya Kendi de evde kaynım var sorumsuz kendni bilmez 27 yaşında hep der erkek olcağına keşke kız olsaydn kız daha hayrlı diye öyle bir hadi ya değişi vardı sinirlerim bozuldu
(9,626 puan) tarafından
Bosversene ya kimseyi memnun edemezsin once insan bi hayırlı olsun hayırlı hi evlat olur der..erkek olunca ona ne faydası var ama soyadi vardi dimi pardon namı devam edicekti,işte böyle zihniyetsiz insanlardan nefret ediyorum Allah vermiyosa demekki hayırlısı değil yada ilerleyen yıllarda nasip edicek bu kadar abartmanın anlamı yok her erkek çocuk çok istenildiği kadar hayırlı olmayabiliyo tabi kızlarda da oluyo ama erkek diye kendini yırtan insanlara genelde Allah hayrını göstermiyo çevremde örnekleri çok
(137 puan) tarafından
Bnmde çok ki Kendi de biliyo tmm isteye bilir oğlunun oğlu olmasını bana yansıtması sinir etti sanki bnm elmdeymş
(9,626 puan) tarafından
Zaten öyle cahil insan cok var 'bi erkek torun veremedin erkek doğuramadın bak falancanin gelini erkek doğurmuş şunun kızı erkek doğurmuş' gibi gibi çok saçma konuşurlar bunlar Allahin varlığından habersiz yaşayan ve Allah korkusu olmayan insanlar..cinsiyeti biz belirleyemiyoruz Rabbim ne verirse hayirlisini dileyip ona razı geliyoruz
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Kiz cocuklari her zaman bende apayridir bunu özellikle soyliyim ama ikinciye hamile kalınca hep erkek olsun istedim ayrimdan değil iki meyveden de tatmak için Rabbım  gönlüme göre verdi şükür ki şimdi seninde iki kızın var bi tanede erkek olsun ikisinden de tadın diye de demiştir canım belki sen daha iyi tanırsın tanıdığın kadarıyla niyetini ölç tart biç bence öyle kiz eğer dediğim gibiyse gucenme  bence hiç  diğer turluyse  tabiki haklısın ve tepkini belli et 
(137 puan) tarafından
Yok erkek düşknlüğü var bide görmcemn iki oğlu var onun var kızm erkek doğurdı gelin doğıramadı zihniyetnde ah bi bilsen kayın validemi :/
(1,207 puan) tarafından
He o zaman kırmakta haklısın canım ne kadar günah ya kiz erkek ne farkeder
(137 puan) tarafından
Tonlarca para dökp evlâd sahibi olamayan aileler tanıyom Allah bana bunu nasip etmş bunu uygun görmüş yargılamak ne haddime ama onlar bunu anlamıyor
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Kendisinin de bir zamanlar kız evlat olduğunu unutuyor heralde
(137 puan) tarafından
Bu tarz tepkiler üzüyor beni yani sinir oldm açıkcası
0 oy
(450 puan) tarafından

Amin.. Ben kızım olduğunu öğrenince göbek atmıştım valla. Eşim ve kaynım biraz bozuldu duyunca ama ben karnımı canım kızım diye sevdim çok eşime de tekmelerini dinlettim. Çok güzel elbiseler aldım kaynanamla görümceme gösterdim. Hepsi alıştılar bir doğsa da sevsek diyorlar şimdi. Hele eşim iyiki kızım olucak diyor şimdi. Doğar doğmaz bağrıma basıcam onu diyor minik civcivim :angel: herkese sevdirdi kendini şimdiden <3

(137 puan) tarafından
Rabbim bağışlasın inşallah eşim bu konuda tek kelime etmiyor hatta kız evlad candr diyor iyiki var diyor üçüncüyü dedğmde acaba tepki verr mi diye dşndm yok sevindi ama çevre etkiliyor beni sinir oldm
(450 puan) tarafından
Amin hepimizin inşallah. Hiiç canını sıkma Rabbim en güzelini bilir. Hayırlı evlat olsunlar.
(137 puan) tarafından
Amin canım inşallah Allah evlâdlarını bağışlasın inşallah ☺️
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Bende aynı baskı altindaydim 2 kızım vardı plansız üçüncüye hamile kaldım daha ikincide herkes gözüme gözüme bakıyordu erkek olsun diye. Hatta olsun üçüncüsü erkek olur belki diyen de olmuştu sanki öyle bı isteğimiz varmış gibi. Nitekim üçüncü erkekmis öğrendik ama kimse madalya takmadı onca lafın üstüne bı beşi bı yerde falan bekliyordum :))
(137 puan) tarafından
Cinsiyet belli değil doktor sürpriz de yapabilir dedi ama alışverişmi hep kız yaptm belirtm hep erkek yönünde iimiş güya :/ zaten ilk başta erkek ama saklıyorm diye düşndüler biliyon mu
(3,151 puan) tarafından
Erkek egemen toplumun geri zihniyeti işte canım boşver sen valla 2 kızım var oğlan olacak doğmadı daha ama kız olsun çamurdan olsun bende tek kızım 2 erkek kardeşim var yılda bir ararsa ararlar kız kardeş olsaydı daha iyiydi her gün dedikodu yapar dertlesirdik :) kaynanan bı daha laf sokarsa peygamber efendimiz de kızlar babasıydı senin oglunda öyle olsun diye çalışıyorum daha ne istiyorsun de geç :)
(137 puan) tarafından
Bizde 3 kız 1 erkek kardşz ama üç bacınn yerni hiçbir şey alamıyor ablam yeri geliyor bana annelk yapar anne yarm diye blirm  iyiki 3 kızm olcak :)
(3,151 puan) tarafından
Çok şanslılar bence ben hep kız kardeş hasreti çektim hala da imreniyorum. Eltim var 5 kız kardesler hep birlikler toplanırlar falan heves ediyorum bende haliyle kaynanamda öyle 5 kızlar. Sen kimseyi takma boşver
0 oy
(27,296 puan) tarafından

Kaynanana bı desene kendi cinsiyeti neymis.

Tırnağına kurban olsunlar 

(137 puan) tarafından
İşte bunu anlatamıyosn cahiliye dönemindn kalma zihniyetler canım
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Oğlu olan kız, kızı olan oğlan istiyor kötü bi şey dememiş aslında
(137 puan) tarafından
İster ama bu bnm elimdeymş gibi tepki göstermesi normal mi canım
(1,928 puan) tarafından
Tabi ki haklısınız. Ama onada öyle söyleyin. 3 kızı olan bi ablam var aynı baskıyı yapmışlardı. 3üde memur oldu şimdi milletin gözü kalıyor
0 oy
(9,432 puan) tarafından
Kız evlada kurban olsun o oğlu olup da 5 para etmeyen insanlar var 
(137 puan) tarafından
Aynen öyle Allah vefalı evlad versn sağlıklı olsn da önce
0 oy
(738 puan) tarafından

İnşAllah sağlıkla kucağına alırsın canım 

Kötü niyeti olsaydı niye erkek değil falan diye başına kakardı canım.o da oğlunun erkek çocuğu olsun istemiştir 

Emin ol 2 erkek çocuğun olsa bu sefer de kız ister 

Benim mesela 1 oğlum var kızım olmasını çok isterim ikisinin de sevgisinden tatmak isterdim tabi :);) 

(137 puan) tarafından
İillaki öyle canım haklsn ama bnm elimdeymş gibi tepki göstermesi sinir etti beni
(738 puan) tarafından
Kız senin ekindeymiş gibi tepki vermemiş ki :)
Ses tonu düşmüş sadece :):):):):)
0 oy
(689 puan) tarafından
Bence kaynanana kizma benimde 2 erkek evladim var  3 u erkek olsa belki bende kızım olsaydi derim cunku kizda istiyorum 2 tane kizi var 3 ude oglan olsun demis olabilir bence art niyet yok yani kotu niyetli biri olsa yuzun3 guzel konusur arkandan soylerdi biseyler ama sesinden belli olduguna gore bence ici disi bir biye kizmis keske olmasamis gibisinden bisey dese haklisin ama o da bir anlik belli etmis duygularini eminim kirilicagini bilse yapmazdi
(137 puan) tarafından
Canım illa herkes ister ama bu bnm elimdeymş gibi tepki göstermesi sinir etti beni
0 oy
(514 puan) tarafından
Ya hani 2 kız varmisya belki 1 de erkek olsun istemiş olabilir tabiki senin elinde değil sana bisey demediği sürece boşver sağlıkla gelsin bebisin
(137 puan) tarafından
Tepksii bana :/ zaten ilk zamanlar da erkek saklıyorm muamelesi de görmştm
0 oy
tarafından
Valla su kız erkek ayrımı yapanlara sinir oluyorum evlat evlattir bazıları cidden erkek erkek diye agaca çıkıyor nasıl cahil bir düşünce tarzı bu düşünce de olanlara acıyorum evladın cinsiyeti olmaz her zaman Allah sağlıklı hayırlı evlat versin derim
(137 puan) tarafından
Amin amin inşallah canım kesinlikle öyle Allah doğru mantık versn inşallah
tarafından
Kesinlikle canım amin
0 oy
(2,165 puan) tarafından

Kara cahil kaynana 

(137 puan) tarafından
Al bnden de o kadar :/
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Benim kaynanaminda öle bı suratı düşmüştü ilk çocuğum kız esimde evin tek oğlu olunca bı oğlan çocuk isteme şeyi vardı ikinciyede erkek oldu rahatlandi:D ama bakınca şöyle şimdi kızım için oluyo aşırı düşkünler severken iyiki olmuş bu iyiki olmuş der kız çok başka yaa kendilerini aşırı diliyle felan olsun çok sevdiriyolar
(137 puan) tarafından
Bnm kızları da çok seviyorlar o ayrı da erkek olmayınca tepki göstermesi, sinir etti beni:/
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Erkek olunca noluyosa 
(137 puan) tarafından
Züriyet şeysi oluyo://
0 oy
(1,617 puan) tarafından
Kendi neden kız, doğmuş o zaman 
(137 puan) tarafından
Bide her zaman kendi der kızlarm erkek evladrlmdan daha iyi die :)))

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 805 göst.
1 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 214 göst.
6 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 133 göst.
18 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 213 göst.