0 oy
144 göst.
Aile kategorisinde (5,108 puan) tarafından
Kızlar tecrübeli olduğunuz için buradan sormak istedim. Şu an sıfırdan her şeyini alacağım ilk gebeliğim doğumum Mayıs ortası gibi olacak inşaAllah. 

Yenidoğan çabuk büyüyor diyorlar ama bir yandan da kıyafetleri çabuk kirletiyorlarmış çok alıp kenara koymak istemiyorum.

Birçok giyim ve bakım ürünü e bebeğin internet sayfasından alacağım :

10 lu hastane çıkışı (yenidoğan)

5 li hastane çıkışı (yenidoğan)

Zıbın, şapka, patikli alt (yenidoğan) 2 tane

Zıbın, şapka, patikli alt (3 ay) 3 tane

Patikli tulum (3 ay)

2'li çıtçıtlı uzun kol body (yenidoğan)

6 tane kısa kollu çıtçıtlı atlet (3 ay ve 6 ay)

2 adet kısa kollu tulum (6 ay)

6 lı ağız mendili

10 lu çorap

Bebek havlusu

5 tane battaniye (nohut, triko, 2 tane muslin bez, kalın battaniye)

Bebek bezi

Islak mendil

Bebek deterjanı

Bebek şampuanı

Pişik kremi

Küvet

Bunlar dışında bebek arabası ve beşiği alındı.

Sizce bunlar yeterli mi tüm ihtiyaçları için? Ve şunu merak ediyorum ilkbaharda doğacak ama Ağustos gibi ben kısa kollu giydirilir miyim bilmiyorum sadece 2 tane kısa kollu şortlu tulumlardan ekledim hep uzun kollu mu giyiyorlar 3 aylık bebekler

4 Cevaplar

0 oy
(7,416 puan) tarafından
Ooo daha bir doğur eve gel ne eksikler çıkıyor,banyo süngeri,tırnak makası,bebek yağı, çıtçıtlı bady fazla al ilk günler sıvı kaka sızma yapabiliyor sen onu bir düzine al canım.
(5,108 puan) tarafından
Evet sünger aklımdaydı canım ama tırnak makası bunu unutmuşum bebek yağı olarak aktardan doğal yağ almayı düşünüyordum. Daha çok çıtçıtlı bady almam lazım sanırım yenidoğan mi yoksa daha çok 3 aylık mi almalıyım
(7,416 puan) tarafından
Üç altı ay al canım yenidoğan minicik oluyor.
-Reklam-
0 oy
(3,456 puan) tarafından
10 li hastane çıkışı bence gereksiz ya ben 2 tane beşli aldım tabi ayrı battaniye falanda almistm
(5,108 puan) tarafından
Canım bende senin gibi düşünüyordum ama eşimin tanıdığının dükkanı varmış oradan çok uyguna alacak aslında battaniyelerim çok yeğenlerimden kalan
0 oy
(932 puan) tarafından
Yenidoğan biraz daha al canım ben de yeni doğum yaptım kustuğu oluyor birşey oluyor hiçbişey olmasa an geç günlük üstü değişiyor bence en az bez takım olmalı yenidoğan için illa onlu olmasına gerek yok 
(5,108 puan) tarafından
Nelerden daha çok almalıyım canım zıbın çok kullanılıyor diyorlar ama benim daha çok aklım aylara karışıyor daha çok yenidoğan mi 3 aylık mi almalıyım
(932 puan) tarafından
Benim 5 6 tane 5 li takımım 2 tane onlu takımım var ayriyetten 10 tane zibin 5 tane tekli alt iki tane hırka 5 6 corap on tane mendil zibinlarin bir kısmı uzun bir kısmı kısa kollu ayriyetten 2 tane de tulumu var, ancak denk geliyor yikanmalari kurulanmalari derken 3 6 aylık da açıkçası bunların yarısı kadar var, zaten çoğu şeyi netten alıyoruz bir iki güne geliyor ihtiyaç duydukça alırım dedim, ilk kızımda bana nasılsa hemen büyüyor diye çok az aldırdılar epey zorlandım ama her çocuk bir değil şu an bebeğim 10 günlük 3 kilo 80 gr 49 cm doğdu epey küçük duruyor ilk kızıma göre bu kıyafetler kocaman oluyor tam denk gelmiş aldığım sayı, netten almasan bile illaki çarşıya pazara gideceksin 3 ay için eksil çıkarsa o zaman da alırsın
(5,108 puan) tarafından
Çok çok teşekkür ederim canım öncelikle zahmet edip uzun uzun yazdığın için. Tüm bu yazdıklarını not ettim hatta bugun sipariş verdim bakalım şimdilik yeterli olur inşaAllah aslında ablamlardan kalan ckk fazla erkek kıyafetleri var ama yenidoğan hiç yok gerekirse daha sonra yine alırım diye düşünüyorum. Çok haklısın sık sık kirlendiği için yıka kurut derken elimin altında yeteri kadar kıyafet bulunması gerekiyor.
(932 puan) tarafından
Rica ederim canim aynen öyle oluyor, bir de göbek bağı kuruyana yıkamıyoruz ya ister istemez anne de bir huzursuzluk oluyor sık üst değiştirme olabiliyor
0 oy
tarafından
Islak mendil kullanma pamuk kullan. 

Bebek 2.3 aylık olana kadar çıtçıtlı body zor oluyor uzun kollu diş giyim olarakss. Onun yerine önden giyilen üstlerden al.

Patikli alt en cok kullandığım sey oldu. Onu fazla al derim ben. Ama yazın olacak corap istemem dersen bilemem ben yeni doğan olduğu için tek katta olsa giydirirdim. 
(5,108 puan) tarafından
Temizleme pamuğu olarak geçiyor değil mi? Onu listeye eklemeyi unutmuşum sanırım ılık suyla ıslatılarak kullanılıyor. Islak mendilide yıkayarak kullanmayı düşünüyordu. Patikli altta alacağım canım takımların var ama ayriyeten iki tane alsam yeterli olur mu acaba az mı kalır sepete ekledim onuda
tarafından
Bence Patikliyi bir dene kullanacak olursan alırsın devamını. Pamukta evet ben hep e bebekten aliyorum. Gerçi suan ucru fiyatlar ama. Suyla ıslatip kapalı kutuda tutuyorum. Ben hiçbir ıslak mendile güvenmediğim için hep onu kullandım.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 250 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Meltemmmm (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 105 göst.
16 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde MinnieMouse (490 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 120 göst.
18 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde SAsya (1,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 64 göst.
23 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu

374,576 soru

11,203,340 cevap

34,504 kullanıcı

...