0 oy
602 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,277 puan) tarafından

Hanımlar merhaba ben daha önceki postlarımı okumuşunuz dur 2 li taramamda risk çıkmıştı demiştim 4 lü taramam temiz çıktı detaylı ultrason a girdim bugün ondada bütün organları iyi ama hala doktor dioki bedensel herşeyi iyi ama zihinsel bekleyip görücez dio e zaten temiz çıktı neden irdeliyolar morel bozuyolar anlamıyorum ne yapmam lazım bide gelişimi 10 gün gerideymiş lütfen akıl verin:(

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım benim perinatoloji doktorum demişti ki bedensel her şeyi iyi ama hiç bir doktor zihinden emin olamaz o Allahtan gelen bi şey. İlla ki çok çok merak ediyorsan amniyosentez yaparız ama düşük riski olur demişti. Sende çok endişeliysen amniyosentez yaptır canım başka yolu yok çünkü emin olmanın
(1,277 puan) tarafından
Canım aminyosentez haftanın geçmiş dedi ben zaten Rabbimden gelen herşeye razıyım ama detaylıca bilinmesi lazım die düşündüm siz yaptırdınız mı
-Reklam-
0 oy
tarafından

Öncelikle çok geçmiş olsun cnm önce sana şunu  diyim olması gereken zaten olur stres yapman sadece seni hırpalar benim çevremden örnek vereyim ablam hamile iken bebekte sorun var karından su almamız lazım dediler ta Ankaraya gittiler evet sorun var denildi ama şimdi çocuğu görsen dersin ki hangi doktor onu şikayet edecem seneye uniye gidecek maşallah 2. Örnek arkadaşımıza annesi hamile iken doktor diyorki bu çocuğun kafası yok kafasız yani aman duman nasıl olur diyorlar sonra allaha tevekkül edip bekliyorlar o bebek simidi evli 2 çocuk babası maşallah Allah herşeyi bilendir diyelim öyle bile olsa rabbimdendir o sana güç kuvvet verir bunun için kendini harap etme söyleyeceğim son şey bitanem bu vakalar genelde yanılma oluyor korkma ki korktuğun başına gelmesin (söylemeyi unutmuşum gelişim sorun deil 10 gün çok deilmis öncede olabilir geriledi )sevgiyle kal<3

(1,277 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun  Rabbim ol der ve olur Rabbimden umut kesilmez inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız
tarafından
İnşallah cnm üzülme inankı bu günlerde geçecek benim oğluma hamile iken böbrek genişlemesi var denildi takip ettirdik sürekli sonra doğdu genişleme devam etti o günlerdeki aci ve  üzüntüyü anlatmaya kelimeler yetmez ama geçti ameliyat oldu şuan çok şükür iyi seninkine ablamın ki gibi olmuş oda hamilelik dönemince hep merak ve üzüntü ile geçirmiş ama ne oldu çok şükür o günler geçti seninkide geçecek inşallah
(1,277 puan) tarafından
Amin canım geçmiş olsun sizede çok Rabbim o günleri tekrar yaşatmasın Rabbim evltalarımızı korusun inşallah
tarafından
Amin cnm benim allah razı olsun
(1,277 puan) tarafından
Cümlemizden inşallah
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Seni umutlandirip son anda bisey cikarsa yikilma diye herseye hazirlikli ol bol bol dua etmekten baska care yok canim allahim saglikla kuvagina almayi nasip etsin
(1,277 puan) tarafından
Amin amin Rabbim büyük Rabbim herşeyin en iyisini bilir
0 oy
tarafından
Ya kuzum öyle bişe olsa aldirackmisin önce bunu sor kendine.. cevabın hayır Allah tan gelene raziyimsa bukadar merak etme.. sen bol bol dua et Rabbim eli ayağı düzgün hayırlı sağlıklı bı evlat olsun de.  Ben iki kizimdada o testlerin hiçbirini yaptırmadım çünkü bazen sorun var diyolar hamilelik boyunca inşan Kendini yiyip bitiriyo çocuk bı doguyo hicbiseyi yok. Hadi o sikıntıyla çocuğu kaybetse insanlar bunu hiç düşünmüyor. O yüzden sen ALLAH a sığın.
(1,277 puan) tarafından
Zaten Rabbimden başka kimimiz var ki yarın birimize bişey olmayacağı ne malum Rabbim hepimizin evladını korusun sadece annelik duygusu işte kafama tanıyorum biraz
0 oy
tarafından
Onlar kesin bişey diyemezler en kesin sonuç amniyosentez diyolar bana öle demişlerdi yaptrdim 
(1,277 puan) tarafından
Peki sonucunu ne oldu canım aminyosentez için geç kalmışsın dedi
tarafından
Temiz geldi şükür geneldede temiz gelio muş. Bunlar tarama testleriymiş yanılma payı yüksekmiş
(1,277 puan) tarafından
Şükür canım bende sağ salim doğururum inşallah Rabbim sağlık versin:)
tarafından
Amin cümlemize moralini yüksek tut bebekler bizi hissediyor duyuyo bende doğurmadım daha 36 haftalığım. Allah bütün bebişlere saglık sıhhat versin inş
(1,277 puan) tarafından
Amin amin Rabbim isteyen herkese nasip etsin sağ salim inşallah sağlıkla kucağımıza alalım :)
0 oy
(2,423 puan) tarafından

Ne yapcan biliyo musun?

Hiç kafana takmican. Benim kızımın ilimi testi riskliydi down sendromu riski vardı 7 ayım rezil oldu ayrıntılı ultrasonda herşey çok iyidi  buna rağmen risk  devam eder anca doğunca  anlarız dediler ve başka hiç bi test yaptırmadım tevekkül ettm  ama tabi insaniz sonuçta çok stres yaptım bebegim kolik bi bebek oldu 10 aylil hala çekiyorum ağlamasindan bebeğini de kendini de üzme bi halt bildikleri yok afedersin.  Üzülme dua et ve tevekkül et. Geriden gelebilir sıkıntılı bi durum değil 2 haftayı aşmadığı sürece. O yakalar doğuma kadar o mesafeyi merak etme

image

(2,423 puan) tarafından
At canmm bakalm :))
(1,277 puan) tarafından
Attım:) aşağıda
tarafından
Oy kuzuma maşallah aynen hiç takmamak gerekiyor benim ablama da aynı şeyi söylediler down sendromlu bebek dediler çocuk doğdu gayet iyi hiçbir şey yok o testere fazla takılmayacak sın ben hiçbirini yaptırmadım ayrıntılı ultrason yaptırdım sadece Allah korusun öyle bir şey olsa bile zaten onu aldırmaya canım  yüzden ben de hiç yaptırmadım öyle testler kafam ağrıtmak istemedim çünkü yanlış çıkma ihtimalleri oluyor insanın başı ağrıyor rezil rüsva oluyorsun ablam ağlamaktan mahvoldu her gün ağlıyordu o yüzden ben yaptırmak istemedim boş boşuna başını ağrıtmak istemedim yaptırmadım çok şükür bebeğim gayet sağlıklı aman eskiden teslimi varmış kızlar yaa kafanıza takmayın vallahi her şeye çok taktıkça daha çok oluyor gerçekten insanın başına daha çok şeyler geliyor her şeyi çok bildikçe gerçekten onlar daha çok başınıza geliyor yani ben öyle düşünüyorum tabii herkesin kendi fikri
(2,423 puan) tarafından
Sağol canisi ❤ bende rabbim bi evlat daha nasip ederse tes5 falan yaptırmam yaptırdığma da pişman oldum zaten doen sendromlu olsaydı ondan var mı geçicektim hayır. Bu yüzden gereksiz bence bisa stres
(1,277 puan) tarafından
Aynen canım ilk gebelik olduğundan bilemiyoruz işte Rabbim herkese hayırlı sağlıklı evlat versin
0 oy
(1,277 puan) tarafından

Herşeyi besbelli resmen yavrumun

image

(1,277 puan) tarafından
Ay ben taaa niğdedeyim öbür uç gerçektende öyle insan bişey başına gelmeyince gerçekten anlamıyor karşısındakini benim içinde geçerli bu
(2,423 puan) tarafından
Doğru. Eşim kızmıştı uzuldugumde allahın verdiğine karşı mi geliyisun  diye. Ama hâşâ  tabiki ne veriyisa  kabulümüz.  Ama anne yüreği işte insan düşünmeden üzülmeden edemiyo. Ama eşim haklıydı rabbim ne eylerse güzel eyler. Benim amcamın oğlu otizimli ama cokk akıllı yapabildiklerine  aklında tutabildiklerine  şaşıp kalırsın. Hepimizden  daha bilgili. Özel bi çocuk. Allah her şeyi yerinde verir dağına göre  kar verir.
(1,277 puan) tarafından
Aynen öyle canım Rabbim kün fe yekûn ok der be olur bi tüyünü koyabilirmiyiz haşa asla hamilelik kapalı bi kutu gibi kime ne olacağı belli değil ne gelirse başımız gözümüz üstüne
(2,423 puan) tarafından
Öyle canım çok şükür halimize
(1,277 puan) tarafından
Aynen canım aynen

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 306 göst.
23 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Sibo (878 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 556 göst.
10 Ocak 2020 Aile kategorisinde Hatice111 (181 puan) tarafından soruldu
0 oy