0 oy
324 göst.
Diğer kategorisinde (6,465 puan) tarafından
Hepsi her gün et yiyen insanlar ana babaya da vermek istemiyorum kesip nereye bagislayabilirim  

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Anne ye baba ya adak verilmiyor zaten canım.

Kur'an kursuna bağış yapabilirsin
(6,236 puan) tarafından
Aaaa çiçeğim hosgeldin♥️♥️♥️
tarafından
Hoşbuldum canım ❣️
Nasılsın
(3,254 puan) tarafından
Şeymoş nasılsın. Ya sen nerelerdesin. Kaç defa dini sorularım oldu, beni tatmin edicek cevaplar bulamadım
tarafından
Hamdolsun iyiyim sen nasılsın.
Özelden yazsaydın keşke
Bir süre yoktum. Sadece mesaj gelince girip cevap yaziyordum şimdi de çok sık girmiyorum canım
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kur'an kurslarına verebilirsin canım,yatılı talebelerin kaldığı
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Camiye kuran kursuna yurtlara yemekhaneli okullara  bağışlayabilir sin 
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Cocuk esirgeme kurumuna bagislayabilirsin hem çok sevap
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Biz yakın zamanda kestik, kestirdiğimiz yere sorduk siz dağıtabilir misiniz diye. İhtiyacı olanlara ya da yurtlara veriyorlarmış. Siz kendiniz mi keseceksiniz?
0 oy
tarafından
biz bebeğim için yaptığımız adakları medreselere bağışlamıştık sen de öyle yapabilirsin adak anne babaya olmaz zaten
0 oy
tarafından
Anne baba ya düşmüyor Zatn dun tvye cikmsti karne hediyesi et alms annesi öyle cok kişi var verebilrsn 
0 oy
(2,295 puan) tarafından
Çocuk esirgeme kurumuna 
(269 puan) tarafından
Ah yedirseler çocuklara...
0 oy
tarafından
Vakıflara kuran kurslarina ama ben yerinde olsam sevgi evlerine yada yetimhaneye bagislardim yada mahalle muhtarı bilir ihtiyaç sahiplerini ona sorardim
0 oy
(633 puan) tarafından
Direk diyanetten yurtdışında kesilmesini sağlayabilirsiniz 
0 oy
tarafından
Kızılay dan kestirebilirsin
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Askeriyeye bagisla, Allah kabul etsin. Veya ceza evine de verebilirsin 
(269 puan) tarafından
Ben olsam cezaevine aska vermem. Hırsızı uğursuzu mu besleyecem
(5,406 puan) tarafından
Deme başına gelir. Hz Yusuf kınamamis peygamberimiz hz vahşi yi affetmiş biz kimiz ki ??
0 oy
(54 puan) tarafından
Löseve bağış yapabilirsiniz. Annesini lösemiden kaybeden biri olarak çok ihtiyaç duyduklarını biliyorum. Allah kabul etsin 
0 oy
(269 puan) tarafından
Kesmeden löseve kurban bağışı yapabilirsin. Lösemili çocukların özel beslenmeye ihtiyacı var, özellikle ete ama çoğunun ailesinin maddi durumu elvermiyor. Ben adaklarımı hep löseve veriyorum. Yerine ulaştığını da bildiğim için içim rahat
(6,465 puan) tarafından
Canım bende parasını vereyim dedim adagn ama kan akıtmak yeteriyormus alıp oraya mı götüreceğiz
(269 puan) tarafından
Dinen sizin kesmeniz kan akıtmanız gibi bir zorunluluk yok. Lösev bağışları para olarak alıp yanlış hatırlamıyorsam 5 ya da 7 bağış için bir dana kesiyor ve etini hasta çocukların ailelerine dağıtıyor. Yani yine kan akıyor ama sen kesmiyorsun. Sanki danaya girmişsin gibi düşün
(6,465 puan) tarafından
Ayy kimi de diyor sen kan akıtacaksn hocaya da sorduk öyle dedi. Bana kalsa parasını gönderirim tabi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 146 göst.
4 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Melektrn (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 407 göst.
8 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 568 göst.
19 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 159 göst.