0 oy
201 göst.
Diğer kategorisinde (4,171 puan) tarafından

Kızlar malumunuz doğumum sezeryan oldu upuzun doğum hikayemi okuyanlar bilir :) şimdi sorum şu ki doktor bana 2 gün sonra bandajımı aldıgı kontrolde korse kullanabilirsin dedi ama internette doğumdan sonra 2 3 hafta geçmesi lazım diyor bide siz sezeryan dikişlerinize pansuman vs yaptınız mı bana doktor pansuman yap demedi ama interntte krem baticon vs şeyler okudum bana sadece havalandır yüksek çamasır giy dedi dikişleri alacağım da demedi kendi kendine mi düşecek dikişler kötü bir şey olsa nasıl anlarım çok sordum tecrübesizliğime verin bilgisi olanlar cevap verirse sevinirim :)

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım benım yapıştırmaydı dıkıs konusunda hılgım yok hıc ama ben hep pansuman yaptım hatta 1 gafta batıkon sürdüm günde 3 kere 3.gun banyo yaptım 
tarafından
Bır de pahalı bağa jel krem vermıstı onu sürüyordum ız kalmasın dıye
(4,171 puan) tarafından
Adı ne kremin canım doktorun yazması gerekmiyorsa kendim alayım eczaneden
tarafından
Yok canım doktor yazmıyor bır dk bakayım baya oldu kullanmayalı
tarafından
Contractubex canım 400du 1.5 sene önce
(4,171 puan) tarafından
Off baya pahalı imiş canım ya çok saol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim yapıştırmaydı kontrolda bir tane krem verdi bandajimi kendisi açtı o kremi her gün süruyordum. 5 ci günde bana korse takabilirsin demişti gün de 1 saat takıyordum canım. 
(4,171 puan) tarafından
Krem falan vermedi canım ya bende interntte okudum yanlıs Bi şey yapmayayım diye korktum
tarafından
Aynadan baktın mi seninde yapıştirmadır o zaman bana ufak bir krem vermisti. Bandaji cikardi sonra hep açiktı duşumu felan alıyordum duştan sonradan dikiş yerimi fön makinesi ile kurutuyordum. Korkma canim sadece dikis yerini ıslak birakma birde ağir bir seyler kaldırma
(4,171 puan) tarafından
Tamm canım çok saol bilgi verdiğin için
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Yapıstırmadır senınkode ama kosede bir dikiş var onu alıyorlar.heöende sardım karnımı ben Yuksek camasır zaten kendın isteyeceksin lastık dokundukça acıyor
(4,171 puan) tarafından
Bana sadece 40 ın çıkınca kontrole gelirsin dedi canım dikiş vs alacagız demedi hiç
(9,247 puan) tarafından
Bandana alırken almıstır belki mınnak bi ip. Taktım ben hemen korse bileyde olmadı ama 40 kontrol mi unuttum gitmedim
(4,171 puan) tarafından
Olabilir canım yazdım şimdi doktora dayanamadım cevap bekliyorum
0 oy
(4,550 puan) tarafından

Muhtemelen en ust dikis yapistirmadir estetik:D o yuzden alinacak dikis yok krem batikon surecegin acik yaranda yok banyoda olabilirsin korseyide takabilirsin

(4,171 puan) tarafından
Hah doktor da tam olarak bunları söyledi :) ama interntte yok krem sürün batikon sürün korsryi hemen takmayın vs yazıyordu aklım karıştı canım ya
(4,550 puan) tarafından
Kusum orasi internet basin agrisa kansersin diyo =)))
(4,171 puan) tarafından
Aynen öyle canım :)
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Benim dikisler yapıştırmaydi baticon sürüp hametan krem sur demisti dus dan sonra iyice fön makinasi ile kurut islak  kalmasin demisti bi hafta sonra gittiğimde artik iyilesmis enfeksiyon kapmaz bırakabilirsin dedi korseyi sorduğumda takma dedi nasil gidecek bu gobek dedim oda bi kac ay gecsin spor yapip oyle gider dedi 
(4,171 puan) tarafından
Anladım canım çok saol bilgi verdiğin için
0 oy
(385 puan) tarafından

Benim en son kat yapıştırmaydı canım ama iki kenarda da küçücük dikişler vardı kendi kendine düştü. Ve ben dikişlerim tamamen iyileşene kadar bolca batikonla gazlı bezle pansuman yaptım uzandım karnımı yukarı doğru gerdim ve orası kuruyana kadar iyice havalandırdım doktorum ne kadar çok temizlersen o kadar iyi dedi. Dikişlerim tam düzeldikten sonra trosyd diye krem var bolca hep onu sürdüm ve gazlı bez koydum yüksek çamaşırlar giydim. Ama doktorum bana korse önermediği için giymedim. Doğumdan 2 sene sonra da 25kg verdim ama herhangi bir sarkma vs olmadı şuan ikinciye hamileyim son 6 haftam kaldı doğuma bakalım bu nasıl olucak :) sağlıkla büyüt bebişini canım 

(4,171 puan) tarafından
Maşallah canım ne güzel geçirmişsin süreci çok saol ❤️
(385 puan) tarafından
Umarım sende çok güzel geçirirsin herşey gönlünce olsun canım benim :)
0 oy
(294 puan) tarafından
bakınca ipler gözüküyomu 2 ucu dügümlü benim alındı 1 hafta sonra batikonla silebilirsin kuru tut duş alınca kurula mutlaka korseyi takma derim rahim yapışması vs olabiliyormuş bende 40 bekledim adet olunca şimdide takmadım zaten 40 a yakın gidiyo birazı ama doktor tak dediyse bilemem kuzum uzmanı daha iyi bilir iç çamaşırı giymeyedebilirsin evde kilot bez varsa eger evinde 
(4,171 puan) tarafından
Rahim mi yapısıyor öyle olsa doktor tak der mi canım ya çok saol bilgi verdiğin için
0 oy
tarafından
Bir hafta boyunca pansuman yaptım canım, yapıştırmaydi o yüzden dikis alma gibi bir durum olmadı.
(4,171 puan) tarafından
Bana pansuman yap demedi işte temiz kuru tut dedi havalandır dedi o kadar canım
0 oy
tarafından
0 gün sonra korse kullan dedi bir hafta sonra kendi kontrole çağırdı bandaji açtı pamuklu çamaşır giy dedi 2 ay sonra kontrole çağırdı smear verdim o kadar dikişler kendiliğinden eriyen dikis bir şeyde sürmedim hemen duş al demişti zaten doğumdan sonra da aldım 
(4,171 puan) tarafından
Çok saol bilgi verdiğin için canım
0 oy
tarafından
Benim iki doğumum normal dikiş oldu ve bir tanesi yapıştırma oldu hiç birinde pansuman yap demediler bana sadece Antibiyotik ve ağrı kesici , kan ilacı verdiler birde günde 6 defa havalandir 10 ar dakika dedi doktor bunları yaptım. Şuan zaten genelde estetik dikiş yani yapıştırma olduğu için alınmıyor dikişler onlar kendi erir. Korse canımı çok acıttıgi için hiç kullanmadım onun yerine annem sardı karnımı o daha rahattı.
(4,171 puan) tarafından
Anladım canım çok saol
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Dikişler distaysa 15 gün sonra gidip aldiriyosn kenarında ipler oluyo ama içten eriyen dikisse gitmene gerek yok korse için bişey diyemicem doktora hiç sormadm bunu ama kendini iyi hissettigin zaman takabilirsn pansumanı da bı kere yaptım daha da yapmadm duştan sonra iyice kurula ıslak kalmasn
(4,171 puan) tarafından
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Krem falan kullanmadım eve geldim hemen korse kullandım iki dogumumdan sonra da..bandaj çıktıktan sonra nemli kalmasın duştan sonra kurula kreme pansuman falan gerek kalmaz yeterki nemli kalmasın 
(4,171 puan) tarafından
Doktor da böyle dedi ama interntte yok krem yok pansuman vs görünce şüphe ettim yanlıs bir şey mi yapıyorum diye canım çok saol bilgi verdiğin için
0 oy
tarafından
Aaa sen doğurdun  mu ben ilk defa duyuyorum  gözüm aydın kuzum rabbim hayirli saglikki evlat eylesin inşallah ☺☺
(4,171 puan) tarafından
Saol canım amin doğum hikayem var önceki postumda ❤️
0 oy
tarafından
Benim doktorum sadece hametan krem verdi sabun köpük vs değdirme demişti dediğin gibi kuru kalmalı sürekli ve yüksek çamaşırlar kullan dedi bunlar dışında bir pansumana gitmedim. 

Dikiş içinde çağırmadı estetik yapıştırma dikiş olduğu için
(4,171 puan) tarafından
Benimkide estetik yapıştırma sanırım canım doktor da gerek yok hic bir şeye dedi ama burda ve interntte okuduklarım kafamı karıştırdı
0 oy
(5,000 puan) tarafından
Bn kendimden yola çıkayım cnm.  Özelde oldum bn ilk bebeğim dikislerimi  pansuman yaptım temiz tuttum elhamdülillah hemen kurudu iyi oldu temiz baktım iltihaplı olmasın diye doktor demedi ama bizimkilerin tecrübesi.. dikiş almadı kendi kendime gtti 
(5,000 puan) tarafından
Birde 3. Gün duşa grdim bn
(4,171 puan) tarafından
(5,000 puan) tarafından
Rica ederim cnm sağlıkla büyüt bebişini
0 oy
tarafından
Benim estetik dikişti, 3. Gün gittim bant vardı onu çıkardı sadece doktor 4 gün batikonla pansuman yap dedi, ben zaten doğumun ertesi günü banyomu yapıp yüksek bel korse giydim doktorum giyebilirsin demişti 
(4,171 puan) tarafından
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Banada pansuman demedi benim dikişlerim alındı kuzm belki sennki eriyen dikiştir. Ben 1 hafta sonra korse taktım 1 saat akşama kadar acıdı dahada cesaret edip takamdm 32 günlük oldu

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 413 göst.
27 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Hzlll (924 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 44 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde Eylul56 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 161 göst.
23 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Naz07 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 409 göst.
9 Ekim 2019 Diğer kategorisinde ~♡Büşra ❤Ahmed♡~ (273 puan) tarafından soruldu

381,728 soru

11,428,069 cevap

34,988 kullanıcı

...