0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (6,465 puan) tarafından
Oda sıcaklığı 24 derece 1 tog uyku tulumu kullanıyorum içine sadece atlet giydiriyorum göğüsu soğuk oluyor gece sırtı terli oluyor. Uzun kollu giydiriyorum göğüsu normal ama sırtı daha çok terli oluyor. 7 buçuk aylık sürekli dönüyor yüz üstü bu kez de sırtı teri soğuduğu için buz gibi oluyor. Allah aşkına akıl verin ben ne yapayım uyku tulumundan kaynaklı mı nedir 

9 Cevaplar

0 oy
(13,841 puan) tarafından
Kalın geliyor demekki terliyorsa
(6,465 puan) tarafından
Ama göğüsu ısınmıyor kolları bacakları da soğuk oranlarını sorun etmiyorum. Ense ve göğüs sıcak olsun yeter diyorum
(13,841 puan) tarafından
Benim evim aşırı sıcak değil benimkiler normal uzun kol üzerine ince battaniyeyle yatıyorlar onla bile terliyor büyüğüm mesela.tulum var kullanamıyoruz tulumsuz dene bir de terlemesi de sorun o hasta eder
(6,465 puan) tarafından
Tulumsuz da aynı ya sırtı kafası çok terliyor. D vitamini eksikliğinden diyorlar ama her gün veriyorum
(13,841 puan) tarafından
Büyük oğlum da öyle gece üç kere üst degisiyorum ben ki ev buram buram sıcak değil kan tahlili de yaptırdım doktor büyüme çağında olabilir demişti bizim için .üç yaşında bu arada üzerini incecik ortuyorum açıyor acmasina rağmen sucuk su
-Reklam-
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Normal giydir ne çok ne az eviniz doğal gaz varsa hele ince bile giydirebilirsin 

Bu kadar dert etme 
(6,465 puan) tarafından
Nasıl dert etmeyeyim terin üzerinde soğuması hastalık getirir. Normal giydiriyorum zaten. Sen başlık dışında okudun dimi yazımı tatlım ?
0 oy
tarafından
Oda sıcaklığı 23-24 2.5 tog altına bir kısa kol bir uzun kol zıbın altinada bir pijama giydiriyorum valla çoğu zaman benle yorgan altında hiç terlemiyor 

Pamuklumu uyku tulumu
(13,841 puan) tarafından
Benimkine kalın diyip aynısından mi aldın kız Esma :⁠-⁠D
tarafından
Valla öyle oldu abla :D 2 kere sipariş verdim :D önce 1 tog aldım baktım çok ince sonra 1.6 aldım baktım buda ince sjsj sonra kayınpeder ben gider alırım dedi sjsj bende canıma minnet dedim sjsj
(13,841 puan) tarafından
Benimkide kaldı öylece kaç kişiyi geri çevirdim daha da soran olmadı:⁠-⁠D:⁠-⁠Doglana da giydiremiyorum incecik şeyle bile terliyor
tarafından
Soğuk havalarda mont olarak giydirsen ?
(13,841 puan) tarafından
Bir yere gittgimiz yok ki duruyor bakalım artık çocuklar da terliyor anlamyrm ev çok çok sıcak da degil
0 oy
tarafından
Uyku tulumu gerekli mi ya ben almadım, normal alt üst gecelik giydiriyorum çok rahatız çok şükür 
(6,465 puan) tarafından
Üstü hiç örtülü kalmıyor canım ya ondan aldım
tarafından
Ben iki battaniye kullanıyorum canım, döndüğünde diğeri altta kalıyor çekemiyorum, mecbur diğerini ortuyorum,evin ısısı da yüksek olabilir düşürmeyi dene bi bakalım
0 oy
(8,365 puan) tarafından
24 dereceye o da fazla geliyo demekki 0.5 tog lazım ona annesi 
(6,465 puan) tarafından
Göğüsu ısınmıyor canım bacakları kollarıda soğuk sadece kafası sırtı ensesi terliyor
0 oy
tarafından
Kızımı yakında t shirtle yatircm ben az kaldi. Aşırı terliyor. Asla sıcağa gelmiyor. 

1 tog - evin ici 21-22 derece ayarladım aşırı terledi. Altında sadece askılı zıbın olmasına rağmen. Artik giydirmiyorum tulum. Sadece ince atlet üstüne çok aşırı ince badi giydiriyorum. Altına da çok ince bir alt üstüne ayaklı bir alt oda çok ince. Ona rağmen 2.3 kere değiştiriyorum üstünü. 
(6,465 puan) tarafından
Ahh bizde aynıyız işte
0 oy
(15,334 puan) tarafından
Bence içine atletin üstüne 1 de uzun kollu zıbın giydir onun üzerine tulum giydir.. Bazen üşümekten de terleyebiliyor insan. Bana giydirdilerin çok ince geldi mesela. Ama herkesin bünyesi farklı. Ben sıcağı sevdiğim için oğlum da usuyor gibi geliyor. Bı gün de benim dediğimi uygula bişey kaybetmezsin. Belki öyle rahat edecek çocuk. 
(6,465 puan) tarafından
Öyle de denedim canım bu kez de çok daha fazla terliyor
(15,334 puan) tarafından
Bilemedim dostum ya
(15,334 puan) tarafından
Atlet ve sadece alta ince pijama üzerine tulumu giydirmeyi denedin mi
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Uyku tulumu hiç giydirmedim bilmiyorum da ben en içe zıbın üstüne çıtçıtlı body en üste uzun kollu badi giydiriyorum yine az terlemiş oluyo battaniyeye sararak cikartiyorum yataktan. Bizim ev sobalı kaloriferlerden olduğu için bazen sabah ev sogumus oluyo
(6,465 puan) tarafından
Bizim sıcak ama yine de üşüyor göğüsu anlamıyorum
(1,464 puan) tarafından
Havlu koysan ısınır belki bide öyle dene istersen
0 oy
tarafından
Bizim ev de 24 bucuk. 1 tığ giydiriyorum. Belini oetuyorum yine. Yoksa göğsü soğuk oluyor. 
(6,465 puan) tarafından
İçine ne giydiriyorsun
tarafından
İnce pjama

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 224 göst.
21 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Dilansbyyyy (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 311 göst.
0 oy
6 cevap 177 göst.