0 oy
344 göst.
Aile kategorisinde (1,384 puan) tarafından
Evleneli 2 yıl ve anne olalı bugün tam 1 yıl oldu ve hepsi bi anda oldu kaçarak evlendim 2 ay sonra hamile olduğumu öğrendim 3 aylık hamileydim düğünüm oldu düşük riskim erken doğum riski ve normal doğum beklerken son anda sezeryan olması beni çok kötü etkiledi sonra kaynanam sadece 1 haftalığına bebek bahanesiyle geldi ve eşimle aram açıldı sütüm kesildi 2 ay eşim yanıma yaklaşmadı  gerçekten çok ağır bi süreçten geçtim doğum yaptım 2 ay sonra epilepsi hastası olduğumu öğrendim bebeğim hasta olduğunda kendimi hep iyi bir anne olmamakla suçladım evliliği ve anneliği kaldıramıyorum ağır geldiğini hissediyorum herşey bi anda oldu plansız hesapsız kitapsız ve bu bana çok ağır gelmeye başladı napıcağımı bilmiyorum

10 Cevaplar

+1 oy
(163 puan) tarafından
Ay okurken fenalık geçirdim 
(163 puan) tarafından
Bu son zamanlar bende öyleyim herşeyden o kadar bunaldım ve sıkıldım ki 2 buçuk yıllık evliyim ama artık ne evliliği ne anneliği kaldıramıyorum yapamıyorum sanki
(1,384 puan) tarafından
Rabbim yardımcımız olsun
(163 puan) tarafından
Amin canım
(897 puan) tarafından
Okurken banada fenalik geldi :-):-) ++++
(1,384 puan) tarafından
Burda gülünecek bişey yok
-Reklam-
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Canim Allah sana sabır ve kolaylık versin bisi demek zor evlilik kolay bisi degil 2 3 yılda zaten anca alışıyorsun birbirine evliliğe bi de cocuk olunca zorlanman gayet normal
(1,384 puan) tarafından
Eşim zaten çok istiyordu baba olmayı bende ailemle barışırım diye kabul ettim yoksa aklımda gebelik yoktu
(11,084 puan) tarafından
Keşke cocuk için biraz bekleseydin canim cocuk hiç bi durumda kurtarıcı olmuyor emin ol ama şuan elinden bisi gelmez kendini geliştirmeye bak bol bol dua et Allah yardımcın olsun yuvana sağlık huzur versin
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Kaç yaşındasın ki? Artık annesin eşini boşasan evladını atamazsın satamazsın. Hızlı gelişmiş olaylar hepimiz zor zamanlar geçirdik oluyor olmuyor değil az sabret ailenle barıştıysan annen yardımcı olacaksa git dinlen birkaç gün iyi gelir. 
(1,384 puan) tarafından
25 yaşındayım annem de huzur vermiyor ki moralimi bozuyor sürekli küçümseyici konuşuyor çocuk olmasa seni aramam diyor
0 oy
tarafından
Canim zor süreçten geçmişsin ama bunları atlatırsın anne olduktan sonra kadınlar aslında daha güçlü oluyor:) kapistirqlim mi kiz yaşadıklarımızı:D
tarafından
Sturge weber ve epilepsi hastası o a bağlı olarak nöbet gecirdikce sag tarafında geçici felc kalıyor glokom var gözünde zeka da gerilk başlarmış yavaş yavaş tüm vakalarda aynısı ilerde de beyin ameliyatı olacakmis
(863 puan) tarafından
Allah sağlık versin inşallah sakın kötü düşünme Allahtan umut kesilmez benim babamın akrabası çocuğu beyinde problemle doğru yaşamaz dediler beyin ameliyatı oldu 6 7 yaşlarında şimdi iyi Allahtan başkası bilemez sana bağışlasın çocuğunu rabbim kimseyide takma hadsiz insan çok
tarafından
Kimse anlamıyor canım insan kokusunu çekip ağlarken ben nasıl bakacak diye ağladım diğerleri gözünün içine bakıp öperken Rabbım ben şimdi nasıl dua edecem diye ağladım hemşireyim atanamadım çalışırken Bi tane abla hastalandı gelmişti o zaman Rabbım benden önce çocuğumun canını qlsin dediğinde nasıl annesin diye suclamistim meğerse kadının içi kan ağlarmış bilmezmisiz Rabbım bana bağışlasın nefesi nefes olsun ne diyim ki
(863 puan) tarafından
Anlamazlar sadece konuşurlar hemde en yakınların sağlıklı ömür versin inşallah meslek sahibi olup çalıştığı günleri gorursun sağlıkla anne olduğu günleri gorursun Allah öyle bir şifa versin ki hiçbir hastalık kalmasın yavrunda
tarafından
Ay kuzum kıyamam ya rabbim  Evladına şafi ismiyle şifa versin  sanada şifa versin inşallah canım bazen gerçekten şükretmeyi bilmiyoruz derdimiz var diyoruz başkasını dinliyoruz bizimkide dert mi diyoruz  rabbim yar ve yardımcınız olsun evinize huzur mutluluk bereket versin inşallah  umudunu kaybetme  eşimin arkadaşının hanımına doktorlar hamile iken bebegin otizmli oldugunu söylemiş kadın dogum yapana kadar agladı ama genede o bebegi dogurdu bebek dogunca hiç bir hastalığının olmadı gı nı ögreniyorlar  rabbim büyük imtihan dünyasındayız sakın isyan etme bol bol dua et  cuma namazında namazın ortasında hoca kamet le ezan okuyor ya o kamet le ezan arasında edilen dua kabul olurmuş cuma günü nol bol dua et camiye gidemezsin belki ama ettigin duanın biri belki hocanın okudugu kametle ezan arasına denk gelir  bide ismi azam duası vardı o duayı okuyup da  isteginin geri çevilmesi yok muş o duayı da oku tabi bütün dualar hikmetli  rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah
0 oy
tarafından
Beni yanlış anlamayın da şu planlanmayan gebelik nasıl oluyor bir türlü anlamıyorum. 
(1,384 puan) tarafından
Şöyleki aslında işin doğrusu kaçarak evlendiğim için ailemle görüşmüyordum eşim baba olmayı çok istiyordu bende belki ailemle barışırım diye kabul ettim öyle oldu
tarafından
Ah canım ya keşke bekleseydin biraz. Yaşın da genç belli ki. Herşey o kadar hızlı olmuş ki böyle hissetmen çok normal
(1,384 puan) tarafından
Olan oldu bi kere rabbim annelik duygusunu tattırdı o herşeye bedel zaten ama bazen duygularıma yenik düşüyorum
0 oy
(14,847 puan) tarafından
Annelik zaten kolay bişey değil. Zaman zaman böyle düşünmek normal bana göre. Ama evladın için en iyi anne sensin. Herşey tam olmak zorunda değil. Bazı şeyler eksik kaliversin. Yeter ki biz iyi olalim. 

Bir de insanlar üzerinde o kadar baski kuruluyor ki normal doğum normal.dogum diye. Böyle şeyleri kafana takma. En önemli şey sağlık şu hayatta. 
(1,384 puan) tarafından
Oğlum rotavirüs oldu hiçbir şekilde yemiyor içmiyor emmiyor zorla yediriyorum annem gelmiş bu çocuk çok zayıflamış işte sen bakamıyorsun yapamıyorsun bilmem ne insana kendi ailesi böyle yaparsa başladı ne yapmaz en çok buna kırılıyorum
(14,847 puan) tarafından
Aman boşver. Benim annem de aynı inan ki. Bazen gelir kalır bizde 1 gün. Hadi yedir bakalım derim kenara çekilirim. Kendi de yediremeyimce sesi kesilir. Bir iki hafta sonra yine başlar. Anneler böyle ya. Aman takma onları. Hastalıktan zayıflamış . İyileşti mi iştahı düzelecek Allah'ın izniyle. Üzülme. Buyur gider. Benim oğlum da zayıf. Ama ben artık çok takmıyorum. Anneannemin bir sözü var. Soluğu içinde olsun diye. Bebeklerin bı çoğu iştahsız yapacak bişey yok
0 oy
(863 puan) tarafından
Bazen bazı şeyler çok zor geliyor gerçekten sorumluluk kendine zaman ayiramamak ne biliyim ama bir süre sonra alışıyorsun kendini bunun için suçlama annelik çok güzel birşey ne zaman kötü hissetsen evladına saril
0 oy
(920 puan) tarafından
Öncelikle insanoğlunun başına herşey gelir hayatta canım sen ağır şeyler yaşamışsın umduğunu bulamamışsın aileler dargın olmuş hep bir iç hesaplaşma varken yüreğinde bebek gelmiş o da zar zor derken süreç hep apar topar olmuş ama inan yavrun iki yaşına gelsin derdini anlatsın unutursun bu düşünceni şuan duygular karışık oturup dertleşecek kimsem yok gibi geldi olsun valla bu da geçer 
0 oy
tarafından
Canım depresyonda olabilir misin? Yaşadıkların kolay değil ondan da olabilir.
0 oy
tarafından
Insana bunları düşündüren sorumsuz eşlerdir. Aranızda sorun varmı bilmiyorum ama erkekler kadinlara gülerek baksalar guzel konuşsalar kadınlar bu kadar bunalmayacak. Allah yardımcın olsun.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 634 göst.
6 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde ALoN€ ANGeL ‍❤ (5,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 224 göst.
0 oy
2 cevap 148 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 173 göst.
12 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Meyross (427 puan) tarafından soruldu