0 oy
262 göst.
Diğer kategorisinde (1,018 puan) tarafından
7 aylık bebeğim dışı çıkmadı henüz ufak parçalı yiyekler veriyolar ama ben korkuyorum veriyim mi mesela peynirli ufak parcalanmis omlet,krep,haşlanmış brokoli tarzı kendi yemesi için bana bilgi verir misiniz arkadaslar

13 Cevaplar

+1 oy
(7,639 puan) tarafından
Ben veriyodum elimle ufalayip
(1,018 puan) tarafından
Yiyebiliyo demi canm ben çok korkuyorum boğazına aldrirsa diye neler veriyosun
(7,639 puan) tarafından
Direkt ağzına koymuyordum yanağına doğru koyuyordum damagiyla ezip yutuyordu zaten ufacık veriliyor
(1,018 puan) tarafından
Ay minnoş yerim bende denicem birazdan inşallah saolasin kuzum benim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tabi ki ver bebekler damarları ile ezerler
(1,018 puan) tarafından
Yaa birazdan omlet ile denicem bakalım teşekkür ederim canım
tarafından
Canım omleti suda yap cocuklar yumurtayı hemen sevmezler suda kır yavaş yavaş karıştır normal omlet gibi oluyo elinle yedir
(1,018 puan) tarafından
Benimki seviyo masalah canm.cok az terayagi ile yaptım sevdi ama tereyağı da zarar li aslinda
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Ver cnm hiç tereddüt etme sonra kafamı nerelere vursam diye düşünürsün :)))))) 
(1,018 puan) tarafından
Ya gerçekten mi veriyim bugün birazdan deniyelim kuzu ozaman kendi yemesine izin veriyim mi
(1,207 puan) tarafından
Ver cnm sende ver kendide yesin sonra çok pişman olursun yemiyorlar şimdi tam alıştırma zamanı bütürlüye. Şimdi bütürlü vermezsen sonra hiç yediremezsn bütürlü cnm bogazında kalırsa da sakin ol sırtını sıvazla inşallah kazmaz ama kormaa yani
(1,018 puan) tarafından
Tamam kuzum Allah razı olsun ay inşallah inşallah soğuk kanlı olmaya çalışıyorum bu konuda ama başıma gelirse diyede terddut ediyorum
(1,207 puan) tarafından
Eşin evde iken daha çok verebilirsin mesela cnm
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Ver canim yesin 
(1,018 puan) tarafından
Neler verebilirim canm var mı aklimda bisey
(22,072 puan) tarafından
Kahvaltılık oglen yediği yemeklerden vs canim ezmeden ver çiğnemeyi öğrensin püreye alıştırma hic
(1,018 puan) tarafından
Corpasini hiç püre yapmıyorum hem parçalı ama kır şekilde parçalı hiç vermedim omlet gibi haşlanmış sebze gibi
0 oy
(3,717 puan) tarafından
Eğer çok ezip verirsen püre gibi bebeğin hiç çiğnemeyi öğrenemez canım yutabilceği kadar küçültüp verebilirsin
(1,018 puan) tarafından
Püre yapmadım hiç kuzum hep.parcali verdim çorbasını meyvesini illa bıraktım çatalla ezip ama böyle omlet yapıp yada elinde sebze yesin diye hiç yapmadim
(3,717 puan) tarafından
Bence bi hamle de yutamıcağı kadar büyük parça şeklinde verebilirsin canım mesela havuç haşlayıp verebilirsin. Benim 5 yaşında kardeşim var hala annem yediriyor benim bebeğim de 2 aylık inşallah hep kendisi yemeye teşvik etmek istiyorum
(1,018 puan) tarafından
Evet o çok onemli canm ya bakalım bugün kendi yemek istemedi ama alıştırcam
(3,717 puan) tarafından
Hadi inşallah canım :)
0 oy
tarafından
Ver tabiykide canım benim oğlum ilk dişini 11 aylıkken çıkardı ben hep verdim 
(1,018 puan) tarafından
Bende başladım artık canm zaten çorbasını falan hep parçalı veriyodum
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Damagiyla ezebileceği yumusakliktaki her şeyi verebilirsin kontrollü olarak. Benim kızımın ilk dışı 11 aylik çıktı ama ben 7 aydan itibaren blw yapıyordum parmak şeklinde dilimleyip veriyordum her şeyi. Tabi ki yumuşak olan şeyleri. Su an 2 yasinda her şeyi kendi yer. Gene de gözünü üstünden ayirmaman lazım bi de boğazına kaçarsa nasıl müdahale edileceğini ogren mutlaka 
(1,018 puan) tarafından
Oh bal.seker olsun yavruya bende başladım artık inşallah canm öğrenmeye çalışıyorum kuzum hemlacg mnevrasi falan
0 oy
(669 puan) tarafından
Vermelisin bence bende vermedim korkumdan şimdi 15 aylık pütürlü yemiyo hep blendrdan geçiruyrum nasl alıştırırsan öyle gider 
(1,018 puan) tarafından
Ben hep çatalla ezdim canm öyle yiyo ama.parcali omlet yada pankek türü vermemiştim bugünde omlet verdim yedi sukur
0 oy
tarafından
parcacikli seyleri vermeye basla kuzum purussuze alışırsa parcacikli yiyecekleri yemek istemeyebilir zaten damaklariyla ezerler :)
(1,018 puan) tarafından
Öyle veriyorum kuzum corbasinda falan çatalla ezerim sadece öyle yiyo bugünde denedim omlet şükür yedi
0 oy
(13,764 puan) tarafından
Daha dişi yokken kuru fasulye pilav bile yiyordu. Damagiyla ezer verebilirsin. 
(1,018 puan) tarafından
Oy maşallah saol kuzum
0 oy
tarafından
Benimki 10 aylık haka dişi yok pilav felan ne vaesa veriyorum 
(1,018 puan) tarafından
Pirinci bende bütün verdim ama pankek omlet tarzı vermemiştim onuda bugün verdim yedi şükür
0 oy
(547 puan) tarafından
Canım tabi verebilirsin gozetiminin altında. Haşlanmış brokoli, havuç gibi sebzeler. Sebzeli mücver,krep,pankek tarzı şeyler de yapıp verebilirsiniz. Ama önceden tatıp alerjisi olmadığı şeyleri kullanmaya dikkat edin. 
(1,018 puan) tarafından
Omlet yapıp verdim şimdi maşallah güzel yedi kuzhm herşeyi denedim ben şükür alerjik reaksiyon gösteren bişey cikmadi
0 oy
tarafından
Şimdi vermezsen ilerde zorluk çekersin 
(1,018 puan) tarafından
Verdim canm maşallah güzelde yedi

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 93 göst.
0 oy
1 cevap 92 göst.
11 Ocak 2021 Diğer kategorisinde hulyaa66 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy