0 oy
141 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Kızlar arkadaşımın Bi leğen kurutulmuş kayısı var hoşaflık satabilirse satacak ankara'da yaşyor yoksa nasıl saklayabilir poşete fln koysa böceklenir mi sizce ne yapması lazım 

7 Cevaplar

0 oy
(236 puan) tarafından
Canım erikmi kaysımı ? Eğer kaysıysa 5 kg lık cam yada plastik ağzı kapalı kaplarda saklayablirsin hoşafını yapacaksan eğer ocağa koymadan ılık suda iyice yıka biraz açılsın öyle kaynat suyuna toz şekeri afiyetle iç.  Erik hakkında pek bilgim yok onuda bence vakumlu kaplarda saklayabilirsin ama hoşafı olurmu bilmem kurusunu yersin sanırım pestil gibi
tarafından
Kayısıymış pardon canım
(236 puan) tarafından
Kaysıysa hiçbişe olmaz bende erzincanlıyım 5kg kaplara koyarım ağzını kapatırım mis gibi kompostosu olur hoşafı olur 2 sene bile dayanır ağzı kapalı kapda kalsın ama. Bağırsaklara çok iyi gelir kabızlığı giderir. Burda 1 kg kurusu 25 tl fln.Afiyet olsun cnm şimdiden
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
(236 puan) tarafından
Kuzum ben dondurucu hiç duymadım erzincan kaysının anavatanıdır eğer kurutulmus kaysıysa ağzı kapalı 5 kg kaplar var hatta özel bir kap almana gerek yok yağ kapları olur onu temizce yıka kurula içine doldur 2 sene bile kullan hiçbişe olmaz. Kurutulmuş ürün dondurucuya koyulurmu bilemedim sulanmasın sonra ziyan olmasın.
(257 puan) tarafından
Nerede 25 tl
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bez bir torbaya koysun serin yerde muhafaza etsin canım biz öyle yapıyoruz çok sıcaksa dolaba koysun 
tarafından
Kayısıymış yanlış anlamışım canım
tarafından
Olsun aynı şey onun içimde geçerli
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Ben buzlukta saklıyorum. Birşey olmuyod
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Ben riske atmıyorum valla direk dondurucuya koyuyorum o durumda
tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(257 puan) tarafından
Ben posede koyup buzdolabına koydum hava sicak bozulabilri
0 oy
(1,988 puan) tarafından
Bizde apartmanca yaptk poşetleyip buzluğa attık 
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Hava almayacak şekilde kaplara koyup  rutubetsiz yerde rahatça saklayabilir.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 864 göst.
21 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Duygudd (127 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 235 göst.
18 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 156 göst.
12 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Aaysee (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 97 göst.
18 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Zehra yasin art (626 puan) tarafından soruldu

383,285 soru

11,470,932 cevap

35,076 kullanıcı

...