0 oy
277 göst.
Diğer kategorisinde (1,012 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Mesele çok uzun fakat şöyle söylemek istiyorum. 2 oğlu var ama ayrımcılık yapıldığını düşünüyoruz. Alt üst katıma alacam iki gelinide dedi yoksa evlilige rıza gelmez gibi iş yaptı nişanliyken.. biz de kabullendik onlarda. Ben oturdum alt katına 1 yıl sonra diğer oğlunun düğün tam olacakken kavga çıkardı gelin ve başka evleri vardı oraya oturttular(yeterki o gelin olsunda dedi kaynanam).. ve o gelin bunlara 3 yılda çektirmedik bırakmadı küfürler hakaretler vs vs.. 2 ay gelmiyor ama bı geliyor bunlar hepsini unutuyor bizden yakın oluyorlar.. her neyse bizim oturduğumuz yerde ise küf ve çiyan çıkıp duruyor. Gerçekten korkuyorum iğrenç bir hay van çünkü çok ağladım bu yüzden. Mobilyalarıma küf geliyor 2 ay önce dolap aldım arkası küften kırıldı.. eşimde iyice dolup annesini eve çağırdı (çünkü her defasında gördüğü halde inanmıyor çene çok zaten).. kaynanam ben hergün cam siliyorum küf ondan gelmiyor, ne biçim insaat mühendissin sen eve çözüm bulsaydin ya dedi eşime( eşim bu ev yapıldığında daha 12 yaşındaymış inşaat muh olalı daha 5 6 yıl oluyor).. bende bizi suclayinca ben evime yeni bişey alamayacakmiyim küf oluyor böceği oğlum ağzına aliyor ama siz hala inanmıyorsunuz dedim .. beğenmiyorsanız çıkın kiraya dedi. Çıktı gitti... Bizde samimiyeti kestik diğer oğluna o ne isterse yaparım diyor 2 ayda bir geliyorlar ona rağmen el üstündeler. Biz 5 6 güne bir onlardayken gördüğümüz muameleye . Geçen gün oğlumun doğum gününe geldiler. Eşime dedim geldiler diye yuzgoz olmam soguttular iyice 4 yıldır dedim. Haklılık payımız ne tarafsız gözle baktiginızda. 

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Birine ne yapılırsa diğerine de aynı şeyin yapılması taraftarıyım ben.tabii ki seninde düzgün bir evde oturmaya hakkın var.siz nişanlılık döneminde tamam deyip o eve geldiginiz için böyle bence,az biraz dişli olup diğer gelin gibi yapsanız sizden kıymetlisi olmaz
tarafından
Canım bu konu yüzünden eşinle arani açma hiç, biliyorum zor ama baksana o da senin yanında.soyluyormusta duymazdan geliyorlarmis,başka ne gelecek ki onunda elinden.insallah bir an önce kendi evinize çıkmak nasip olur
(1,012 puan) tarafından
Amin canım amin inşallah Allah bin kere razı olsun
tarafından
Cümlemizden canım,bizde buna benzer sorun yaşadık.gercekten eşimle huzursuzluktan başka bir şey olmadı
(1,012 puan) tarafından
Kesinlikle öyle oluyor canım ,eşimden Rabbim bin kere razı olsun bana karşı hiç saygisizligini sesini yukseltmesini dahi görmedim duymadım ama dışarıdan olaylar bile bazen insanı etkiliyor sanirim. Rabbim şeytanın yoluna saptirmasin her şeyi gönlümüze gore nasip etsin Rabbim
tarafından
Amiin inşallah canım benim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ayrim yaptiklari ortada ama çıkın dedikten snra ben baglasalar durmam kirada otururum en azindan kafam rahat olur. 
tarafından
Adam insaat muhendisi degil mi nasil 4500 maas aliyo ya asgari ucretle mi calisiyo esin
(1,012 puan) tarafından
İnşaat muh okudu aynen canım. Eşim insaat muh okudu diye bunalr inşaat işine giriştiler şimdi ev yapıp satıyorlar. Daha önceden fabrika çalıştırıyorlarmis.. kayinbabami para ile inşaat yapıp satıyorlar ya maaş usulü de çocuklar yanında çalışıyor. Ve çocuklarına verdiği para şaka gibi 4bucuk bin... Eşim zaten bı projeye imza atsa 2 3 bin aliyor. Sırf bunlar inşaat yaptığı için projeye imza da atamıyor kendi insaatlarina imza atıyor çünkü.. benim oğlum buna imza atıyor diye şantiye şefliği parasını bile vermiyor ya. Eşim olmasa bı halt yapamazlar ama bunun farkında bile degiller
tarafından
Şaka mısınız adamın meslegine bak aldigi paraya bak sizi evden kovmuslar hala onlar icin calismayacak degil mi? Valla anne baba da olsalar nasil davraniyolarsa oyle davranmak lazim. Duzgun bi ise girsin 1 senede kendinize ev bile alirsiniz onlara bel baglamaniza hic gerek yok cunku size gosterdikleri muamele ortada
(1,012 puan) tarafından
Bende öyle diyorum sen boşuna mı okudun o bölümü diyorum. Yaa rastgele biyer bile okumamış çok az bı puanla tıp gelmemiş yemin ederim. Kpss ye bile girse ilk senede atanır bütün bilgileri duruyor çok zeki biri çünkü eşim . Ayda 10 15 bin almak dururken.. valla 2 aydır eşimde mesafeli cok zoruma gitti annemin söylediği sözler annemdir babamdir diye susuyordum ama yok artık diyor . Açıkçası bende iyi davranmak istemiyorum çünkü nasıl olsa bu gelin sessiz bişey demiyor diyorlar her lafı demeye kalktılar. Kii kendimde öğretmenim yani eşim buraya bagimli olmasa gidip atanirim direk
tarafından
Valla hayret ediyorm size ya elinizde mesleginiz var kiymetini bilmiyosunuz suan eliniz kolunuz bagli oturunca onlar saygi falan dusunmeyecek emin ol bize muhtaclar nasil da susup oturdular bocekli küflü evde diyecekler. Cikariz ederiz deyince de çıkın derler çünkü huyunuzu az bucuk ogrenmislerdir ve blöf yaptiginizi dusunurler ben bile 2-3 cumlede anladim yani karakterinizi. Bence eşin once kendine guzel bi is bulsun ondan snra da guzel bi eve kiraya cikin zaten zamanla kendi evinizi de alirsiniz kimsenin agiz kokusunu da cekmezsiniz onlar da ne halleri varsa gorsunler
0 oy
tarafından
Okumadım kusura bakma . Ama kesin siz haklisinizdir . 
0 oy
(13,941 puan) tarafından
En iyisi siz kiraya çıkın. Sizi az görünce sizde kıymetli olursunuz. 
(1,012 puan) tarafından
Resmen kiraya çıkamayalim diye 4.5 bin TL maaş veriyor kayinbabam.. paranın pulun icindeler.(inşaat yap sat yapıyorlar).. 4bucuk ile nasıl cikiyim canım burda kiralar 2 2bucuk... Ev mi varda cikacam dedim kaynanama(diğer gelini oturtrunuz oraya demeye getirdim) yemin ederim 4 yıl ağzım var dilim yok şekilde oldum hep saygimi bozmadım tek laf demedim ama çok üzerimize gelmeye başladılar nasıl olsa bişey demiyor bunlar diyor resmen kaynanam
(13,941 puan) tarafından
Ay birde birlikte mi çalışıyorsunuz. Başka şehre gitmeyi düşünüyoruz diye ufaktan bi çırlatın bakalim. Hem daha iyi evde otururuz hemde doğru düzgün maaşımız olur desin eşin. Belki eşini kaybetmeyi göze almazlar.
(1,012 puan) tarafından
O aklıma gelmedi de bu saatten sonra oğlunuz ne halt isliyorsa işlesin salonu kendi mi temizler eşyalarımı sıfırlar bilmem ama ben bıktım artık yeter dedim. Deme öyle aranız bozulmasın diyor. Sanki aramızı çok düşünüyor gibi... Eğer senin dediğini desem gidin kızım sizi tutan mi varda sanki der. Laf hazır bunlarda
0 oy
(2,918 puan) tarafından
Tabiki siz haklısınız canım 

Resmen ayrımcılık bunun adı
(1,012 puan) tarafından
Eşimle 4 yıl şahsi hiç kavgamız olması hep bu yüzden oluyor:( duvar kagitlarim kalktı bembeyaz koltuklarımin arkası fon perdelerin küf :( oburu de kaynanama oturmaya geliyor merdivenlerden çıkarken ayy burda böcek olmuş sakın ordan gitme sakın ıyy diye eşine sesleniyor ben duyuyum diye. Kendi adam gibi yere oturdu çünkü.. o oğlu da biz neyiz :( adamların evi yapılıyor 3 daireleri olacak nişanliyken oraya oturacağız bitince dediler ev bitmeye yaklaştı şimdide satacağız onları diyorlar. Ben hergün karınca ile ciyanla uğraşıyorum umurlarinda değil:(
0 oy
(5,090 puan) tarafından
Her zaman s.çanın yeri vardır o yüzden sen ne zaman ağızlarına s.çmaya başlarsan o zaman kıymete binersin
(1,012 puan) tarafından
2 gün önce oğlumun doğum gününe geldiele annem kızım yüzünü asma misafirin sonuçta diyor. Nasıl asmiyim yüzümü onlar ağzıma ederken:( hep vicdan yapıp geri guleryuzlu oluyordum ama olamıyorum bu laftan sonra çok alındım çünkü o oğlu gelini de biz neyiz :( 1 yılda toplasan 10 kez gelmez. Her hafta oradaydım her işinde yardım ederdim üzülüyorum yemin ederimki
0 oy
(2,918 puan) tarafından
Tabiki kiraya çıkın en azından küf olmaz çiyan olmaz 

O kaynananla olduğun kadar mesafeli ol derim
(1,012 puan) tarafından
Kayinbabami dolduruyor bu da öbür gelin gibi aynı haltmiş diye.. öbürü gibi size saygısızlık mi ettim dediğiniz yerde oturmadim mi küfürler mi ettim diyecen diyemiyorum.sirf evde küf böcek diyince öbürü gibi olup küfür duyduk kayinbabami dolduruyor.. inşaat yap sat üstündeler paranın malın icindeler oğullarına verdiği para 4bucuk nasıl kiraya cikacam:( 2 2bucuk buradaki kiralar. Öbürleri bedava balım gülüm oturuyor
(2,918 puan) tarafından
Offf işin zor canım benim
Rabbim tez zamanda feraha kavuştursun inşallah sizi
0 oy
(3,746 puan) tarafından
Bu devirde seven değil de diğer türlüsü yaranıyor bacım
(1,012 puan) tarafından
Eşimin bile çok zoruna gitti söyledikleri kendimi geçtim de:( bu zamana kadar anne anne diyordum ama annem benim ömrüm boyunca unutamayacağım lafları dedi 4 yılda diye ağladı:(
0 oy
tarafından
Esın ınsaat muhendısıymıs Allah askına cık kıraya bıdaha yuzlerıne bakma naparsa yapsın dıger ogluna azıcık asım agrısı basım
(1,012 puan) tarafından
Kayinbabamgille aynı yerdeler. Yap sat yapıyorlar. Kayinbabam eşime 4.5 bin TL veriyor inanır mısın şaka gibi.. sırf kısıtlı yaşayalım diye. (Paranın içinde yüzüyor kayinbabam halbuki).. nişanliyken 2 daire yapılacak çıkacaksınız dediler o site yapıldı bitmek üzere şimdide satacağız onlari diyorlar. Bu gelin ne halde bu oğlumun huzuru ne durumda düşünce yok
tarafından
Varlık ıcın yokluk cekmek bırazda sızın tercıhınız gıbı olmus kndınızın kullandırtmayın
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kiraya cikin bence de. Kimseye minnet etmeyin
0 oy
(136 puan) tarafından
Huzurunuz için en iyisi kiraya çıkmak. Biraz zorlanırsıniz ama en azından huzurunuz kaçmaz hem de içinize sinen evde oturursunuz. O evden çıktıktan sonra da kimsenin etlisine sütlüsüne karışmazsınız kafanız rahat olur.
0 oy
tarafından
Kocan iş araştırsın şimdilik sinmiş gibi görünün iş bulunca da çıkın evden hiç birsey demeden. Muhabbeti de kesin. Ararsalarda acin ağzınızı yumun gözünüzü bak o zaman kıymetli olursunuz
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Ben olsam kendi yağımda kavrulur ayrı eve çıkarım. Bu hayatta başın rahat olmadıktan sonra kira vermişsin vermemişsin hiç bir önemi yok. Siz haklısınız bazı anne babalar değişik oluyor. Anne babaya muhtaç olmadan bir hsyat kurunca insan umursamıyor.
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Canim bi laf vardır deveye diken insana s.ken yaranir diye öyle olanlar her zaman tatlı olur 
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Aileler çocukları arasında ayrım yapmamalı, bu konuda haklısınız. Ama maddi olarak onlara bağımlısınız o nedenle de bir çareniz yok gibi duruyor, bu üzücü. 

Hayatta en önemli şey kimseye maddi anlamda bağlı olmamak bence, böylece boyun eğmek zorunda kalınmaz. İnsan ne isterse kendi parasıyla onu yapar.

Eşiniz bir inşaat müh olarak asgari ücret alıyor anladığım kadarıyla. Neden ailesinin yanında çalışıyorki madem asgari ücret veriyorlar, başka firmalara başvursun elbet daha iyi bir iş bulur. 

Kimseye de boyun eğmek zorunda kalmazsınız böylece.
(1,012 puan) tarafından
Bende sizin gibi düşünüyorum eşim zeki birisi şuan kpss girse bile direk ataması olur bu konuda cidden şüphem yok eşimde diyor atanirim ilk yıldan diyor bütün bilgileri duruyor. Devlete girse 10 12 bin alıp geçecek ama eşimin ailesini düşündüğü kadar onlar bizi düşünmüyor. Yarı yolda birakti gitti derler diyor. Ama son 2 aydır eşim çok tavır aldı annemin sözleri çok ağırima gitti diyor. Bu sefer bende tavır aldım çünkü özellikle beni kullanıyorlar nasıl olsa ses etmiyor guleryuzlu diyorlar benimde şimdi içimden gelmiyor :(
(1,580 puan) tarafından
Düşünülmeyi hak eden insanlar düşünülür, siz kendi bağınızı koparın özgürlük çok güzel. Biz çalışıyoruz kimseye eyvallahımız yok. Ev aldık aldıktan sonra haber verdik, ne kimseden 1 kuruş beklentimiz var ne de kimse yok ordan ev alma veya burda otur şurda otur diyebilir. Darısı başınıza ne diyim, bu sizin elinizde.
(1,012 puan) tarafından
1 ay önce arsa aldı eşimde daire yapılacak oraya. Bizde siZ gibi sonradan söyledik aldigimizi adamlar buna bile sevinmediler. Çıkar giderler diye mi nedense artık.. zaten bı beklentim yok onlardan ama hakkımı helal etmiyorum bu ayrımcılıktan dolayi .
0 oy
(189 puan) tarafından
Kimin dili boyundan uzunsa onun yeri vardır hep
(1,012 puan) tarafından
Allah büyük:(
0 oy
(1,012 puan) tarafından
.................

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 463 göst.
3 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Dnz737373 (199 puan) tarafından soruldu