0 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından
Kızım 5 yaşında. Bebekliğinden beri kendi odasında yatar ancak ben yanında olurum , uykuya dalar çıkarım.  Artık kendi gidip yatıp uyusun istiyorum , ne yapmalı ya ?? 

7 Cevaplar

0 oy
(416 puan) tarafından
4.5 yaşında oğlum önceden yanına uzaniyodum öyle uyuyudu şimdi yatırıyorum öpüp gece lambasini yakıp cikiyorum abisiyle aynı odada abisi satasmazsa kendine uyur  satasirsa arada ayar veriyorum veya yanlarında duruyorum uyurlar abimizde 7.5 yasinda
(61 puan) tarafından
Tesekkurler
(416 puan) tarafından
Rica ederim ❣️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim kızımda aynıydı ama bir anda kestim. Sen git azıcık yemek yiyim. Yada şurayı toplayıp gelicem falan dedim. Sonra yanına gittim iki dakika durdum. Ay su isim çok acil dedim geri kaçtım falan derken derken alıştı unuttu gitti
(61 puan) tarafından
Ya ben de denedim de ya bekliyor oyalanıyor, ya arkamdan geliyor falan filan . Acaba bebeklikte yapılanlar gibi kademeli.mi.uzaklassam ve odadan çıksam??? Bilemedim yoksa bir anda mi kessem ??
(11,217 puan) tarafından
Aynn niktator oyaliyorum bi bakiorum uyumus bu sekilde alisti kizimda :)
(61 puan) tarafından
Sen de bir anda kestin yani
tarafından
Benim kızımda çok bekledi. Kalkti yok acıktım yok susadım bahaneler uydurdu. Ağladı saatlerce uyumak istemedi. Ama ben taktığı hiç bozmadım :D acıktım diyince ne isterse yaptım ama bitirmeden kaldirtmadim. Çünkü birdaha acıktım demeye yüzü kalmasin. Çok ağladı. Susturdum sakinleştirdm sonra birdaha kaçtım falan. 10 günde alıştı
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Benim kizimda 5 yasinda oda illa ben yaninda olurdum oyle uyurdu. Son 2 3 aydir. Bir yontem buldum. Yatagina koyuyordum uyku opucugu veriyordum. Anlattigim masali hayal et ben kardesi uyutup dislerimi fircalayip gelicem bak odanin kapisi acik diodum. Gidiodum. Ben oyalanirken disarda uyanik oldugumu bildigi icin ben gidene kadar uykuya dalmis oluyordu. Boylece alisti. Artik kndi dio anne uyku opucugumu ver ben uyucam isin bitince gel diyor : ) bende her sabah geldim uyumustun uykuda seni optum kontrol ettim ustunu orttum diorum. Yani ona uyursa bile senin onun yaninda oldugunu gidip onu kontrol ettgni optugunu soyle. Mesela kizim uyku arkdsiyla uyur gece gider onu kucagindan cikarir ayak altina bi yere koyarim. Sabah kalkinca sorar derim iste ben gece geldim aldim sana baktim felan. Boylece emin oluo rahat uyuyor:)

(11,217 puan) tarafından
Hilal benim kizimda baslarda pesimden geldi. Ona gozlerin yorulmus uyumak istiyor isiga gelme uykun kacar hic uyuyamazsin bak derdim. Bazen wc bile gitse anne gozlerimi acmiyorum tam uykumu kacirmasin isik dio :)
(61 puan) tarafından
Hemen hemen aynı şeyleri soyluyormusuz .arada bir denedim bazı şeyleri artık kararlı başlıcam
(11,217 puan) tarafından
Cocuga birsey ogretmek ebeveynin kararliligina ve sabrina bagli  inan. Bide benimki zaten 1 yasindan beri krese gider 9 10 oldumu uyuturum yillardir. Uyku saatini bilir 10 oldumu kndi der uyku saatim geldi uyucam sutumu ver anne diye.
(61 puan) tarafından
Aferin kuzuya
(3,503 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum Allah razı olsun ❤️
0 oy
(2,016 puan) tarafından
6 yasina kadar boype devam eder sonradan uyur benim kizim 7 yasina gorecek hala biri yanimda otursjn diyor. Bazen kendi uyuyor bazen akli bizde kaliyor tek uyumaknistemiyor daha zamani var bunun icin ben gece lambasini acik tutuyorum bu arada
0 oy
tarafından
Evet oğlum üç yaşında kendi uyur
(61 puan) tarafından
Sen nasıl alıştırdın?
tarafından
Işığı kapatıyorum yanında uzanıyorum uyuyor o şekil alıştı canim
0 oy
tarafından
11 aydan beri kendi uyuyor canım uykunun bilincinde uyku eğitimi verdim ama ben 
0 oy
(118,978 puan) tarafından
8 aylikke  ayirdik odasini hep uyur

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 175 göst.
18 Mart 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 356 göst.
7 Haziran 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miglena (477 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 498 göst.
29 Temmuz 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aselinnannesi (893 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 80 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Sirindn (2,393 puan) tarafından soruldu

377,143 soru

11,286,881 cevap

34,694 kullanıcı

...