0 oy
193 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (968 puan) tarafından
Cok hevesim vardi ama nasip olmadi kendime kizima kiyafetler dikebilirmiyim egitm almadan kursa gidemem makine alsam mesela tunik falan dikmek istiyorum atiyorum manset firfir falan filan yapmak zor mu 

10 Cevaplar

+1 oy
(119,790 puan) tarafından

dugme dikemeyen ben :D

(968 puan) tarafından
O kadar umutsuz vaka degilim ama bilemedim yapabilirmiyim :)
(261 puan) tarafından
Aynı ben düğme sökük hiç anlamam annemde aksine herşey diker
-Reklam-
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Eğitim almadan mümkün değil bacım 
0 oy
tarafından
Ben de yeni yeni baslayacam öğrenmeye şu an kursa gidemiyorum oğlum küçük o uyudukca internetten bakarak yapicam geçen gün ilk defa açtım makinayı kese diktim aslında zor değil gibi elin yatkın olması gerek biraz evde öğrenenler var 
(968 puan) tarafından
Makine kullanmayi daha bilmiyorm ama ogretecek var kalip falan cikarmak zor mu
0 oy
(1,403 puan) tarafından

Yapamazsın yavrum hepsinin kalıbı var kalıp çıkarman lazım onun içinde eğitim alman lazım sadece makine almakla bitmiyor o iş (benim mesleğim bu :D) o yüzden acıklayam dedim :)

(968 puan) tarafından
Zor mu kalip cikarmak giydigim kiyafetten olcu alamazmiyim :))
0 oy
tarafından
Kursa gitsen kolayca yaparsın, gidemeyecek sen öncelikle düz eğri çizgiler çizip dikişini pekiştirmen lazım. Daha sonra bir sürü kalıp öğretimi ve nasıl çıkarılıp dikildiğini izleye izleye yaparsın. En kolay kalibida istediğin ama kötü olmuş bir kıyafet mi var sök dikislerini kumaşa ignele bire bir kes dik al sana yeni bir elbise. Kumaş kenarlarına da overlok şart makinende ona yakın birşeyler yapman lazim
0 oy
tarafından
Bez bebegıöe elbıse dikmeye kalktım bıgun bır boka benzemedi el kadar sey bıle ne kadar olcsen bıcsende ustunde oyle durmuyor hayaller hayatlar durumu yasamıyor yanı kalıp ısı falan sıkıntı basıt duruyor ama zor 
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Ölçümleri dikiş paylarını hesaplarsan biraz da dikişe elin yakınsa yapabilirsin imkansız diye bir şey yok istersek herşey yaparız 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Ben dikiyorum mefruşat kursuna gitmiştim 3 hafta ama kıyafet dikmedim. Evlendikten sonra kayınvalidem öğretti nasıl kalıp çıkarılır vs. O dikiyormuş kıyafet şimdi çoğu şeyi kendim dikbiliyorum. Yanında yardımcı olmalı yada internette videolarla yapabilirsin belki
(968 puan) tarafından
Bana da gosteren olsa iyi olurdu
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Mümkün canım internetten patron çıkarma diye araştır o parçaları birleştirip dikiyorsun benim annem giyim öğretmeniydi izleye izleye öğrendim zor bir şey değil bende istiyorum ama sıkılırım diye girişmedim hevesin varsa harcama hem de sana meslek olur 
(968 puan) tarafından
hevesim var ama iste banada gostercek biri olsa iyi olurdu
(1,783 puan) tarafından
Videoları falan var canım benimki de göstermezdi elleme derdi baka baka biraz anladım da kendim kalıp çıkaramam örnek lazım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 263 göst.
18 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 153 göst.
4 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mucizelerim... (4,988 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 539 göst.