Meryem Ana Otu Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
57
Meryem Ana otu

Birçok derdin devası olan Meryem Ana otu hamile kalmayı kolaylaştırır ve doğum sancılarını azaltır. Peygamber Efendimizin kızı Hz. Fatıma tarafından dikildiği için Fatma Ana Eli Otu da denilmektedir. Son dönemde insanların doğal çözüm yolları aradığı alternatif tıp diye bilinen bitkisel çözümler, oldukça rağbet görmektedir. İşte bu bitkilerden biri olan Meryem Ana, hamile kalmak ve kolay bir doğum süreci geçirmek isteyenlerin merak ettiği bu şifalı bitkiyi biraz daha yakından tanıyalım. 

Meryem Ana otu nedir?

Arabistan civarında yetişen Meryem Ana otu(Fatma Ana Eli Otu), yağmurla birlikte yaprakları açılıp yeşil bir renge kavuşur. Yumruk şekline benzediği için Meryem Ana Eli diye isimlendirilmiştir. Bitkinin rengi kahverengi olup kuru kök biçimindedir. Bitkide yüksek miktarda östrojen hormonu bulunduğu için hamile kalmayı kolaylaştıran bir etki göstermektedir. Doğum yapacak kadınlarda rahmin açılmasını sağlar. Bunun yanında birçok hastalığa şifa olan bu bitki, cilt rahatsızlıklarında tedavi etmesi ile biliniyor. 

Meryem Ana otu nasıl kullanılır?

Hamile kalmak isteyenler, cam kavanozun içerisinde bir gün bekletilmeli ve her iki partner de sabah akşam içmelidir. Kadınlarda özellikle ovulasyon döneminden önce kullanılması daha faydalıdır. Dolayısıyla anne adayları yumurtlama dönemlerini takip etmesi gerekir. 

Meryem Ana otu

Doğum yapacak anne adayları ise Meryem Ana otunu suyun içerisine koyup yaklaşık 20 veya 30 dakika beklettikten sonra suyunu içmesi öneriler. Kullanım sırasında bir bardaktan fazla tüketilmemesi için dikkatli olunmalıdır. İdrar kaçırma sorunu olanların Meryem Ana otunun içinde bulunan tohumu çiğnemeleri tavsiye edilir. 

Meryem Ana otunun faydaları nelerdir?

  • Yüksek miktarda östrojen hormonu bulunması sebebiyle hamile kalmayı kolaylaştırır.
  • Doğum sancılarını azaltır ve rahim ağzının açılmasını sağlar.
  • Kan akışını düzenlemeye yardımcı olur.
  • Sperm sayısını ve kalitesini yükseltir.
  • Spermlerin yumurtalıklara hızla yerleşmesine katkı sağlar.
  • Cilt hastalıklarının giderilmesinde kullanılır.
  • İdrar kaçırma sorunu olanları tedavi eder.

Meryem Ana bitkisi nerelerde satılır?

Meryem Ana otu Arabistan bölgesinde yetiştiği için genellikle Hac ve umre vazifesine giden insanlar tarafından getirilmektedir. Önceki yıllarda temin edilmesi oldukça güç olan bu bitki, günümüzde Mısır Çarşısı’nda ve diğer aktarlarda satılmaktadır. Ayrıca birçok e-ticaret yapan alışveriş sitelerinden kolaylıkla sipariş verilmektedir.

Sizce bu yazı yararlı mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz