0 oy
93 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (229 puan) tarafından
Kızlar oğlum 10 aylık bu gece ateşi var evdeki temassız ateş ölçerle 37 çıktı ilaç vermek istemediğim için vermedim duş aldırdım hala vücudu sıcak gece alarm kurup sürekli uyanacağım evdeki yöntemlerle nasıl ateşinin yükselmesini önleyebilirim? 

Lütfen ilaç ver demeyin 

7 Cevaplar

0 oy
(377 puan) tarafından
Ateş-i yükseldikçe ateş düşürücü verin. Çok giydirmeyin. Ayrıca 37 yüksek değil. 38 38.5tan sonrasına dikkat edin. Çok yükselirse doktora götürün  
(229 puan) tarafından
38 olmadıkça ateş düşürücü verme taraftarı değilim. Klimalı odada zaten gerektiğince giydirdim. Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(590 puan) tarafından
bende internnette gordum corabini limon suyuna batirip cikarip giydiriyolar geciriyomus hic denemedim bilmiyorum
(229 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım araştıracağım
(590 puan) tarafından
benim bebegimde atesi 37 ydi 1 hafta falan doktor dedi 37 derece ates normal dedi bende 37 olunca az ilac veriyodum sen genede dedigin gibi atesi yukselirse ver
(229 puan) tarafından
Aynen en ufak bir ateşte ilaç veriyoruz ama o ilacın vücuda ne zararları var bilemiyoruz
(590 puan) tarafından
yani 37 derece normalmis:) sende endise etme sadece sık sık ölç cikmasin benide annemler endiselendiriyo aman ilac ver atesi yuklesmesin falan diye artik bende vermiyorum
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Ateşi varsa ilaç vermekten neden cekindinki benim de kızım ateşli şuan duş aldı ilaç verdim şimdi yatıyor sende ilaç ver uykudayiz ne olur olmaz ama ateşi çok yüksek değil senin rabbim sifa versin ikisinede
(229 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim. Öyle çok çok önemli bir durum olmadıkça ilaç vermiyorum düşmez ve yükselirse sonra vereceğim
0 oy
(437 puan) tarafından
Kotuk altlarını bacak aralarını nemli bezle silebilirsin 
(229 puan) tarafından
Teşekkür ederim sirke işe yarar mı
(782 puan) tarafından
Bilgin olsun sirkeyi doktorlar önermiyor çünkü icten mi ates distan mi bilmiyorsun   kisaca doktorlar önermiyor
(437 puan) tarafından
Sirke işine girme sıkıntıli ben normal sudan bahsettimyada islak mendil alkolsüz asla sirke limon bunlara bulaşma
0 oy
tarafından
37 ateş değil canım 
(229 puan) tarafından
Yani ateş ölçer 37 gösterdi ama vücudu ve yüzü her zamankinden daha sıcak derecesine pek inanmadım ama ateşi olduğuna eminim
0 oy
(873 puan) tarafından
37 yüksek değil canım. Sarımsak mı bişey ezip zeytinyağına koyup onu ayaklarının altına sürünce çok işe yarıyormuş bi araştır 
(229 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım araştırırım sağol
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Bnde senn gibi ateşi az yükselse bile kndim düşürürm dedm ateş düşürücü vermedim noldu oğlum herşeyi yapmama rağmen ateşi düşmedi havale geçirdi baktınız 37 bucugu geçti vern ihmal etmeyn rabbim kimseye acılarını göstermesin
(229 puan) tarafından
Amin allah razı olsun zaten daha fazla yükselirse gerekirse direkt acile giderim ama şu anda çok çok fazla vücut sıcaklığı olmadığı için gerek duymuyorum teşekkür ederim
(1,233 puan) tarafından
Tm canm rabbim şifa versn

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 47 göst.
29 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 156 göst.
17 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 121 göst.
31 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
17 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,146 puan) tarafından soruldu

383,046 soru

11,465,841 cevap

35,066 kullanıcı

...