0 oy
850 göst.
Aile kategorisinde (2,474 puan) tarafından
Kızlar kaymakamlar vize gelecek aşırı titiz hiçbirşeyi begenmey3n bir kadin allah var hic istemiyorum gelmesini bende pis bir insan değilim ama evim genelde dağınık 3 çocuğum var ikisi 2.ci sınıfa gidiyo bunu dersler ve kalabalığı anlatmak adına yazdım biru 8 aylık huysuzmu huysuz bir bebek tabiki temizlik yapicam daha 2 haftam var size sorum evde nereleri temizlemek gerek yani evi en temiz gösteren özellikler kadin aşırı titiz ona göre yazın en önemli köşeler neler yazarsanız sevinirim 

29 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Mutfak tuvalet banyo . Yani şahsen ben birinin evinde ora temizse heryer temizdir diye düşünüyorum . Mutfak özellikle benim için çok önemli 
-Reklam-
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Yerler , Halılar ve perdeler evi en temiz gösteren canım 
(2,474 puan) tarafından
Onlar mecburi zaten benimki prizlere köşelere görünmeyen detaylara daha çok takılır bence
0 oy
tarafından
Benim annem öyle bana gelirken çok geriliyorum annem olduğu halde halimi anlamaz yargılar 
(2,474 puan) tarafından
Offf bende geriliyorum bal dök  yala olsa yine bir kulp takar birde bebeğim var 1 hafta kalacaklar devamını nasil sağlayacak o temizliğin hic bilmiyorum
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Hic uğraşma derim kendisi demek ki takıntılı sırf onun için yorulmaya değmez yani. Madem çok titiz izin ver senin evinde istediği yerleri temizlesin sen günlük yaptığın işleri yapmaya devam et bence
(2,474 puan) tarafından
Yaparmı bilmem ama cok söylenir heryerde anlatır pis diye işi şansa bırakamam
(5,108 puan) tarafından
Aman söylerse söylesin ben hiç takmam böyle şeyleri ama dikkat etmek istiyorsan mutfak dolapları iç ve dış silmesi,buzdolabının üstü, kapılar kapı üstleri, banyoda varsa duşa kabin, pencereler ve pencere ağzı, aynalar, buzdolabı ve buzluk içi dışı aklıma bunlar geldi canım
(2,474 puan) tarafından
Dikkat edicem canim elimden geleni yaparım gerisi ona kalmis
0 oy
tarafından
Mutfak dolapları buzdolabı içi temizliği ve düzeni mesela meyveleri sebzeleri poşetle koyma tuvalet banyo temizliği 
(2,474 puan) tarafından
Baksın bunlarda cok önemli dikkatini çeker eminim
tarafından
Kendini çok kasma ya zaten kaynanan birşeye takmak isterse 50 şeyi bahane eder
(2,474 puan) tarafından
Haklisin ağzımla kus tutsam beğenmez zaten bir aklım yapma boşver pis evde rahat edemez ertesi gün gider de demiyo degil:)
tarafından
Sen her zaman ki yaptığın gibi yap canım temizliğini
0 oy
(4,651 puan) tarafından

Beğenmezse beğenmesn 

Tabiki temizliği yaparım ama kasmam yani kendimi
(2,474 puan) tarafından
Oyle de iste stres yapıyorum cok konuşur çünkü
0 oy
(11,400 puan) tarafından
Titizlik takıntısı varsa baştan sona her yeri temizlemelisin canim yani ilk defa gelmiyorlardir az çok bilirsin nerelere takılır 
(2,474 puan) tarafından
Ilk  defa geliyo canim 10 yıldır hic gelmedi evime
(11,400 puan) tarafından
Hadi ya o zaman göze görünür yerlerden başla canım mutfak banyo halilar bunlar daha önemli bence her gün yapılan temizlik değil sonuçta koltuk aralarını supururken dikkat et mesela dogalgaz boruları ortadaysa onları temizleyebilirsjn
0 oy
(7,188 puan) tarafından
Ocağını temiz tut lavabonun içini bi de banyo tuvalet önemli yerde kıl tüy olmasın lavabonu klozetini temizle duşa kabinin varsa onu mutlaka sil evinde ayna varsa baş belası onlar kirli olunca bütün ev kirli gibi oluyo bi de taktik veriyim ben evimi hep temiz tutarım da mesela misafi gelcek vakit yok lavaboya klozet mutfak tezgahına çamaşır suyu dok yeni temizlenilmis sansınlar odalara da parfüm sık kapılarını kapat varsa balkonuna bi su tutuver 
(7,188 puan) tarafından
Tamam o zaman sıkıntı yok ha şey dicem bak benim babanem kadının temizliği caydanligindan tenceresinde belli olur derdi aklında bulunsun
(2,474 puan) tarafından
Dogru kiz bak bunlar gelmedi aklıma tencere tava çaydanlık hepsi bir tur ovulmali offff ya
(7,188 puan) tarafından
Offf seni o kadar iyi anlıyorum ki benimki kendisi pis bi aspiratörü var öyle bi yağ bağlamış ki cekmiyo artık bozuk diye kullanmiyo gelir benim kapıların üstünde parmak gezdirir temizlemeye kalkar her yerimi kurcalar yatak odama kadar girer o geleceği zaman bende böyle oluyorum
(2,474 puan) tarafından
Benimki oyle değil evide aşırı titiz kiz kış günü hortum tutup yikiyo evini toz desen günde 3 kere siler diyelim çay içildi ne mamada ne tezgahta 5 dk durmaz hemen o an yıkar  evi günde iki kere temizliği 1 kerede kesmiyo  düşük bana sorsan ev tertemiz ama kadına pis geliyo gelde birsey begendir bu kadına
(7,188 puan) tarafından
E bacım naarsan yap pis dicek sana niye zorluyosun ki kendini illa bulacak bi kusur boşver kendin rahat edebilecegin kadar yap yeter
0 oy
tarafından
Perdeleri güzel bir yumusaticiyla yıkayıp yerleri elle güzelce silsen cok fark ediyor. Tezgah üstü düzenli temiz banyo tuvalet temizse tamamdır. 
tarafından
Ama annem eşyaların ve camlar8n tozlarina çok dikkat ediyor annem titizdir.
(2,474 puan) tarafından
Kaynanam evinde cocuk yok günde iki kere ev temizliği hani oyle kuru kuru değil iki kere halıları toplar cirpar  siler 2 günde bir cam kapı sıler  1 hafta kalacaklarmış onlar gelmeden yapsamda o lar varken herseyi defalarca silmem lazım aşırı yorucu bebekte var sıkıntı bastı valla
0 oy
tarafından

Kaymakamdan vize ne dedim ya:D

(2,474 puan) tarafından
Telefondan kaynaklı ben doğru yazıyorum o düzeldiği surekli:)
tarafından
Bunu dümdüz okuyan bir de ben :)))) hiç fark etmemisim
(2,474 puan) tarafından
:)))) bende farketmedim baya bir sure
0 oy
(3,597 puan) tarafından
Benim için WC banyo çok önemli evin diğer bölümlerinden. Daha temiz olmalı bana göre
0 oy
tarafından
Allah'ım Bnm kaynamda titiz Olsayyddii :'(  kiz bence sevin sevin .
(2,474 puan) tarafından
Yok kız keşke seni ki gibi  pia olsa bir temizlik yaparım ağzı acık kalır di  kendi evinde bile durup durup temiz yeri siler durur kirli geliyo ona heralde bana o silmeden önceside temiz geliyodu halbuki sıkıntı o şimdi ben yaptim derim ama ona pis gelebilir ev  bu beni strese sokuyo
0 oy
(518 puan) tarafından

Benim kayinvalidemde oyle biri kirici konusmaz ama hep el atmak ister yani eksik gorur aslinda  3 yildir evliyim evini temizlemedim daha beni dusundugunden ama eminim banada asla guvenmez .kimseye asla guvenmez acikcasi ama hayat onun istedigi gbi degil maalesf :) sende kendince elinden geldigince temizle ne yaparsan yap eminim kendine gore eksik birseyler gorecektir, oyle cunku o insanlar

(2,474 puan) tarafından
Haklisin illaki bulacak o birsey ne yapsam nafile  en iyisi fazla kasmamak galiba strese giriyorum böyle
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Bence nasilsan öyle devam et bunu bilerek gelsin evine
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Valla duzenli ol ilk once geri kalanlar tuvalet banyo ev süpürme gibi seyler bide mutfak dolaplarin falan temiz olsin 
0 oy
(3,836 puan) tarafından

Keşke benimde kaynanam öyle olsa :) Bende aşırı titiz ve takıntılıyım. Kendim neye dikkat ettiğimden yardımcı olayım. Benim için öncelikle evin düzenli olması her şeyin yerinde olması. Banyonun temizliği çöp kovası boş olacak yeni tuvalet kağıdı olması temiz havlu ama ben havlu kağıtta bırakırım gelen havlu kullanmak istemezse diye çünkü ben başkasının evinde havlu yeni bile olsa kullanmam. Yıkanmamış çamaşır olmayacak. Mutfak dolap kapaklarının tezgahın ve ocağın temiz olması. Toz alınması ve aynaların temizliği.  Yerlerin silip süpürülmesi. Benim bahçem var bahçeyi yıkarım. Bahçeyi yıkarken camlara bez vururum tozunu alırım. Eğer haber verilerek gelinecekse 1 hafta öncesinden dip köşe girerim bir gün öncesi haber verildiyse bunları yaparım sadece. Pek son dakika gelen olmadı  olduysa o da onun sorunu :) Ama zaten genelde temiz tutarım benim biraz hastalık derecesine geldi takıntım 

0 oy
tarafından
Murfak, banyo kapılar birde priz lambaları avizeleri sil genelde onlarda toz çok belli oluyor 
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Kız benim kaynanada temizlik hastası ama ben çok rahat bir insanım çocuğum küçük heryeri batırıyor sabah yapıyorum akşam aynı evimin böyle olduğunu biliyor isterse gelir  sende takma bide sende 3 tane var 
0 oy
tarafından
Fayanslae yerler parlamalı tuvalet ve banyo temiz olmalı mutfak dolabı nin kapakları ve kapının kulpunun olduğu yerler 
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Halı altlarını da güzelce süpür sil canım, ben de oralara takığım :D

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 382 göst.
15 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 210 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Onlygirl (192 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 165 göst.