0 oy
835 göst.
Diğer kategorisinde (1,313 puan) tarafından
Ablamı çok seviyorum her anımda yanımda olamaya çalışır nenem onlarla yaşıyor nenemin maaşı var her ay alıyor torunlarına dağıtıyor bizimde durumumuz yok bir kaç defa banada 100 TL verdi çocuklara kıyafet aldım neyse dün maaşını alacaktı bende nene 100 TL bana ayır bende kızıma oyuncak alayım kızım bir buçuk yaşında daha hiç oyuncak almadım hep milletin kırıp verdikleri oda tmm dedi bende dolaptan alicaktim 20 TL kupan vardı ama annemle ablam öyle bir tepki verdiler ki yok işte borcumuz var göndermeyiz göndermiyoruz falan dediler bende şaka yapıyorlar sandım bugün kardeşimi aradım nenem para vericekti dedim abla dedi babam hepsini almış dedi nedense çok kötü oldum nenem verecem dediği halde göndermediler bir saat boyunca ağladım vermedikleri için değil ama farklı bir duygu hissetim kötü oldum sonra ablamla tartıştım numarasını engelledim ben çok mu abarttım sizce ama çok heves ettim kızıma bişey alıcam diye

36 Cevaplar

+4 oy
(2,127 puan) tarafından
abartmıssın sana para gondermek zorunda degiller ki istemen uygun olmamis iclerinden gelir verirler ama bu sekilde olmamis 
(1,313 puan) tarafından
Onlardan istemedim zaten nenem parasını kimseye vermez hep torunlarına dağıtıyor ee bende torunuyum
(2,127 puan) tarafından
bunu nenenin düşünmesi gerekiyo
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Yani uzulmekte haklisin ama bu konuyu tartışmaya dökmek çok ayıp olmuş. Menfaat kavgası her zaman mide bulandırır 
(1,313 puan) tarafından
Öyle oldu ya
+2 oy
(281 puan) tarafından
Neneni kendi evine getirip bir gün olsun baktin mi 

Eger bakmadiysan para isteme sana para vermek zorunda degil oyuncagida kocan alsin  kac yasina gelmiş cocuk hic mi oyuncak alcak paraniz olmadi biseylerden kıs kimseye minnet eyleme acindirma kendini
(1,313 puan) tarafından
Nenemin başını kimse yikamiyordu okula geç kalmama rağmen ben yikiyordum elbiseni ben yikiyordum ayrı sehirlerdeyiz 40 defa yanım gel biraz dedim arabaya binemiyorum dedi annemle tartistiklarinda bile onu savundum anneme karşı kimseye acindirmiyorum kendimi tabiki oyuncak alabilir eşim ama temel ihtiyaçlar daha önemli diye hiç oyuncağa para ayirmadik ama nenem zaten torunlarına dağıtıyor parayı
(281 puan) tarafından
Torunlarina dagitiyor olabilir fakat sana vermek istemiyor olabilir ver diye zorlayamazsin ayrica isteme bile ha yeri gelince lafini vur herkese para verdin beni ayirdin diye orasi ayri
0 oy
(12,915 puan) tarafından
Burda ablanın suçu yok ki canım baban almış parayı 
(1,313 puan) tarafından
Canım ablamin tepkisini anlamadim
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Bence abartmissin biraz , ama niye öyle yaptılar acaba annengil aranız nasıl onlarla normalde nasıl geçinirsiniz 
(1,313 puan) tarafından
Çok iyi aramız ondan dolayı anlam veremedim zaten
0 oy
tarafından
İs maddi boyuta gelince anne abla vs dinlemez maalesef umursama eşin calisip alsın ve daha da kimseden isteme bence
(1,313 puan) tarafından
Zaten kismeden istemem asla ailemdir dedim yanlış düşünmüşum
0 oy
(2,571 puan) tarafından

Sen değilde onlar çok abartmış 100 lirayı.O parayla ne fakir ne zengin olunur.Somucta yabancida degilsinki torunu sevinecekti.Ah ah insanları anlamak zor

(1,313 puan) tarafından
Aynen öyle canım
(3,551 puan) tarafından
Valla bende elif bebek e katılıyorum.. Nene bu parası olmasa açmı kalacaklar hem artık yüz lira bir lira gibi bişi oldu. Adı yüz kendi bir.. Ben oluyum daha üzülürüm kendim alırım. Tamam herkes zor geçiniyor ama 100 lira eq kimseyi fakir yapmaz. Ben daha geçen gün bacıma sunu al yeğenine dedim hemen sipariş vermiş sağolsun.
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Evet alinganlik yapmissin herkesin borcu var canm oyuncak dedigin icin yapmislardir belki fatura yada yicek alcam falan deseydin verirlerdi belki
(1,313 puan) tarafından
Canım nenemin maaşı az zaten borç morc kapanmaz ki nenemde torunalrina dagitiyor
(4,152 puan) tarafından
Anladim. Ins anlarlar kirildiginida telafi ederler ama ablan ne alaka onu anlamadim babn almis parayi
(1,313 puan) tarafından
Oyla annem vermiyoruz dedi hade annem vermez peki ablamın tepkisi
(4,152 puan) tarafından
Hmm bilemedim ins uzamaz konu diyim
0 oy
(502 puan) tarafından
Canım ablan almamış sonuçta karisdaki insanın parası vermek zorunda da değil babanın durumu olmadı iicin almış bunda büyütülecek birşey yok
(1,313 puan) tarafından
Ya yanlışta yazmadım ki para nenemin verecem dedi annem ablam ve babam engel oldu
(502 puan) tarafından
Hiç istememek daha iyi bnce boşver
0 oy
tarafından
Ben olsam.bende.kotu olurdum heralde cnm yaa..boşver para mevzuları yzuudnen silmene gerke Yok ablandir sonuçta ama . Mesefali olursun bir daha bisiy istemezsin .
(1,313 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Yani canim evlerinde gitmis olsan nene desen eyvallah da uzaktan telefonda istemek saçma. Ailen nereye bakıyorsa şartlarda şu zamanda herkesde zor göndermemis olabilirler bunun icin üzülüp ağlayacak bir durum yok. Esin çocuğuna oyuncak almalı x insanlar değil. 

Lütfen bu tar şeyler icin ailelerimizi suçlamayın kırmayın birbirinizi. Para bu yani ablanla kavga ettin eline ne geçti hicbirsey. Gönül kırgınlığı bosyere
(1,313 puan) tarafından
Ben para göndermediler diye ağlamadım ki verdikelri tepkiye ağladım
0 oy
tarafından
Sessizce kirilsan daha yerinde olurmuş ben para tartışmalarından hoşlanmıyorum böyle ufak şeylerde 
(1,313 puan) tarafından
Agladigimi falan görmediler zaten sadece ablama tartıştık tepkisinden dolayı
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Olur böyle şeyler kuzum insanoğlu çiğ süt emmiş işte üzülme
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Nenen kiminle kalıyor babanın evinde kalıyorsa o para o evin parasıdır nenemin parası babamın parası falan olmaz. Nenen içinden geliyorsa verir senin nenenden bana para ayir ver demen doğru olmamış. İnsanlar belki bı kalıp peynir alıp yemeye para zor buluyor sen oyuncak diyince biz yemeye para bulamıyoruz bu oyuncan için para istiyor diye düşünmüşlerdir. Valla bu devirde tırnağın varsa başını kasican. Mutfak parandan arttırıcan gerekirse evladının eksiğini alican.
(1,313 puan) tarafından
Canım durumalrini bilmesem zaten istemem bide nenem hep der ihtiyacın olursa iste benden
(3,140 puan) tarafından
Canım şu an o kadar ekonomik kriz var ki durumu olan bile şu an zor durumda. Herşey o kadar pahalı ki. İnsanlar kendilerine zor yeter oldu.
tarafından
Aynen tatlım geçen benim annem babam emekli ikisi 9 bin gelirleri var babam aradı paran varmı sıkıştım dedi bende eğitici köpekcik alacaktim 300 TL vardı var baba çok değil ama gel al dedim aldı 3 aydır ikiside emekli olduğu halde geri ödeyemedi normal zaman da babam bana verirdi maaş alınca harcan diye bırakır giderdi para şimdi zor geçiniyorlar şimdi oyuncak diyorsun tatlım oyuncak için koymustum geri bile istemedim feda olsun bana bakıp büyüttüler sonuçta  millet zor geçiniyor oyuncak malesef ikinci üçüncül ihtiyaca giriyor yeme içme gecimleri zorsa o yüzden yapmışlardır kimse geçinemez oldu ne yazikki belki maddi açıdan sıkılıyorlardir tatlım birazda onlar açısından bak sende heves etmişsin anladım çok ona uzulmussun de tatlım üzülme yani sonra alırsın biraz biriktirip
(3,140 puan) tarafından
Tabiki valla dağ gibi insanların beli büküldü bu dönemde. Para için kimseyle münakaşaya değmez. Elimizde varsa kendimiz yapicaz yoksa yok napalim.
tarafından
Malesef öyle bu zamana kadar babamın hiç sıkıştım dediğini duymadım bol bol bizlere verirdi daha eski toprak yemeği icmegi çok seviyor mutfak alışverişini  demekki yetmiyor yani dedim içimden üzüldüm de  eskisi gibi almak istiyor meyve sebzeyi yani evet beklememek lazım malesef geçim herkesin zorlaştı
0 oy
(576 puan) tarafından
Kısaca sana nenenin parasından yedirmek istememişler.  O paranın hepsini baban almış ya hani , o parayla ne yapılcaksa belliymiş zaten önceden. Sen de isteyince ne parası o diye tartışma çıkmış. Ortada para mara kalmamış 
(1,313 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Olmasaydı iyidi ama olmuş .dert etme unutulur insanlar neyi unutmuyoki sıkma canını
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Haksızsizn ve abartmissin ablanin parasi degil nenenin nenen tam demisse gidince nenene sorarsın borçlari icinn plan yapmislarsa tmm birdahaki ay alirim ozaman dersin aglicak bir durum yok burda bence.. 
(1,313 puan) tarafından
Kız para için ağlamadım
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kimse sana para vermek zorunda değil canım diğer torununa verip seni ayırabilir de bu onun bileceği iş çok abartmışsın bide söylemişsin nene bana 100 lira ver diye bise peşine düşmüşsün paranın ayıp yani 
(1,313 puan) tarafından
Canım nenem kendisi bana dedi ki ihtiyacın olursa bana söylemesen günahım senin boynuna gerçekten hiç söylemedim bu sefer söyledim oda olay oldu
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Canım sana para göndermek zorunda değillerki ha bazen gönüllerinden göndermek gelir gönderirler sen niye buna bu kadr takildin anlamadım onlar bakıyorsa parayı istedikleri gibi harcarlar zaten borçları varmis
(1,313 puan) tarafından
Kız peşine düşmedim paranın annemle ablamın tepkisi beni çok üzdü
(3,599 puan) tarafından
Boşver canım hiç isteme Allah seni onlara muhtaç etmesin
(1,313 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Ya ben anlamıyorum yine burada bir tayfa var ben kimseden bir şey almam kimseye minnet etmem kendi annemden babamdan zart zurt... Sanırım tuzları kuru.. 

Kimse kimseye minnet etmek istemez ki zaten bu minnet etmek değildir kız nenesi torunlarına hep dağıtıyor ben de torunuyum diyor. Belli ki ihtiyacı var çocuğunun oyuncağı yokmuş hala bir de dolaptan alcam diyor. Burda bu tarz konuşanlar evinde oda dolusu oyuncağı olanlar sanırım. Arkadaşlar ailemizin bizi düşunmesi hediye alması bir yaramiza merhem olması minnet etmek değildir. Gidip kimse kimseye yalvarmiyor. Tamam en burnu havada tamam en çok kendine yetebilen sizsiniz.. sinir oluyorum ya burda birkaç defa daha denk geldim. Anlatayım ben dedim ki babam çocuğum doğmadan önce bezlerini ben alıcam diyordu çocuğum 1 yaşına gelecek bez almadı. Bez alsa yaramiza merhem olur az da olsa açıkçası. Bez almıyor ama erkek kardeşlerime paraları saçıyor ben de kızıyım dedim. Ay yorumlar yok ben kimseden bir şey beklemem kimseye minnet eylemem. Sanki biz yalvardık kapılarinda. 
(1,313 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim gerçekten anlayan biri çıktı
(1,685 puan) tarafından
Ya sinir oluyorum yok kimse sana para vermek zorunda değil bilmem ne diyorlar. Sanki sen para vermek zorundalar mı dedin. Kapılarında mı yattın yalvardin mı... Sadece doğru yolu olması gerekeni söylemişsin bu kadar
(1,313 puan) tarafından
Bide ara vermedi diye değil tepkileri beni üzdü

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 450 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde ❤️Asmin Deroş❤️ (4,758 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 740 göst.
24 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Fatmaaaa000 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 786 göst.
4 Ocak 2022 Aile kategorisinde Prensesiminannesi (658 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 598 göst.
16 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,939 soru

11,312,500 cevap

34,745 kullanıcı