0 oy
89 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (814 puan) tarafından
3 aydır içiyorum ayda 4  5 kere falan ama 3 aydır da nerdeyse adet olmuyorum dicek kadar az oluyorum bu arada doğum kontrol hapı da kullanıyorum 26 yaşındayım menepozmu ilaclardanmi diye çok korkuyorum ilaclarla alakası varmıdır 

4 Cevaplar

0 oy
(171 puan) tarafından
Canım bende doğum kontrol haplarından muzdaribim iki ay oldu birakali  ama adet düzenimi bozdu erken geldi birde bekledigim günden önce oldum birde bunun yani sıra kanama damla damla geldi 6 gün boyunca normalde 5 inci  gun biterdim. Dengeyi bozuyor yani malesef. 3ay ve 6 ay bu devam edermiş bu düzensizlik.
(814 puan) tarafından
Ay evet cnm resmen adet olmuyorum dün oldum 1 bedin yarısı dolmadı günde normalde 4 5 ped degisirdim menepozmu diye çok korktum birde 3 aydır çok üzüntü sitres çektim
(171 puan) tarafından
Menopoza girecek olsaydım benim dusunmem  lazım idi. Öyle birseyde benim yas da 35 36 yaşıma da az kaldı. Yâni:)))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ertesi gün hapı ella kullanıyorsun snaırım ayda 1 kez alınabilcek bir ilaçtır aşırı hormon içerir yumurtalıklarına zarar verir 
(814 puan) tarafından
Ella sanirim cnm iyi olan 1 ayda 7 kere içtiğim oldu :(
tarafından
Allah korusun yumurtalıklarına zarar verir ilerde gebe  kalma olasılığın azalır kuzum ella cok güçlü bir ilaç ilaçları bırak 1 sene veya 6 ay düzensiz olur adetlerin bir süre izle kendini eğer düzelme yoksa kadın doğuma öle git
0 oy
(210 puan) tarafından
Evet adeti azaltabiliyormuş geçen gün alırken eczanedeki bayan adeti azaltabilir veya olmayabilirsin korkma bu normal demişti birde bana yılda 3 4 kere kullanmanı öneririrm daha fazla da olabilir de sen yine fazla kullanmamaya çalış demişti ilk defa kullandığım için çok da araştırmamıştım biraz fazla kullanıyorsun sanki
(814 puan) tarafından
Evet çok fazla kullandim sanırım :(
0 oy
tarafından
Ayda bir kere kullanılır ertesi gün hapları kendine zarar veriyorsun tabii ki bu durumda adet olamaman normal. Bir doktora git yumurtalıklarına baktır ve hormonlarını kontrol ettir. Ayda bir kere unutma!
(814 puan) tarafından
TM cnm sağol şimdi doğum kontrolude birakicam vucudum dinlensin mahfoldum ya 3 aydır menepozlu gibi alev atıyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 112 göst.
13 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde .SU. (4,987 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 40 göst.
14 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lazina54 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
28 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mami (567 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 43 göst.
3 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lazina54 (178 puan) tarafından soruldu

380,238 soru

11,384,170 cevap

34,884 kullanıcı

...