0 oy
223 göst.
Diğer kategorisinde (7,637 puan) tarafından
tarafından kapalı
Arkadaşlar çalışan bir kadın,anne olarak hem iş hem ev hem çocuk nasıl yetişiyorsunuz kendinizce uyguladığınız pratik yöntemleriniz varmı ben bazen yetersiz kaldığımı hissediyorum ve bu beni depresif bir insan haline getiriyor sizler nasıl başediyorsunuz gerçi sayfada çalışan sayısı az gibi ama yinede bir sormak istedim sohbet olsun.
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

14 Cevaplar

0 oy
(15,766 puan) tarafından

Çalışmıyorum ona rağmen yetişmiyor bide çalışsam vay halime :woot:

Çalışanların Allah yardımcısı olsun 

-Reklam-
0 oy
(2,922 puan) tarafından
Herşeye yetmek mümkün değil oğluma vakit ayırıyorum uyuyunca yemek yapıyorum ortalığı topluyorum haftada bir genel temizlik yapıyorum rutine bindi herşey dinlenme yapmadan bütün iş bitiyo 
0 oy
(3,812 puan) tarafından
Bunun için anlayışlı ve yardımcı bir eş gerekir yoksa çok zor. Eşimden dolayı rahatım yoksa arkadaşlarımın anlattıklarını dinledikçe  afakanlar basıyor, yapamazdım galiba.
(7,637 puan) tarafından
İyi bari en azından eşin konusunda şanslıymışsın.
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Valla yetiştiremiyorum kuzum. Okulum sabah 9da başliyor eve gelinceye kadar akşam 5.5 oluyor.. yemek bulaşık çocuk anca oluyor.. Ama eşimden Allah razı olsun yoruldugumu anladığı için neden bu yemek olmuş yada neden şunu yapmadın demiyor. Yeri geliyor evim dağınık oluyor halim kalmıyor toplayamiyorum yalan söyleyemem yetişemiyorum çünkü ama elimden geldikçe yapmaya çalışıyorum. Bu aralar eşime takıldım biraz iş yükleme yönünden o rahat durdukça oturdukça bana batıyor gibi geldi hayat müşterek sonuçta lafla kalkar belki :))
(7,637 puan) tarafından
Aynen bende beş buçuk altıya doğru geliyorum hemen mutfağa gir sofra kur kaldır bulaşıkları hallet ertesi gün hazırlığı derken zaten sekiz buçuk dokuzda anca oturuyorum yorgunluktan uyuklamaya başlıyorum hemen zaten koltukta sonra gece oluyor yat hemen sabah olur aynı tempo tekrar başlıyor zor yani bizi biz anlarız.
0 oy
(13,400 puan) tarafından

Me: yetişemiyorum kiiii :(

Acemi öğretmen
Acemi ev hanımı 
Ve Acemi anneyim her şeyden biraz yapıyorum maalesef 

(7,637 puan) tarafından
Olduğu kadar kuzum robot değilizʕ⁠´⁠•⁠ ⁠ᴥ⁠•̥⁠`⁠ʔ
(13,400 puan) tarafından
Daha iyisine çabalıyorum inşallah olur en geri plana ev hanımlığını attım valla eşimde yardım ediyor gücümüz yettiğince yapıyoruz işlerimizi okulla çocuk ihmale gelmiyor idare ediyoruz çok şükür
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah canim 
(7,637 puan) tarafından
Allah razı olsun canım.
0 oy
(1,394 puan) tarafından
Evetbunu bende düşünüyorum bebegim oldu 9aylik olduğunda ise başlayacağım ve nasıl olcak emrak ediyorum bebeğim için endişeliyim yoksa ev yemwk vs bir şekilde yapılıyor 
(7,637 puan) tarafından
Şimdiden şans diliyorum canım kolay olmayacak.
(1,373 puan) tarafından
Bebeğe kim bakacak canım
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sabah 9.30 akşam 5 çalışıyorum. Sabah oğlumu kreşe bırakıp akşam alıyorum eve gelmemiz 6 buçuğu buluyor gelince önce onun temizliğini bakımını yapıyorum günlük banyo vs. Sonra yemeğini yediriyorum oynuyorum babası 8.30 da geliyo 9 a kadar oğlumla oynuyo 9 da uyutuyoruz, onlar oynarken ben yemeği hazırlıyorum oğlum uyuyunca da yemek yiyoruz. Yemekten sonra evi toplayıp düzenleriz. Ben oğlum yatmadan süpürge çekerim o uyuyunca da vileda yaparım. Her akşam sil süpür mutlaka yapıyorum. Yetişiyorum öyle böyle elim çok hızlı
(7,637 puan) tarafından
Maşallah canım pratiklik önemli bizler için.
0 oy
tarafından
Canım ben şanslıyım evden çalışıyorum ama çok geç kalıyorum. Mesela sabah 4 5 e kadar sürüyor sonra çocuklarla 8 de tekrar kalkıyorum.  O yüzden iş olmasa da uyuyamaz hale geldim artık 
(7,637 puan) tarafından
Kolaylık diliyorum sana canım Allah kuvvet versin.
tarafından
Amin canim sana da kolay gelsin.
0 oy
(437 puan) tarafından
Çalışıyorum 3 çocuklu bekar bir anneyim dolayısıyla her iş bana baktığı için yoruluyorum evimde öyle her zaman toplu olmaz olamıyor. Büyük temizlik yapamıyorum rutin ortalığı toplama süpürme olduğu kadar artık.
(7,637 puan) tarafından
Bende çalışan bekâr bir anneyim yine eşi olupta çalışanlar bize göre daha rahat rolleri paylaşabiliyorlar yeri gelince ama bizim gibi yalnız annelerin yükü daha ağır Allah yardımcımız olsun canım.
(437 puan) tarafından
Ne evde ne dışarıda iş bitmiyor Allah sağlık versin çocuklarımızın başında duralım güzelce yetiştirelim inşallah
(7,637 puan) tarafından
Amin canım çok haklısın dışarı işleride hep hize bakıyor .
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Çalışıyorumm.... düzenli ajanda tutuyorum belki buradan hatırlayanlar vardır ajandamı  her şeyi yazarım bi gece önceden planlarım... ayrıca Her işimi anında yapıyorum. Önceden aşırı mükemmelleyitçiydim. Şimdi öyle değilim ve inan daha mükemmel oluyor. Mesela bir işim mi var. Hemen yapıyorum. Toz mu alınacak alıp bitiriyorum. İlla evi dökmeme gerek yok. Öğle arası eve geldiğimde bile (önce oğlumla ilgileniyorum tabiki ) hemen ne iş varsa yapıyorum. Geceden makineye çamaşırları doldurup sabah ile giderken çalıştırıyorum. Öğle arası gelip asıyorum. Okul çıkışı eve gelene kadar kuruyor. Bütün işlerim bu şekilde....

Beni en çok zorlayan ne pişirecepim konusuydu. Onunda çözümü ajandamda yemek listesi var. Ana yemek çorba tatlı salata aperatif gibi o listeden yemek seçiyorum. Bu şekilde her işim planlı düzenli ve kendine vakit ayıracak bi sürü zamanım kalıyor. Her gece mutlaka spor yaparım kitap okurum 10 ar dk bike olsa böyle ...

Şu an tüm illerin bitti. Eşimle film izlicez. Film izlerken sporumu yapacağım sonra kitap ve okul işlerini kapanış. Sabah da 6 ya da 6 bucukda kalkarım Allah nasip eder
(7,637 puan) tarafından
Bende Ajanda tutanlardanım canım hep bir hayat defterim olmuştur plansız programsız yaşayamam senide tebrik ediyorum süpersin.
(2,746 puan) tarafından
Ajanda tutan insanları seviyorum <3
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Çalışan bir ev hanımı ve anneyim benim kendi isim dükkanım var dükkânda mutfak var 3 aylık bebe ile gidip geliyorum birde 8 yasında kızım var yemeğimi dükkânda bebebgim uyiyunca yapıyorum kızımı okuldan alıyorum ödevlerini dükkânda yaptırıyorum dükkanın karşısı park kızım orada oynuyor aksam 17.30 da eve geliyorum anca evi topluyorum sadece dip köşe temizliği hafta sonları yapıyorum ama her gün 17.30 dan sonra supururum evi yatmadan da evi toplu bırakırım mutlaka 
(7,637 puan) tarafından
Tebrik ediyorum canım süpersin Rabbim güç kuvvet versin hepimize.
0 oy
tarafından
Canım benim 4 yaşında kızım var 2 aylık da bebem. Kahvaltıdan hemen sonra kşam yemeğimi yapıyorum temizliği sonra yapıyorum  bu şekilde daha kolay oluyo şu an doğum iznindeydim   2 ay sonra iznim bitecek benim eşim çalışmıyor o çok yardımcı oluyor kahvaltı hazırlarken yemek temizlik yaparken çocuklara bakıyo  o yüzden az çok idare ediyoruz  ayrıca bende kendimi çok yetersiz hissederdim hem iş hem ev hem çocuk hemde kendine ve eşine vakit ayıranlar hellal olsun derdim ama kimsenin öyle olmadığını anladım bir de öyle olanlar da varsa bu beni neden bağlıyor ki beni neden etkiliyor diye düşündüm artık takmıyorum ben harika bir eş harika bir anneyim mutlaka bir yerlerden yarım yapılacak işler zaten dört dörtlük da olmayiverelim canım bu beni kötü anne kötü eş  tembel kadın yapmaz hepsinden olabildiği kadar işte. 
(7,637 puan) tarafından
Haklısın canım akışa bırakmak lazım biraz.
0 oy
tarafından
Allah yardmcınız olsn canm valla işiniz zor 
(7,637 puan) tarafından
Sağolasın canım.

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 326 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,113 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 339 göst.
14 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Greyy (933 puan) tarafından soruldu