0 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde (4,172 puan) tarafından

Selaaaamm kızlar :) benim minik adam doğdu doğalı buralara uğramaz oldum burdaki postları sohbeti saçma soruları bile özledim valla :D nasılsınız anlık neler yapıyorsunuz beni sorarsanız çocuklu hayata adapte olmaya çalısıyorum tüm gün bebeğe adanmış gibi geçiyor uykusuz zombi gibiyim ama nasıl oluyorsa ayaktayım her zaman Allah güç veriyor sanırım annelik gerçekten zormus valla :angel: şimdi size sorayım bugün bizim 40 ımız çıkıyor interntte tuhaf tuhaf ritüeller gördüm bu konuda sizler 40 ınız çıkınca neler yaptınız ne yapmak gerekir inandığınız veya bizde bunun yapılması iyidir dediğiniz şeyler var mı yoksa bebeğinizi yıkayıp kendiniz de yıkanıp abdestinizi alıp kapattınız mı bu bahsi :)

17 Cevaplar

+1 oy
(119,651 puan) tarafından
bebegi yika kendinde gusul yap oldu bitti ☺
(4,172 puan) tarafından
Dimi sevda ya yok taş yok un onlar da neymiş :))
(7,791 puan) tarafından
Katılıyorum
(2,874 puan) tarafından
Bende aynen böyle yaptım☺️
-Reklam-
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Ben banyo yaptım çocuğuna yıkadık niyet etmiştim banyo yaparken ama ne niyeti ettim hatırlamıyorum:)bide o yun kuran okuttuk oğlum için başkada birsey yapmadık Rabbım uzun ömürler versin
(4,172 puan) tarafından
Amin canım çok saol o ne öyle 40 taş topla un koy pirinç koy banyo mu edeceğiz bakliyat yemeği mi belli değil :))
(1,946 puan) tarafından
O un pirinç felan anlamları varmış herhalde ben de bilmiyorum ama bana savma geliyor :)
(4,172 puan) tarafından
Bana da valla ya :)
0 oy
tarafından
Bi şey yapmadım valla  gusül aldım  kendi başıma uçtu gitti
(4,172 puan) tarafından
Bende öyle yapacağım ya o ne öyle ayak basılmamış yerden 40 taş toplayın falan yazıyor :))
tarafından
Hiç deme. Valla. Ritüel miş ney miş doğru değil bence  boş. Uğraş
(4,172 puan) tarafından
Dimi bence de canım
0 oy
tarafından

Ben 40 mirk ucurmadim kuzu :D

Abdest aldim bebegimi de her gun banyo yaptirdigim gibi banyo yaptirdim ☺️❤️

(4,172 puan) tarafından
Dimi şerifem ya yok taş topla yok un pirinç koy onlar da ne öyle :))
0 oy
(566 puan) tarafından
Ay bizim uzun suya 40 kere Kırkım çıktı korkum çıktı deyip 10 parmağıni batırıp cıkartıyon 4 kere 10 40 yapıyo iste sonra dualeri okuyon istedin duayı cocugu yikıyon en son elek tutup elekten su dokuyon cocuğa sonra o sudan eve serpistiriyon bebegin butun kıyafeti nevresimi yıkanıyo sonra kalan sudan sende yikanirken dökunuyon 
tarafından
Ya. Bu yalnız kalma korkarsın filan onun sebebi gusülsüz olduğun için. Vesvese edersin filan. Diye. Biliyorum  amasanki. On parmağını 4  defa. Suya batırım  kırk çık. Demeszsen çıkmayacakmıydı mesela acaba.  Öantığını kavrayamadım  dua tamam da
(566 puan) tarafından
Onlari geçin hele ben biraz kucukken bi konusmaya denk geldim koca karılar konusuyodu babamin halalari fln toplaşmış
40lı bebeği yalniz bırakırsan siyah bişey gelip elinde bi tas su o suyu icirip icindeki organlari alıp gidiyomus mış mış mış ta muş mus muş
Shajaksjahaj
(4,172 puan) tarafından
Ayy okurken yoruldum bacı ya bu ne :))
(7,791 puan) tarafından
Rmaa kirkim cikti demezsen 39. Günde kaliyon adfgg
tarafından
Ahahhhhh. Demi
0 oy
(373 puan) tarafından
Valla biz once banyomuzu yaptık sonrada duali suyu üstümüze döktük çıktık:))
(4,172 puan) tarafından
Oh en temizi :)
0 oy
(2,954 puan) tarafından
Valla bisey yapmadım Nihat hatipoglu hocamızı dinledim aslında kırk çıkması tamamen annenin temizlendigi kanamasınin bittiği anlamına geliyormuş bebekle alakası yokmuş o yüzden sadece boy abdestimi aldim bebisimi zaten her gece yıkıyorum yıkadım okadar 
(4,172 puan) tarafından
En temizi canım öteki şeyler de ne öyle :)
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Hiç bişey yapmadım Şamanizm adeti onlar
(4,172 puan) tarafından
Dimi bence de
(9,247 puan) tarafından
Ewet yapmadım cok degısık seyler var onda kutsama gibi gerek yok
0 oy
(534 puan) tarafından
 canım öyle süsleme felan gibi şeyler yapmadık sadece suyuna 40 taşa ihlas suresi tek tek okuyup attik ( taş yoktu tabi onu tesbih taşı ile yaptik ) aynı suya su ekleyip ben yıkanıp abdest aldım 
(4,172 puan) tarafından
Seninki de biraz teferruatlı yine canım ben abdest alıp çıkmayı düşünüyorum direk :)
(534 puan) tarafından
Valla bende uğraşmazdim bir akraba tutturdu e dedim gel yap
(4,172 puan) tarafından
Annem de diyo çocugu başında tutacaksın biz de başından aşağı su dökeceğiz falan dedim ne diyosun çocuk düşer falan :))
(534 puan) tarafından
Yok canım ona bende izin vermezdim yazık bebege :)
0 oy
(3,185 puan) tarafından
İlk ne zamn banyo ettirdiniz göbek bağı düşünce mi canım 
(4,172 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ailecek 40 kere uçtuk:D 
(17,947 puan) tarafından
:D yalan atma yalan
(4,172 puan) tarafından
Yaaa :)))
0 oy
tarafından
düzenlendi
Birde kendim yikandim oglumu yiksidm o missss 

Kız sen dogurdun girmiyon artık 
tarafından
Yesss
(9,685 puan) tarafından
Yaa niye ifşa ettin kendini hani söylemeyecektin
Beni de hatırlamışsındır umarımm
tarafından
Hatirlatim canım ♥️

İfşa etmedim post açıp söyledim zaten
(9,685 puan) tarafından
Hee denk gelmedim demekki kız
Tekrar hoşgeldin ❤️
tarafından
Başka bir hesabtaydim sjsj
Gizli gizli takılmayi sevmedim dedim soyliyim bari zaten çoğunluk tanımıştı
0 oy
(9,685 puan) tarafından

Yıkandık uçtuk gittik o kadar :D

(4,172 puan) tarafından
En güzeli canım :))
0 oy
tarafından
Bugün annem altın ve tarak koy suyuna dedi kirmamak için tamam dedim ama yapmam heralde 
(4,172 puan) tarafından
Sanırım annem de çıkarıp yüzük koyuyordu suya Bi tek :))
0 oy
(17,947 puan) tarafından
Ahahaha ya komik geliyo bana bu 40 uçurma dinimizde yok böyle bişey ayrıca 40 gün lohusalık süresi var sadece abdestini al bebişini yıka biter gider ben böyle yaptım ama teyzemi bi gör neler yapmamış para koymuş anahtar çörek otu tuuz daha neler neler ne anlama geliyo bunlar diyorum adettendir diyo teyze bırak bu işleri dedm gülüyo oda :)))) 
(4,172 puan) tarafından
Valla bana da çok saçma geldi ya hele o küveti süslüyolar falann :))
0 oy
tarafından
Bebeni yıka sen abdestini al bitti gitti
(4,172 puan) tarafından
Yaa tam benim kafadamdansın valla :)
tarafından
Olması gereken bu aslında ama ben anlatınca millet çok yadırgıyor ne var sizin banyo yapmanız çok doğal falan diye
(4,172 puan) tarafından
Yok valla bana da doğal değil hani bebeği alıp odaya geçerken erkeklerin yanında emzirmeye mi demeleri bile beni rahatsız ediyor veya Bi büyüğün yanında eşimi yolcularken yapışıp öpüp sarılamam onların yanında eşimin dibine girmem öyle bence de olması gerekn bu bazı şeyler kaybedilmemeli normalleşmemeli bence  normal olabilir ama baş başa iken normal olsun misal ben emzirirken odaya giriyorlar nasıl olsa kadınız kafası ile bakıyorlar o bile beni rahatsız ediyor hemen örtüyle kapatıyorum göğsümü görmeye ne gerek var geçen eşimin yengesi gelmis açıyor bebeğe bakıyor emdikten sonra bakamıyor musun sinir oldum
tarafından
Bende sınır olurum valla benim eltim kayınpederin yanında emzirirdi kızlarını hiç de çekinmezdi kimse de bir şey demezdi sadece eşim rahatsız olurdu o da odadan çıkardı hatta evlenmeden önce de sakın bebeği başkasının yanında emzirme başka odaya geç demişti yada altını temizlerken kimse olmasın falan diye benim eşim çok dikkat eder aileden kime çekmiş bilmiyorum ama çok şükür eşim dikkat ediyor bende büyüklerin yanında eşime sarılma öpme yapmam eltim kaynanamın yanında eşine sarılır öper hiç çekinmezler
(4,172 puan) tarafından
Valla bazı insanlar değişik canım Allah iyilerle karşılaştırsın hepimizi insallah
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Şaman adetlerini yapıp günaha girme de ne yaparsan yap. Güzel bi boy abdesti, dua. Bebeği de yıkarsın olur biter. Günaha girme mübarek gün. 
(4,172 puan) tarafından
Yok kuzu yapmam öyle şeyler ben bebeye zor yetişiyorum vaktim yok Bi kere misal aylık fotoğrafını çekeyim diyorum ona bile vakit bulamıyorum aman uyusun da modunda oluyorum :)) ben meraktan sohbet olsun diye sordum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 2,329 göst.
23 Ekim 2019 Diğer kategorisinde mujdeymn7 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 428 göst.
11 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde 1111 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 561 göst.
3 Mart 2024 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (487 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 298 göst.