0 oy
515 göst.
Aile kategorisinde (124 puan) tarafından

Kızlar kaynana yoksa gelinler kayınbaba ya bakmak zorunda mı :(

26 Cevaplar

+1 oy
(2,545 puan) tarafından
Bence kimse kimseye bakmak zorunda değil ama çolugu çocugu yetişemiyorsa bende çalısmıyorsam yemek temizlik yaparım. He çocugu çoluğu bakıyorsa bende yine yardım ederim. Çünkü yaşlılıkta Rabbim bizimde yar yardımcıımız olsun. Gün gelir bizede bakan olur inşallah. Yapılan işler güçler, Rabbiminde rızasını almak için. Birde çocuk nasıl bereketse yaşlılarda benim için berekettir. Kendi evimin de dirliğini bozmadan yardımlaşırım.
-Reklam-
+1 oy
(11,217 puan) tarafından
Profılımde bır post var bu konu cok şahibeli bir durum ama oglu varken ben bakmam
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Zorunda mı bilmiyorum ama sevabını alırsın canım genç değilse evlenmeyi düşünmüyorsa 
(124 puan) tarafından
Evlenmeyi düşünmüyor ama yaşlı da değil orta yaşta zor oluyor artık epeydir baktık orda kaldık
(6,441 puan) tarafından
Orta yaştaysa kendine baksın
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Değil ama Allah rızası için bakarsan o ayrı 
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Hayır zorunda değil yardıma muhtaçsa sevabına bakarsan sana kalmış kimse mecbur değil 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Zorunda değil ama bakarsa güzel olur
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Zorunda değil ama sevap olur diye düşünüyorum 
0 oy
(10,080 puan) tarafından
Yani zorunluluk diye birsey yok ama esim icin bakarim. Esimin dedesine dayisinin karisi 10 sene bebek gibi bakti 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Değil. Dinen kendi çocuklarının bakması daha uygun. Hele de yatalak bir kayinbaba varsa, gelin kayinbabasinin avret yerini temizliyor yada görüyorsa eşiyle arasındaki nikah düşer. Diye bir fetva okudum. Tehlikeli konular Allah muhafaza. Ama yatalak değil sadece yemek temizlik vs bakim gerekiyorsa sana düşmese de Allah rızası için yapabilirsin 
0 oy
(679 puan) tarafından
Bakmak zorunda değil bence ama bakıldığında sevap kazanılır bakmadığındada günah kazanılmaz 
0 oy
(433 puan) tarafından
İlerisine bakarak düşünürsek bakmalıyız çünkü onlarda bizim gibi evlat büyüttü bizde onlar gibi evladın eline bakacaz hep böyle genç kalmicaz maalesef 
0 oy
(48,735 puan) tarafından
vicdani olan bakar 
0 oy
tarafından
Kocan alır Ki canim tabi bakarsin sende. Bizde de kaynana kalıcı gibi duruyor . 
0 oy
tarafından
Bakmak dediğin öz bakımını yapmak da senden önce bu kocana düşer 
0 oy
(3,051 puan) tarafından
Kızı yok mu canım
0 oy
tarafından
Biz altlı üstlü oturuyoruz kaynanam da var kayınpederimde çoğu zaman birlikte yiyoruz yemedigimiz zaman yemek götürüyorum mutlaka hava kayınvalideme bişey olsa gerçekten bakarım adamın bir zararı yok pazarına gider camiisine gider yaşlı da değil ama bakardım yani kaynanama da aynı şekilde bana karışmadığı sürece laf söz etmediği sürece bakarım 
0 oy
(3,251 puan) tarafından
Kaynanam her işi yapar. 

Ben bazen 
0 oy
(7,989 puan) tarafından
Zorunda değilde Allah rızası için bakılmalı benim kayınpederim çok zalim Rabbim ne beni ona ne onu bana muhtaç etmesin inşallah 
0 oy
(402 puan) tarafından
hayir asla,ne kayinbalar var yaslaninca sapiklasiyor mesela
(2,835 puan) tarafından
Ya Allah aşkına herkesi aynı kefeye koymayın ya nasıl sapiklasiyorlar
(402 puan) tarafından
cevremde o kadar cok duydumki en umulmadik kisilerden ne taciz oyluleri cikiyor,ben asla istemem kayinpeder ya da kayin vs
0 oy
tarafından
sen ne kdr babana bakmak zorundaysan esinde o kdr bkmak zorunda

İlgili sorular

+1 oy
42 cevap 766 göst.
20 Ekim 2021 Diğer kategorisinde &Kuzeyim& (1,862 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 368 göst.
18 Kasım 2022 Aile kategorisinde oylede.guzel1 (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 325 göst.