0 oy
135 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (239 puan) tarafından
Blw yöntemi uygulamak istiyorum. Fakat alt 2 dişi çıktı. Üsttekiler geliyo o yüzden oyuncaklarını bile çok hırslı ısırıyo. Yemek boğazına kaçar diye korkuyorum. Nasıl yapmalıyım? Bide blw de çorbayı siz mi veriyorsunuz kendi mi içiyor? 

7 ay 1 haftalık bebeğim bu arada

11 Cevaplar

0 oy
(3,282 puan) tarafından
Blw ne canım merak ettim
(239 puan) tarafından
Bebeğim kendi kendine yemesi kuzum
(3,282 puan) tarafından
Aa Bende bekliyim bakım nasıl oluyo oğlum1 yaşında kaşıkla yenen yemeklerini kendi yesin istiyorum
-Reklam-
0 oy
(581 puan) tarafından
Bende merak ettim blw ne 
(239 puan) tarafından
Bebeğin ek gıdasını kendi kendine yemesi kuzum
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Blw yöntemi nasıl oluyor kız 
(239 puan) tarafından
Bebek kendi kendine yiyo ek gıdasını kuşum
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Hep önüne koydum bölüp şuan 22 aylık kendi yiyo yemek istemezse ben yediriyom ama elinde önünde kaşığı oluyo
(239 puan) tarafından
Bölüp deneyebilirim aslında doğru
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Ben yapamam sanirim oyun haline getircek kafa goz banyosu yıpratıci canım
(239 puan) tarafından
Batsın her yer önemli değil o. Gelişimi için çok iyi diyolar
(5,954 puan) tarafından
Blw yöntemi yapmayan nice gelisimi saglikli cocuk var canim tercih meselesi ben onu yikamadan duramam elini kafasina heryerine sürecek icim rahat etmez 1 yaş gecincw olabilir benim kendi fikrim
(239 puan) tarafından
Çocuk bu illa kirleticek yani nasıl bizim gibi olmasını bekleyebiliriz ki
(5,954 puan) tarafından
Tercih meselesi canim ben istemem yagli elleriyle kafasina sacina sürsün zamani geldimi elleriyle yicek zaten :)
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Valla kızım 7 aylıkken kendi yiyordu pipetli icecek içiyordu. Yaşını geçti sakız çiğnemeyi öğrendi. Çorba gibi sulu gıdaları ekme doğrayıp muallebi kıvamında verirsen kendisi rahatça yiyebilir. Diğer türlü püre vs zaten kolay. Ben hiç boğulur diye korkmadım her şeyi verdim biz ne yiyorsak aynısını yerdi. 
(239 puan) tarafından
Çorbalarıda kaşıkla mı içti ekmek doğrayınca eliyle mi
(3,151 puan) tarafından
Plastik bebe kaşığıyla canım eliyle değil. Kaşığı veya çatal lazımsa çatalı koydum önüne hep gösterdim nasıl yiyeceğini ilk başta kendi nasıl isterse öyle yedi bazen eliyle bazen çatal kaşıkla.
(239 puan) tarafından
Tamam kuzum sağol
(3,151 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından
Blw denedik ilk 7 ayda kesinlikle ağzına götürmedi her önüne koyduğumu yere fırlatıp ardından baktı her gün bıkmadan denesem de fayda etmedi her yiyeceğe dokunduğunda öğürmeye başladı doktor da zorlama diyince bıraktım dikkat etmen gereken şey besinlerin parmak boyutunda olması ne çok sert ne de çok yumuşak olmaması lazım ağzına fazla alınca panik yapmadan parmağını c şeklinde yapıp ağzında ki çıkarabilirsin sakın dik bir şekilde sokma parmağını unutma blw " bebeğin liderliğinde ek gıda" demek ona bırak umarım başarılı olursun da yer bu arada bı süre parmak Besin olarak ekleriyle yemesine izn ver sonra çatal kaşık kullansn 
(239 puan) tarafından
Deniycem canım çok sağol
0 oy
(1,951 puan) tarafından
Ben yiyebileceği şeyleri önüne koydum hep oyle basladi canim 
(239 puan) tarafından
Sağol kuzum
0 oy
tarafından
Kızım 20 aylık taa baştan beri herşeyi önüne koyuyorum yiyor canım çorba hariç :) 
(239 puan) tarafından
Maşallah :)
0 oy
(415 puan) tarafından

Bence ayrıntılı güzel video izlemenizi tavsiye ederim ben cesaret edemedim dişleri çıkınca denerim belki 
(239 puan) tarafından
Çok sağol canım
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Benimki şuan 9 ayına girecek yazın yapicam inş kendi kendine yesin hergun duş alır yazın evim sobalı şimdi yapamam 
(239 puan) tarafından
Doğrudur canım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 138 göst.
25 Ocak 2022 Diğer kategorisinde nurdandde (239 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 315 göst.
0 oy
13 cevap 311 göst.
0 oy
10 cevap 222 göst.