0 oy
164 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Koltuk altı 37.4 ama başı 38 üzeri çıkıyor hep ve çok sıcak. Saat 11 de calpol vermiştim ama çok sıcak başı uyutmuyor o da galiba halâ uyuyamadi sızlanıyor sürekli :( nasıl düşürebilirim kızlar hastanede de bişey yapmıyorlar götürdüm boş boş geri geldik 4 aylık kızım eşim ve ben pozitif koronayiz

12 Cevaplar

+1 oy
(2,671 puan) tarafından
Bacak arasına koltuk altına bide başına bez köy inşallah düşer oğlumda öyleydi 39cikmiati ateşi öyle düşürdük 8aylik olucak calpil falan hiç fayda etmedi acildede fitil verdiler düşsün diye
-Reklam-
0 oy
(3,241 puan) tarafından
Ateşi  nerde  çıkıyosa orasina ılık  bez koy bizde 17 ayligiz şuan  soydum ateş  bekliyorum ana olmak cok zor bizimde  diş  ateşi ❣
(2,529 puan) tarafından
Biz koronayiz kızıma bulaştı sanırım :(( alnına ensesine koyuyorum ıslak bez ama düşüyor tekrar yükseliyor sonra
(3,241 puan) tarafından
Bebeklerde ates 3 gün  sürüyor  bide corona olmanizda etki edebilir sabir kuzum  hemen düşmüyor  bizimde sadece geceleri çıkıyor gündüz  biseyi yok
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Üstünü çıkar ıslak bez köy başına koltuk altına birdaha calpol ver dusmezse
(2,529 puan) tarafından
Kaç saatte bir veriliyor canım en son 11 de vermiştim
(13,849 puan) tarafından
Baya solmuş vereli tekrar ver
(560 puan) tarafından
4saatte bir verebilirsin
(1,037 puan) tarafından
Canım nasıl oldu kızın ya şimdi gördüm kusura bakma
(2,529 puan) tarafından
Hâlâ huzursuz canım:( doktora götürdük bugün antibiyotik verdi inşallah fayda eder doktor test vermeye gerek yok covid bulaşmistir sizden dedi :(
0 oy
(988 puan) tarafından
8 aylıgız 37.4 atesi başı yanıyo ateşten soydum bende calpol vercem 
(2,529 puan) tarafından
Neden başında çıkıyor ki hep ya
(988 puan) tarafından
Dişten olabilir bizimde senın için erken sankı canm
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Kiz 3 gundur hasta benim kizda geceleri hep.38 çıkıyordu ben hemen calpol verip coraplarina limon sıktım giydirdim hemencecik düşüyordu bi dene istersen 
0 oy
(1,160 puan) tarafından

Ilık duşa sokabilirsin kasıklarına ıslak bez  üstünü incelt canım

39. Geçerse fitil verebilirsin
(2,529 puan) tarafından
Islak bez koyunca çığlık çığlığa ağlıyor :(
(1,160 puan) tarafından
Baya geç olmuş ama fikir olsun diye yazayım canım
İslak beze izin vermiyorsa bebeğin üstünü incelt oda sıcaklığıni düşür o uyurken ateşi varsa asla üstünü örtme
Yine de düşmüyor inatçı bir atesse ılık duş aldır hemen sonrasında 4 saat ara ile dönüşümlü olarak calpol ve dolven verebilirsin
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbım acil şifalar versin inşallah eklemlerine kasıklarına alnına bez ıslatıp koy ayaklarının altına birer dilim limon koyup çoraplarını giydir 4 saat arayla calpol ver şifa olur inşallah kuzucuğa 
(2,529 puan) tarafından
Islak bez koyunca çığlık çığlığa ağlıyor :(
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Dolven ver şimdi hemen . Calpolle dolveni 4 saatte bir dönüşümlü veriyorsun değil mi. Durmadan alnındaki suyu değiştir. Ayak altlarını koltuk altlarını sil. Geçecek korkma .
(423 puan) tarafından
Dolven 6 ay ve üzeri için diye biliyorum
(1,297 puan) tarafından
Ay bilemedim ben veriyordum
0 oy
(85 puan) tarafından
Valla cnm belki biz annelerin en korktugu  sey ates  rabbim bebegimi korusun atesi cikinca  oyle 1 panik olurdumki  aglardim  kizim 6 aylik saglik ocagindaki  doktorunuz  fitil an evinde kalsin  dedi  evde calbolu al dedi kizim 2 aylikken hepsini aldm 4 at asisinda atesi cikti :( calpol verdim dusmedi en sonunda fitil verdim  dustu cok sukir
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Allah'ım yardımcınız olsun canım başka hastane gidin yada ısrarla el kadar bebek serumtakarlar bişi yaparlar illaki
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Daha yeni atlattık bizde kızım 6 buçuk aylık 2 gün ateşi düşmedi sürekli takip ettim ama nafile 4 saatte bir calpol ver Rabbim şifa versin inşallah bı an önce atlatır siniz 
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Omicronda ateşi üç gün sürecek sabırlı ol sabit tutmaya çalış canım

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 174 göst.
19 Haziran 2024 Aile kategorisinde Myangell (630 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 76 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 60 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (924 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 136 göst.
18 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Damla berna (2,081 puan) tarafından soruldu

397,290 soru

11,882,459 cevap

36,002 kullanıcı

...