+9 oy
937 göst.
Aile kategorisinde (2,132 puan) tarafından
Burada okumadan önce hiç duymamıştım çevremde bu lafları. Yani eşinle birlikte çıkarsın, eşinle birlikte gezersin ama eşim bizi dışarı çıkardı veya eşim beni dışarı çıkarmıyor. Yanlış anlamayın ama bizler evcil ****** veya çanta değiliz bizi dışarı çıkarmasına muhtaç olalım. Her şey bitti buna mi takıldın demeyin, bazı kelimeler farkında olmadan hayatımıza işliyor. Bilinçaltında ona muhtaç olduğunu, mecbur olduğunu vurguluyor hem kendine hem karşındakine. Bizi ne zamandır dışarı çıkarmıyorsun değil ne zamandır birlikte dışarı çıkmadık desek daha şık olmaz mı? Bir tek bana mı garip geliyor bu durum bilemedim 

45 Cevaplar

+1 oy
(1,837 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Aslında söylediklerinde haklısın ama bu kelimeleri kullanan herkes tepki göstermiş. Sen sorunun beraber çıkmak olduğunu söylemiyorsun sorunun onların kullandığı kelime olduğunu söylüyorsun ama işte yarası olan gocunuyor ve anlatmak istediğini anlamıyor 
(2,132 puan) tarafından
Evet kesinlikle benim kastettiğim şey yalnız çıkın, eşinizle gezmeyin değil. Birlikte bir şey yapılacaksa adı birlikte olsun. Sürekli karşı tarafa muhtaç gibi davranmak ve bu kelimeleri kullanmak kişinin kendine saygısını öldürüyor. Kendine saygı duymazsan da karşındaki sana zaten saygı duymuyor. Tabi bu benim yetiştirilme tarzım ve hayata bakışım ile oluşan bir fikir. Farklı yaşayan farklı düşünen bu bağlamda yorum yapan arkadaşlara saygım sonsuz. Ben istiyorum ki tüm kadınlar güçlü olsun, kimseye muhtaç olmasın.
(1,837 puan) tarafından
Bende dışarıya istesem tek çıkarım ama eşimle gezmek istiyorum o yüzden onunla birlikte çıkalım diye müsait olduğu zamanı bekliyorum. Baktım bana vakit ayirmiyor o zaman çıkar gezerim tek başıma. Benim de bebeğim küçük ama insanlar bunu kullandıkları kelimelerle eşlerine bağlı muhtaç gibi yansıtıyor. Keşke herkes güçlü olsa ama karakter meselesi canım. Ben 15 yaşında İstanbul'u parmağıma takar gezerdim ama 18 ve 21 yaşında olan iki ablam mahalleden dışarı çıksa kaybolurdu. Özgüven ve karakterle alakalı kimseyi değiştiremezsin artık
-Reklam-
+6 oy
(262 puan) tarafından
Küçük bebeğin varsa gurbetteysen hiç bir yeri bilmiyorsan eşinin çıkarmasını bekliyorsun. Herşey sizin hayatınız gibi değil malesef
tarafından
düzenlendi
Tatlım ogrenebilirsin benim kayinvaldem de çocukluğundan beri Ankara'da yaşıyor Sincan dışını bilmiyor  hiç tek başına çıkmamış ihtiyaç duymamış korkmuş yani bu kadar da bağlı olmayın ben denizliliyim Ankara'da kayinvaldeme ben tarif ediyorum 1 sene kaldık neresi olduğunu birde 2 yıl Afyon'da yaşamışlar eşimin tayini Afyon'a çıkmış beraber gelmişler burayida bilmiyor bir market öğrenir bim vs birde pazar başka yere çıkayım demez Afyon'da kalsa 2 yıl yaşadığı halde küçücük şehirde kayıp olur olay kendinde bitiyor tatlım bebekle falan alakası yok ben okumaya geldim Afyon'a kimsem yoktu bana yurdumun nerde olduğu bir karvizit vardı birde telefonum sora sora okulumuzda buldum yurdumu da ama iyikide öyle yapmış ailem başka şehire gondersen alışkınım kayipolma korkum yok kayın valdemi iki sokak öteye bırak panik yapar çünkü hiç sınırlarını aşmaya çalışmamış ömrü öyle geçmiş birazda insanların kendisinde bitiyor özgüvenle alakalı bu olaylar bahane bence gerisi güven alanından çıkmak istemiyor çoğu kadın şimdi kış hadi şartlar zor soğuk ama yazın gezilebilir kimseye bağlı olmak zorunda değilsiniz bence çocuk engel değil.Birde arkadaş eşle beraber çıkılmasına karşı değil anlatmak istediği  küçük bir eşe ait bir cisim  gibi eşim beni gezdirdi hava aldırdı  demeyin kendinizi degersizlestirmeyin demek istemiş eşimle gezmeye çıktık demek daha doğru demis bende katılıyorum bu konuda düşünmemiştim ama haklı
(2,834 puan) tarafından
Ay bu benim
tarafından
Ehliyet ve araç sahibi olmakda önemli genç kızlar önce okuyup ehliyetini almalı ehliyetin yoksa navigasyon da ebenin seyinde de gezsen minibüsün seni götürdüğü yere kadar gidiyon el kadar bebekle rezil rüsva herkesin şartları bir değil ama post sahibinin vurguladığı şeye katılıyorum
(750 puan) tarafından
Kız sevdoş o işin bahanesi ha :D
(1,439 puan) tarafından
Kimisinin esi istemiuor canim bjde o durum var
+5 oy
tarafından
Hayvanlar gezdirilir bana göre 

(kimse sacma yorumlariyla gelmesin)
(1,724 puan) tarafından
Rize merkezde n ardeşen e gelin geldim ama pek bilmezdim eşim destek oldu çalışırdı gündüz çık gez dolaş kaybolursan ara diye dalga geçerdi
tarafından
Ne kaybolcan ya hic birsey olmaz
(2,834 puan) tarafından
Peki
Öyle diyorsun ya
Karısı yatalak hastası
Eee şimdi oda mı ha.y.va n
Bazı şeyleri söylemesi kolay canım
Kadınlar nasıl bir erkeklere katlanıyor
Resmen mapus hayatı yaşatır
Var öyle kocalar
Yok benden izinsiz dışarı çıkma
Yok camı açma
Yok sakın kapıdan bakma
Yani var da var
Bence onun için
Tüm kadınlar bir tutulmamalıdır
Bu benim fikrim
tarafından
Burdaki sohbet soylenis tarzı hayatı incele,olasılıkları var say denmedi. Kocan beni gezdir miyor kelimesinin boş olması.
Ben gurbet geliniyim esimde 1 hafta yanimdaysa 2 ay yok 3 evladim var ben simdi disari cikmak ihtiyaclarimi tamamlamak icin esimin musait olmasini mi bekliycem
(2,834 puan) tarafından
Ben genede pek katılmıyorum
Her kezin düşüncesi ayrı
+2 oy
(7,654 puan) tarafından
Canım hayatinin merkezine eşlerini koymuş birey olamamış kişiler var malesef...

Kendi hobisi ve sosyal zevkleri yok 
(1,837 puan) tarafından
Bilmiyorum şimdi söylediklerinle kendi yaşantıma bakıyorum uymuyor. Mesela eğitimle alakalı bir durum olsa yine benim pasif ablamların aktif olması gerekirdi çünkü ben lise terktim. Ablamın biri lise diğeri üni mezunu :D of çok karışık bir mezvu ya
(7,654 puan) tarafından
Kendini gelistirmek iyidir iyi
(11,217 puan) tarafından
ee bende sadece egitim demedim zaten karakterde dedim :)
(7,654 puan) tarafından
Bu üniversite okumakla alakali değil canım sosyal zeka geriliği ayri bir konu
(1,837 puan) tarafından
Evet bu tanım tam oldu bence. Sosyal zeka geriliği
+2 oy
(1,766 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ya ne kadar "saçma" bir post gurbetteysen ,eğer kimsen yoksa eşin ile beraber dışarı çıkıp gezmek en güzel şey .ben şahsen eşimle her yeri gezmek. İstiyorum hayat arakadşımla ,ailemle gezemeyeceksem gezmenin ne anlamı kaldı . lütfen post açmak için açmayın!! Hayata nasıl Bakıyorsunuz???
(1,766 puan) tarafından
Gebegz sakin ol ne bu şiddet bu celal  sonra bu sinir tansiyon yapmasın
(2,132 puan) tarafından
Eşiyle giden kadınları anlamak lazım diyorsunuz beni anlamışsınız. Ben eşiyle gitmesine bir şey demiyorum tabi ki gidecek ama birlikte gidelim yerine beni götür, beni çıkar demesi kendini edilgen bir duruma sokuyor bu hoş değil
tarafından
Tamam da cidden eşim oraya buraya gıttı benı çıkartmadı 1 aydır evdeyım sokaga çıkmadım dıyen ınsanın benım kedimden ne farkı var, memleketime 12 saat uzaklıkta kımseyı tanımadığım bır yerdeyım hergun kızımı arabasına atar gezerim markete de gıderım, kafede de otururum ben hava almak içim eşimin boş vaktını bekleyemem
(1,837 puan) tarafından
Canım kadın sana eşinle çıkma dememiş. Diyor ki "Eşimle birlikte dışarı çıktık" demek dururken "eşim beni dışarı çıkarttı" demek tuhaf geliyor. Davranışları yanlış bulmuyor söylemleri yadirgiyor. tabiki de eşinle çıkıp gezeceksin. Ama birlikte dışarı çıktık demek yerine eşim beni dışarı çıkarttı demek sence de tuhaf değil mi
tarafından
Sinirlenmedim ben :D sadece anlanması gereken yerı büyük yazdım yaşım 27 çok şükür tansıyonum yok henüz :D
+1 oy
(373 puan) tarafından
Al benden de o kadar
+1 oy
(628 puan) tarafından
Haklısınız bana da çok garip geliyor. Yetiştirilme tarzı sosyal çevre vs. Farkından kaynaklı sanırım. Bizler bu tabirlere uzağız şükür
+1 oy
tarafından
Bence de öyle haklısın Şu an sana çok hak veriyorum mesela eşine karşı gidip de sen beni dışarı çıkarmıyor sun Sen beni götürmüyorsun falan olduğu zaman erkeğim bilinçaltına da bu artık yerleşiyor Demek ki benim dememle benim yapmam da oluyor gibi düşünüyor o yüzden dolayı bence eş götürmüyorsa bile kendin çıkacaksın ona minnet etmeyeceksin ve eşe şöyle söylenmeli senin de dediğin gibi uzun zamandır dışarıya çıkmıyoruz çıkalım mı Ben yalnız çıkmak istemiyorum Yani uzun zamandır beni dışarı çıkarmıyor Sun falan kötü enerjide etrafa ya
+1 oy
(25,224 puan) tarafından

Türkçe işte nereye koyarsan koy yanlış anlaşılıyo. Koymak gibi :D

Şaka bi yana kesinlikle haklısın. Gezdirmiyo götürmüyo bilmem. Bide şey var neden aldın o zaman beni diyolar mesela kavgada. Sanki kendisi mal, kocası onu almış parayla ne saçma bi laf 

(2,132 puan) tarafından
Evet biz kendimize saygı duymazsak, küçük görürsek karşımızdaki de saygı duymuyor
(12,484 puan) tarafından
Ne desin selo neden benim desti izdivacıma talip olsun mu desin sjsjsjsj
(25,224 puan) tarafından
Puhahahah :D neden beni aldın demesin de :D
0 oy
(1,170 puan) tarafından
yani dogru bnde tasnif etmiyorum hic cikalim derim cikarmazsa bn giderim derim mecbur cikar ama litfen cikar bni demem yani
0 oy
(27,330 puan) tarafından

Eşim beni dışarı çıkarır  çıkarıyor kelimesine nasıl baktığın önemli...

0 oy
(12,924 puan) tarafından
Hiç takılmadim eşim gezmeyi pek sevmez genelde ben onu dışarı çıkartırım :D 
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Arabayı eşim kullanıyor. Haliyle beni gezdirmiş oluyor. İşin latifesiydi söylediğim ancak düşüncem de bu yönde
0 oy
tarafından
Onlarda ****** olmadıklarını biliyor heralde amaçları zaten eşleriyle bisiler yapmak eşiyle çıkmak kendi zaten cikiyordur demek istedikleri bambaşka bişi
(2,132 puan) tarafından
Birlikte bir şeyler yapmak tabi ki çok güzel ve çok önemli ama bunu ifade etme şekli bana garip geliyor.
tarafından
Yani eşimle birşeyler yapamıyoruz demek daha mantıklı tabi
0 oy
tarafından
Küçük bebeğin falan gurbetteysen ve buraları bilmiyorsan dmeek istediği birlikte vakit geçirmek seni yemeğe götürmesi falan
0 oy
tarafından
İkizlerim var eşim olmadan dışarı çıkamıyorum kendime güvenip evde yokuş yani yskinds gidicek park yada oturacak bir yer yok mecbur eşimle cikiyiyorum saolsin çıkarır da herkesin yaşantısı farkli kendi bakış açından düşünme 
(2,132 puan) tarafından
Yalnız çıkmak değil bahsettiğim konu, bakın sağolsun çıkarır diyorsunuz birlikte çıkmak olsun bunun adı, çıkarmak olunca bana garip geliyor
0 oy
(14,975 puan) tarafından
Doğru diyosun . Dikkatimi çekmemişti daha önce . 
0 oy
tarafından
Bana da çok garip geliyor. Birde şey var eşim ekmek almadı aç kaldm bu onun görevi.. Allah aşkına ya insanlara bir şeyleri (görev) adı altında empoze ede ede ne hale geldik. Her birey kendi şahsi düşüncelerini ve ihtiyaçlarını açık ayan göstermekte özgürdür. Özgür olmalı. Benim eşim olmasa ben hayatımı gayet düzgün bir şekilde devam ettirebilirm. Ben kimseye muhtaç degilim
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Hem doğru hem güldüm kiz haklisin gurbet falan yazmislarda ya illa çarşiyami gitmk lazim bi parka bi dolanmayada koca istenmez heralde bizde gurbetteyiz n onemi var parka alip gidiyrm cocuklari aha disardan geldik gezcek hic bi yer yok oyle dolandrdim sokaklarda getrdim cocuklari hep kocayi beklersem oooo bebeler sıkıntıdan patlar
0 oy
tarafından
Dışarı gibi bi sıkıntım yok kaynanamla eşim annemgil karşı komşum onlara bile izin vermezler gideyim ayda 1 gideceksin diyorlar
(902 puan) tarafından
Mesela kaynananıza ne sizin ne yapacağınızdan neden onun iznine muhtaçsınız neden insanları bu kadar hayatınıza müdahil ediyorsunuz yapmayın bunu kendinize
tarafından
İzin değil aslında haber verirdim ama bi kavga oldu eşim ve kaynanamla beraber eşimde annesine sırt çıktı annesi oğlunu doldurdu ve izin vermiyor annem gile

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 191 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,679 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 163 göst.
19 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Oylesinebiriiste (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 484 göst.
24 Aralık 2021 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,679 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 286 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,043 soru

11,314,897 cevap

34,755 kullanıcı

...