0 oy
311 göst.
Diğer kategorisinde (579 puan) tarafından
Kızlar teni mezarlıktan geldim ama merak ettiğim birley var çok sevdiğim bir yakınımı kaybettim böyle mezarına gitiiğimizde bizleri görüyorlarmı sizce konuşmalarımızı duyuyorlar mı annem hocaya sormuştu cami hocasına o da üstlerini aradı aydınlanmak için onlarda net birley demediler bizde bunu zaman zaman düşünüyoruz konuşuyoruz diyorlar bu konu hakkında bilgisi olan var mı 

11 Cevaplar

0 oy
(3,259 puan) tarafından
Bizde ayak ucunda durursan seni görür derler ama gezer mi onu bilmiyorum 
(579 puan) tarafından
Bende öyle duymuştum
-Reklam-
0 oy
tarafından
 Ben  sanki   " görmüyorlar gezmiyorlar ama onlar a. Kızın geldi torunun gel ddi  diye bildirili yor du" diye biliyoeum 
(579 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Yani ben de basina gelen kisinin haberi gider diye duydum.Ama sehitler haric gezdiklerini sanmiyorum.

Yanlis bilgi veriyorsam duzeltebilirsiniz .cunku gercekten dogrusunu ben de merak ediyorum
(579 puan) tarafından
N. Hatipığlu toplanırlar bir yerde iyi ruhlar kötü ruhlar birbirini zigaret eder felan diyor ama böyleyse görürler gibi geldi bana
(741 puan) tarafından
Ama şuan daha kimse cennet yada cehennemde değil canım kabir azabinda yerlerinden haberdarlar ancak kıyametten sonra herkes cennet yada cehenneme intikal edecek belki bu şekil demiştir sen yanlis anlamışsındır
(119,506 puan) tarafından
ben bunu bi hocadan duydum aile ölen kisiyi ziyarete gitmek icin evde hazirlanmaya basladigi an rahmetlinin haberi olur dedi hani abdest alirken haberdar olurlar demisti bana gidincede ayak ucuna otur gorur hatta ordan ayrilirkenki ayak sesini bile duyar demisti
(741 puan) tarafından
Merak ettim şimdi hocalarıma bende bir sorayım
0 oy
(741 puan) tarafından
Ruh gezemez canım ahirete göç etmiş ama mezarına gittiğin zaman haber verilirmis mesela şu kişi kabrine geldi diye yada ayak ucunda durursan hissedermis yani mezarına gittiğin zaman haberi oluyor gelen kişiden
0 oy
tarafından
Ölüler bizi duyar görür mezara girdigi an ruh bedene girermis meraktan bi insan öluyü ziyaret etmek icin evden cikarsa o an ölü hissediyormuş benim hocam söylemisti 
(579 puan) tarafından
Anlafım teşekkür ederim
(741 puan) tarafından
Ölen insanım artık bedenle işi olmazki canım beden orda sadece çürümeye yüz tutmus birşey ruhuda ya azapta yada cennet köşesini izliyor görme duyma olarak değilde bilgi veriliyor şu kişi geldi diye
tarafından
Bacim ben bir hocadan degil cogu hocadan duydum mezara girdigimiz an ruh bedenimize geri gelecek o an normal bir insan gibi olacaz azap cekecegiz sonra ruh gidiyor hep orda duracak demedim
(741 puan) tarafından
O kadar detaylı inan bilmiyorum canım ama bak merak ettim bende sorayım hocalarima
0 oy
(2,479 puan) tarafından

İmanlı ölen ve kabir azabı görmeyen insanların ruhları serbest dolaşır. Bu sebeple pek çok yere gidip gelebilirler. Bir anda çok yerde bulunabilirler. Aramızda dolaşmaları mümkündür. Hatta şehitlerin efendisi Hz. Hamza pek çok insana yardım bile etmiştir, ve halada yardım ettiği insanlar vardır.

0 oy
(7,456 puan) tarafından
özlediklerin evıne gıdıp görüyolarmıs ben boyle duymustum
(579 puan) tarafından
Anladım çok teşekkür ederim
0 oy
ayak ucunu oturup okursan gorur derler ben gidiyom oturuyom agliyom konusuyom insaallah yazin yine gidicem  cok ozledim bide sen gittinmi turkiyeye
(579 puan) tarafından
Evet ya bende öyle yaptım inşaşlah görmüştür duymuştur beni. Gittim 3 gün oldu :)
gozum aydin darisi bana olsun temmuzda bende gidicem insaallab
(579 puan) tarafından
Sağolason canım sende hayırlısıyla sağ salim gel inşallah
0 oy
tarafından

SORUNUN CVB LARI BURDA OLABİLİR CANIM Bİ BAKIN İSTERSENİZ.  ÇOK GÜZEL ANLATIYOR 

(579 puan) tarafından
Bakacağım teşekkür ederim
0 oy
(27,369 puan) tarafından

Ölmediğim. İçin bilmiyorum cano

0 oy
(489 puan) tarafından
Cami hocası bilmesi gerekir böyle şeyleri peygamberimizin sünnetleri var bizi görüyorlar duyuyorlar bizde bı perde var gözlerimizde biz görmüyoruz  

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 110 göst.
27 Nisan 2024 Aile kategorisinde Fato11 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 240 göst.
17 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Nedirsinoglumm (263 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 475 göst.
5 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 632 göst.