0 oy
352 göst.
Diğer kategorisinde (796 puan) tarafından
Hafiz bi abla vardi burda sorum ona ama eger bilen olursa cvplarinizi bekliyorum simdi soyle esim saat 7 gibi isten geliyo ikindin namazini kiliyo gunes batmak uzeretyken bugunde abdest aldi namaza furacakti bende gunes batmak uzere kilma drdim kilmadi acaba gunaha girdimmi 

12 Cevaplar

+2 oy
(7,411 puan) tarafından
Son dk ya kadar kılınır canim. Kerahet vakti oldugu icin sadece farzi kilar sunnet kilinmaz. Bilerek mani olmamissin namaza ama emin olmadanda boyle seyler denmemeli. 
tarafından
He ya küçük :)
(796 puan) tarafından
Sagol cnm
(796 puan) tarafından
Aynen oyle cnm ogrenmis oldum cok tesekkurler
(796 puan) tarafından
Birsey daha ogrenmis oldum sagolun kizlar
(796 puan) tarafından
oyle cnm ogrenmis oldum cok tesekkurler
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kerahat vakti kilinmaz diye biliyom hafiz değilim 
(796 puan) tarafından
Cnm bende oyle biliyorum ama icim icimi yiyo acaba yanlismi uaptim diye
(7,224 puan) tarafından
Kilinir
0 oy
(986 puan) tarafından
 Benim bildiğim kadarıyla Akşam ezanından 45 dk varsa kılınıyor.keske iyice araştırıp sonra kılma deseydin 
(796 puan) tarafından
Aksam ezanina yarim saat yada 20 dk vardi
(986 puan) tarafından
Evet canım o saatte bırakılmamalı
(986 puan) tarafından
Ama ynede farzını kilsaydi.p
(796 puan) tarafından
Ben kilma diyince kilmadi tamamen kilacakti
0 oy
tarafından
İçpost üstte dursun da görsün şeymoşum ❤️ 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Kerehat vakti namaz kılınmaz canim. 
(796 puan) tarafından
Ya once isten gelince kilardi ama ozaman  saat 8 30 da aksam olurdu ama simdi 7 20 gibi oluyo aksama ezanina maksimum 30 dk vardi belki daha az
(7,224 puan) tarafından
Kılınır
(3,950 puan) tarafından
Güneş doğarken 45 dk Güneş batarken 45 dk kerehat vaktinde kilinmaz canim. Ama daha 45 dk var hemen farkını kılabilir
(796 puan) tarafından
Tm cnm sagol ogrenmis oldum
(7,224 puan) tarafından
Ya hu kılınmaz diyip insanların günahına girmeyin kılınır ama sevabı eksik olur en azından farzı yerine getirmiş olur . Sonrasında tekrar kaza etmesi en güzeli
0 oy
(3,169 puan) tarafından
Canim sadece farzını kılabilir tamamen kilmamazlik edilmez sadece farzliycak namazı 
0 oy
(1,361 puan) tarafından

kerahat vakitlerinde namaz kılınması mekruh'tur.

(796 puan) tarafından
Gunaha girmemisimdir demi ama ameller niyetlere goredir rabbim niyetimi biliyo  ben gunah olur diye kilma dedim
tarafından
Zoli canım olan olmuştur insan namaz kılarak günaha girer mi hiç ..... Eskiden tam güneş doğduğunda .. battiginda ... Güneşe tapilirmis. ... Niyet ayrılsın diye namazı güneş batmadan önce kılmak gerekir ama egerki durum elvermiyorsa batar batmaz akşam vakti girmeden farzını kılabilir
(1,361 puan) tarafından
Yok cnm günaha girmemisindir. Sen mekruh olacak bişeyi engellemişsin çünkü. Belki sevaba bile girmişsindir :)
(796 puan) tarafından
InsALLAH dedigin gibidir abla  sagol ALLAH razi olsun
0 oy
(5 puan) tarafından
Selamün aleyküm canım ikindi namazını eğer akşam ezanına 45 dakika kaldıysa ikindinin sünnetini kılamaz farzını kılabilir sadece soruyu dogru anladıysam böyle yani
(796 puan) tarafından
Aleykum  selam canim 30 dk falan vardi belki daha az namazin tamamini kilacakti cnm farzini falan kilcaktim demedi
0 oy
(782 puan) tarafından

Kız  ne olursa olsun adam kılıyor miss gibi  farzdan oldu adam  :D  maşallah maşallah  

0 oy
(7,224 puan) tarafından
Günaha gitmişsin. Namaz kerahate bırakılmaz evet ama kılınmaz diye bir şey yoktur sünneti kılmadan tarza durmalı hemen . Farzı yerine getirip sevabından mahrum olur kişi . Bile bile vakit çıkmadan namazı kazaya bırakmazsin
0 oy
(52 puan) tarafından
bende hafizim ama hafizlikla alakası yok ki sorunun  kerhahat vakti giriyor o saatte ama namazın mekruh olması mi kötü yoksa farzı terk etmek mi o yüzden mecbura kalındığı taktirde kılınır..

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 345 göst.
12 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Rabia.12374 (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 199 göst.
21 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 6,419 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Metropol yorgunu (276 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 273 göst.