0 oy
391 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Kızlar gaza getirmeyin mantıksız konuşmayın Allah rızası için bana düzgün bir şey söyleyin ağlayarak yazıyorum bunları 20 gün önce doğum yaptım 10 gün ailemin yanında kaldım evimdeyim 10 gündür geldiğimden beri koşturup duruyorum Allah razı olsun eşim her istediğimi alır yapar ama duygusal hiçbir desteğiniz hissetmiyorum geldiğimden beri şakaya karışık kafama vuruyor zayıflayamaz sın diyor geçenlerde de çalışma konusu açıldı maddiyat konusu açıldı Ben çocuk mu aldım çocuk mu avutuyom da sana bakiyom kendin kazan demeye getirdi ya diyeceksiniz niye evlendin niye hemen çocuk yaptın çocuk Allah'ın hediyesiydi korunmamıza rağmen hap ve koruyucu kullanmamıza rağmen oldu iyi ki doğmuş ona bakıp ağlıyorum şu an ben bu insan 6 yıldır tanıyordum tanıdığımı sanıyordum tanıyamamışım kendisi çalışır yorulur eve gelir iş stresine yorgunum  canım idare et demeyi bilir ama ben lohusayım 40 günlük bir sürecin var beni asla idare etmiyor hiçbir zaman da idare etmedi hamileyken birkaç kere itis kakkiş yaşadık ama bidaha yaşamadık hasta olur bademcik şişer çocuk gibi yatakta yatar ben onun için elimden geleni yaparım böyle basit bir hastalıkta bile lohusayım niye beni idare etmiyorsun diyorum ben kimseye idare edemem dert çekecek durumda değilim dedi bugünkü olay şöyle oldu ben bulaşık yıkıyordum lavabo taştı lavabo taşınca da oraları temizledim sildim kendisi yatıyordu burada işten gelmişti yorgundur diye Vileda kovasını bile kendimi taşıdım dikişlerime rağmen oradaki işimi gücümü bitirdim salona geldim ailesi bize gelecekti bugün güya dün de aynısını yaptılar bugün de akşam haber ederiz diyorlar ben tesettürlü bir insanım salo da yatıp kalkıyoruz çünkü bir tek burası sıcak yatağımız burada Serik Bu saat olmuş hala haber etmediler annengil niye böyle yapıyor her gün her gün dedim(iki gündür kabizim arkamdan kan geliyor oluk oluk tuvaletten çıkamıyorum rahatsızım kabız olduğum için ağlayarak tuvaletimi yapıyorum bunu da biliyor kendisi) ben dert tasa mı çekeceğim bana ne bana niye böyle şeyleri söylüyorsun diye bağırdı çağırdı ben kötü bir şey söylemedim ki dedim kapalıyım yatak toplayalım diye dedim dedim yatak toplasak ne toplamazsak ne her şeyi kendine dert ediyorsun okb dedi ki ben geçmişte 6 yıl 5 yıl tedavi gördüm anksiyete ve okb den çok zoruma gitti başıma kalkmasi Ben ağlarken çekti gitti Bir daha bu eve gelmeyeceğim dedi çalışacağım gecelere kadar dedi çıktı gitti az önce telefonla aradım niye böyle yaptın benim sana ihtiyacım vardı niye gittin dedim iş stresim var beni idare et dediginde ediyorum ben seni dedim Sen beni etme Ben de seni etmeyeyim benim stres kaldıracak kafam yok Ben sana seninle uğraşamam bu olsa kafasında olacaksan gelme bu eve demiştim demişti zaten evet ama evlilik ne demek birbirinin kahrını çekmek demek değil mi Ben onun daha çok kahrini cektim Ben seninle uğraşamam dedi Ben de ailem aradım haber ettim beni alın dedim aileni arayıp haber ettiysem ben seni boya ve asla almayacagim dedi ne yapayım evin içinde kendimi mi öldüreyim dedim inanın benim hiçbir kahrım yok kendisinin donundan kiloduna kadar her banyo çıkışında hazırlarım yemeğini hazırlarım hem çocuğa koştururum hem ona koştururum hayatımda ilk defa bebeğim olmuş 10 aydır evliyim yeni yeni her şeye adapte olmaya çalışıyorum Ben bunu kadar şikayet etmedim en de sen kimin evinden kimi koyun istediğim zaman gider gelirim dedim iyi defol git dedi Bu hep böyle mi olacak Ben her kafam bozulduğunda ailemin evinde mi gideceğim ne yapayım bana bir yol gösterdim hüngür hüngür ağlıyorum gözün şişti sütüm gelmiyor bir göğsümden çok anlayışsız birisiymiş keşke evlenmeseydim

12 Cevaplar

0 oy
(1,577 puan) tarafından
Canım hamilelik psikolojisi de olur böyle şeyler yani tamam eşinin biraz daha alttan alabilirdi veya sen hani bilmiyorum Nasıl bir uslupta söyledin ama yani mesela ona söylemek yerine direkt Kaynanan arayabilirsin ne zaman geliyorsunuz diye Ama bu şekilde yani eşinin çekip gitmesi de yanlış işte boşanmayı düşürmeyin daha çok yolun başındasınız . Üstelik ortada ufacık bir bebek var
tarafından
Kaynanam her gün sabahtan arar akşama geleceğiz haber edeceğim der benim iki ayağı bir pabuca göre evi toplamaya çalışıyorum yatak mı toplasam odayı bu toplasam Çay mı koysam sonra da gelmiyorlar ben nasıl arayıp sorayım ki geçen hafta da aynı şeyi yaptılar bilmiyorum boşanmak bile istiyorum açıkçası ama çocuğuma üzülüyorum yazık günah ona
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum vok uzun basını anlarken ortasını unutuyorum tek dıkkat ettıgım 10 aylık evlılık ve doğmuş bır bebek hamılelık zaten etti 9 ay yani bismillah demişsin hamıle kalmışsın, ne karakterını tam ogrenmıssın ne aynı evde yaşamaya alışmışsın ne de tek basınıza zaman gecırmıssınız, hcıbırsey paylaşmadan sorumluluk almışsınız bence bu yüzden hepsı 
tarafından
Keşke hepsini okusaydınız 6 yıldır tanıdığım insan bu benim üniversiteden aşkımdı ama tanıyamamışım işte sütüm kesildi ağlamaktan bir gözüm taş gibi oldu şu an bir ağlayarak yazıyorum dayanamıyorum keşke hepsini okusaydınız
tarafından
Hepsını okudum canım benım evlılık Farklı dısarda tanımak Farklı aynı çatı altında yasamadan ogrenemezsın kımseyı
0 oy
(966 puan) tarafından
Yeni evlisiniz ve yeni anne baba olmuşsunuz.o gemiyi yürütmek için oturup konuşun.uzlaşmaya bakın.
0 oy
tarafından
Çok zor. Allah yardımınız olsun senin ve o yavrunun. Böyle bir adam nasıl düzelir inan bilmiyorum ama sen aileni arayarak en iyisini yapmışsın. Geldiğinde sorun belli ki çözüme ulaşmicak. Erkekleri anlamak zor çok zor. Her zaman benciller önce kendileri. Bizim ne yasadıgımız ne için çırpındığımız umurlarında olmuyor bazen. Çok acı severek güle oynaya gittiğimiz evdelerde çile çekiyoruz bazen. 
tarafından
Düğünsuz dümdüz gelin geldim huzurum olsun dedim olmadı
tarafından
Postlarini görüyorum hep sıkıntılısın.
tarafından
Evet hep sikintiliyim Allah'ım yüreğime ferahlık versin inşallah :'(
0 oy
(11,217 puan) tarafından
evlenir evlenmez hamile kalman onunda evlilik beklentisini bulamamasi olmus.senin gibi oda hic bsye hazir dglmis.bu kadar ustune dusup bebek gibi davranma. hizmetinde olcusu olur ucu kacinca adamlarin gotu kalkiyor oyle alisiyorlar. Annesi dglsin donunuda bir zahmet kndi alsin. daha 10 ayda cok el bebek gul bebek bakmisin basinda beklemissin beyfendi simdi zoru gorunce gelemio. guclu dur kendine yet . artik bir cocugun var kimsen olmassa bile cocuk icin saglam duran bir insan olmalisin. daha hormonlarin cok hassas bir kac ay sonra duzenini kurarsin hersey oturur. onunda alismasi gerek hem evli hemde cocuklu olmaya
0 oy
tarafından
Taylım üzülme önce bebeğin için kendini topla. Evin temizliğini yap. Ağırları bırak. Eşin gelince yapsın diyecem. Eşinle de tartışmanın üstünden direkt araman kötü olmuş. Ama ikinizinde sakinleşmeye ihtiyacı var.  

Kabızlık zor. Ben 6ay günde 1-2defa maydanoz demler içerdim. 1bardak sıcak suya bir iki adet atar, 5dkk sonra içerdim çikolatayla falan. Ama süd veriyorsun önce araştır iç. Çok rahatlatır. Ya da bir ilac bul. Anal bölgene de bir krem uygulaman lazım. Geçici olarak zeytin yağı vur. Eczahaneden krem ve çaymı ilacmı alırsın musait zamanında. Doğumdan olmuş canım. Ama tedaviyle de geçer . 

Eşinle 1-3--5gün pek birşey konuşma. İyice sakinleşin. Sonra da bebeğinin ve benim sana ihtiyacımız var. Evin erkeğisin zor işlerde senin yardımın lazım. Sende olmazsan ne yaparız. Ama sakin ses tonuyla konuşun. 

Bizim taraflarda lohusa kadının yanında ona bakmak için bir yakını kadın muhalkak olur. Kimse gelemiyorsa da Kadın kendi gider. orda kalır.
0 oy
tarafından
Kaynanan gelince evi toparlayıb hazırlık görmende yalnış. Aksine işlerini bırak o gelince yapsın. Kendin yardım etmesini iste. Zor bir işin olunca da ara kaynananı lütfen bana yardım ede bilirmisin de.Evini o toplasın , yemeğini o yapsın
tarafından
Oturup bebek seviyor bebrk sevmeye geliyom diyo
tarafından
Lohusa olduğunu hatırlat. Bebeğe bakmaya yardım lazım de. Parka götürsen orda da severler
0 oy
tarafından
Öncelikle bu kendine gel eşini ara ben senin oyuncağın değilim evcilik oyunu da oynamıyoruz ben seni adam sandım evine yuvana geldim başımda erkegim ol istedim 9ndan evlendim maden böyle huyun vardı niye evlendin sen çocuk musun de ben hiç bi yere gitmiyorum gitmek istiyosan sen git giderse de bi daha karım var çocuğum var diye dönüp bakma bile aç direk boşanma davasını de korkma o sadece nazlaniyo sen yuzverince üste çıkmış bosayamaz seni karşılık vermesine bile müsade etme kapat telefonu yüzüne annesini mi istersin babasını mi istersin hangisinin sözünü daha çok dinlerde eşin onu ara aynen bunları onlara da soyle oglunla kavga ettik çıktı gitti ben daha yeni evli sayılırım yeni doğum yaptım dikişin var küçücük bebeğim var ben bunları çekemem ya oglunuzla konuşun adam olsun başımızda dursun çocuk çocuk hareketler yapmasın ya da açın boşanma davasını verin nafakami ben gelinligimle çıktım babamın evinden kucağımda çocukla dönmem o oğlunuz da essek gibi nafakami versin de en son kendi aileni ara hiç duyurmasan daha iyiydi ama duymuşlar madem anlat ailene ben böyle böyle dedim haberiniz olsun de yeter sen böyle yapınca eşin de ailesi de korkacaklar emin ol seni saf bulmuşlar tepeme biniyolar bunları söyleyince seni kaybetmekten korkcaklar eşine kizcaklar esininde anca boyle aklı başına gelir 
0 oy
(968 puan) tarafından
Lohusa piskolojisi cok zor ama ailesinizi karistirmayij siz barisacaksinz onlar kin tutacak en ufak bseyde yine akillarina gelecek zaten boyle yapmisti diye bende esimle sorun yasasam esim ailesine soylese kizarim sen haklisin ama esin anlayissiz davranmis bide sen cekinme bsver kalsin yatak onlar ceksin kendilerini sana gore davransinlar sen kimseye uyma bebegine bak toparlanmana bak bosver serili kalsin yatak 
0 oy
(87 puan) tarafından
Eşine aike sorumluluğu ağır gelmiş olabilir. Biz anneler ilk başlarda bebeğime bakamıyorum kafasına giriyoruz ya bence babalarda o kafaya giriyo stres yapıyolar. Bizim de ilk zamanlar tartışmamız çok oluyordu erkek anlamaz lohusaymış hassasmış kendi kafasına göre takılır. Bebşm tavsiyem her tartışma da anne evine gitmemelisin. Seni görmek istemiyosa o gelmesin sen çıkma evinden 
0 oy
tarafından
Eşine çok yüz vermişsin bir zahmet donunu kolodunu kendi hazırlasın eli kolu yok mu . Sen lohusasin fazla hassassin evet ama eşin de çok bencil ve kırıcı konuşmuş. Uzatacak birşey yok aslında ama çok anlayışsız kocan . Ailen yanındaysa git biraz kafa dinle hem lohusalık bitene kadar kal , hem de hatasını anlamasını sagla.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 207 göst.
27 Ocak 2021 Aile kategorisinde Sbhtalsbyn (325 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 332 göst.
10 Mart 2020 Aile kategorisinde kocişinin aşkı (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 288 göst.
6 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (593 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 493 göst.