0 oy
151 göst.
Diğer kategorisinde (605 puan) tarafından

20 günlük olduk. Daha yeni bu huyu edinmeye başladı. Memeden çekince tam uykuya bile dalsa 10 dk içinde uyanıyor hiç bir işimide göremiyorum. Durmadan memede olmak istiyor bu seferde çok emince rahatsızlanıyor. 2 emzik türü denedim üçüncüde yolda bunuda tutmazsa vay halime diyorum  40 içinde bir sürü huy değiştirirmiş derler gerçekten değiştirir mi yoksa bu huyu edinir mi? 40 çıkınca uyku düzenine başlayacağım şuan bi düzenimiz olmadığı için

2 Cevaplar

0 oy
(301 puan) tarafından
Canim benim bebegim 21 gunluk oldu bugun . Aynilarini yasiyorum . emzik almiyor. Cok emip kusuyor. Durmadan emmek isteyen cocuklar kolik olabilirmis . Erkek bebek ve gazi var durmadan emmek istiyor. Uyanik oldugu zaman hep huzursuz.  Ikiniyor mu seninki de bir de kakasi nasil cok sivi mi yoksa pütürcüklü mü rengi nasil
(605 puan) tarafından
Kolik değil gibi canım. Ağlaması felan arada oluyor uyumayıp uyku bastırınca. Dün gece çok iyiydi gün içinde çok uyumadığı için. Benimkide erkek bebek gaz sıkıntısı öyle uzun sürmüyor hemen çıkıyor şükür. Kiraz çekirdeği kemeri kullanıyorum. Kakasıda sarı renginde pütürcüklü çok sıvı değil yani. Çok sıvı olunca yada pütürcüklü olunca ne oluyor ki
(301 puan) tarafından
Normali Puturcuklu olmasi lazim . Cok sivi olunca kolik ve sut alerjisi belirtisi oluyormus bugun doktor oyle soyledi . O zaman canim senin bebis anneye ozlemini oyle dile getiriyor.  Bildigi tek sey emmek . Ve gözleri bile %5 mi ne goruyormus. Ne kadar zor dusunsene. O yuzden bence kucaginda uyutmaya devam et . Kucaga alismasin diyenlere aldiris etme. Dogum bir travma sonucta bebekler dunyaya alisana kadar annesinin kalp sesini duymak istiyor . Benimki de oyle . Kucagimda uyuyor yerine yatirinca uyaniyor .duzene girer 40 indan sonra degisir diyorlar.  Duzene girmeyip 6-7 ay kucak isteyen cocuklar var . Olsun ilerde istesek de kucaklayamicaz zaten.  Ev islerini bosver aksam esin gelince cocuga baksin sen aksam yap . Bir de 0 ayliktan itibaren kullanilan kangurular var . Ben kirkindan sonra durmazsa kanguruya alip isimi oyle gorcem .  Emzik konusunda ise benim goguslerim cok kotu yara . Cok sık emiyor iyilesmiyor . O yuzden emzik almasini istedim ama tutmadi . Ona alismasi da sikinti hem damak yapisini bozuyor. Tutmazsa cok zorlama. Seni her emmek istediginde emzir fazlasini kusuyor zaten . Kusmugu sari ise ve midesi bulaniyor gibi yuzunu eksitiyorsa emdikten sonra reflusu olabilir reflu yatagina yatir .Zamanla emmek istegi azalicak ..bir de bugun doktor emzirmek icin 2 saatte bir uyandiriyordum artik uyandirma dedi. Bilgin olsun .
(605 puan) tarafından
Emzikte damak yapısı bozulmasın diye damaksız aldım bakalım bu aldığımıda kullanmazsa yapacak birşey yok. Aynen bende kucağa alıştırma noktasında çok korkmuyorum ama durmadan böyle olur aylarca devam ederse yinede sıkıntı olur. Bakalım düzene oturtmaya çalışacağım inşallah oturur ☺️
-Reklam-
0 oy
(5,914 puan) tarafından
40tan sonra rahatlarsın ilk 2 ay uyku düzeni oturmuyor 2. Aydan sonra gaz sancısı azalınca oturmaya başlıyor 
(605 puan) tarafından
Ay inşallah yanımda annem olmasına rağmen zorlanıyorum. Allah tek olanlara yardım etsin inşallah
(5,914 puan) tarafından
İlk 1 ay benim annem ve kayınvalidem gelmişti sırayla ona rağmen bende çok zorlandım uykusuzluktan ağladığım günleri biliyorum çünkü onlaradada durmuyor sadece meme istiyordu doymuyor sanıyordum ama kusuyordu kilo alımı iyiydi.. Mesela haz sancısı varsada emmek ister bunu keşfedene kadar çok çok emzirdim eğer sancısı olduğunu anlarsan emzirme altını aç masaj yap kolunun üstüne ters yatır masaj yap..

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 348 göst.
0 oy
10 cevap 165 göst.
5 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kartanesi10 (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 132 göst.
7 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde ❤️İsmiAŞK❤️ (10,414 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 600 göst.

383,237 soru

11,469,913 cevap

35,073 kullanıcı

...