0 oy
362 göst.
Diğer kategorisinde (8 puan) tarafından
Çok uzun oldu ama fikrinize çok ihtiyacım var. Yıllardır şirketlerde finans muhasebe olarak çalıştım. İlk çocugum da kariyerimden dolayı bebeğimi bakıcıya teslim edip işime geri dönmüştüm. Birde ev almıştım kredi ödediğim için diye kendimi kandırmışım.  Onu öyle böyle büyüttük bakıcı kreş okul.. Şimdi Bi bebeğim oldu daha 5 aylık. İş teklifi geldi evden bakacaksınız sadece günde 2-3 saatinizi ayırsanız yeter dediler istediğim bilgisayarı yazıcıyı hatta istediğim programı aldılar ama aması var işte. Ben ilk çocugum dan sonra Bi daha bebeğim olursa çalışmayacagım demiştim evden de olsa istemiyorum demiştim ama evden dedikleri için evet demiş bulundum. 2 gündür başladım ama kendi sistemim daha oturmadığı için 2-3 saat çalışmıyorum resmen sabah oturdum akşam kalktım. Tamam yeni başladığım için kendi sistemim oturunca 2-3saat sürer okey burda ama yine de istemiyorum bebeğimden ödün veriyorum resmen istemeye istemeye yapıyorum. Annem geldi ilk başta zorlanırsın diye iki üç gün kalacak. Eşim evle ilgili herşeyi yapıyor bebeğe de bakıyor büyüğe de. Ama ben kendim ilgilenmek istedim hep bebeğimle resmen istemiyorum ama şimdi firmaya da eşime de vazgeçtim diyemiyorum ne yapacagım ben. Şimdi bulmuşta kıymet bilmiyor hem emzir hem çalış iste diyen olacak ama öyle değil iste. İlk çocuguma kendim bakamadım her anında özel olarak ilgilenmek istiyorum ben. Apar topar emzirip sevmek kenara koyup pc basına geçmek değil 

7 Cevaplar

0 oy
(1,012 puan) tarafından
2.5 yaşında oğlum çalışmaya başladım( ogretmenim)... Ve ona rağmen zorlandım. Alisamaman çok normal. Ben 7 aydır hala alişamadim hala zorlanıyorum. Ama sabah 9 akşam 5 şeklinde kalıyor özlüyorum. En azından sen evdesin özlem derdin yok bence çok iyi bir fırsat . Zaten uyku düzenini ona göre ayarlarsin o 2 3 saat dediğin de hemen geçer bence
(8 puan) tarafından
Evet çok iyi Bi fırsat ve iyi para. Ama şunu düşünüyorum evet akşamları eşim bakacak çocuklara ben çalışacağım ama oğlumu zaten akşamdan akşama görüyorum okula gittiği için. Zaten bebekliğinde hiç yanında değildim
-Reklam-
0 oy
(802 puan) tarafından
Istemiyorsan yapmak zorunda degilsin ve haklisinda bu zamanlari asla geri gelmeyecek insan doya doya tadini cikarmak istiyor buyudugune sahit olmak gercekten cok güzel ilkte tadamamissin doya doya . Meslegin var tecrubende var birkac yil ara verebilirsin calisma hayatina
(8 puan) tarafından
Evet kesinlikle ben de öyle düşüyorum ama firmaya evet dedim herşeyi aldırdım eşim bile heveslendi evde diye. Off okadar kararsızım ki
(802 puan) tarafından
Biraz dene yapamazsan birakirsin.belkide sever alisirsin zamanla
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Yani sistemin 1 ay a oturacak sa kacirma bu firsti yok 1 seneden fazla sürecekse tabi sende haklisin cocugunla ilgilenmen daha iyi 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
İçinde kalmıs sanırım maddı, olarak sıkıntı yoksa hayır demelisin bebeğimle ilgilenemiyorum kusıra bakmayın de gerekirse eleman falan lazımsa bulunama kadar idare et iki tarafta zorda kalmamiş  olur
(8 puan) tarafından
Çok sıkıntım yok tek maaş ona göre geçinebilirdik zaten hazırlıkluydık bu duruma. Bu teklif gelmesi düzenimi bozdu. Hemen şunu alırız bunu yaparız demelere başladık heves ettim hemen yaparım dedim ama şu iki gündür öyle kararsız kaldım ki
0 oy
(2,628 puan) tarafından
Ahh keşke bende calisabilsem çok isterim çalışmak evden çalışıyorsun bence güzel bişe 
0 oy
(590 puan) tarafından
Bnce iyi fırsat

Maddi durumunuz çok iyiyse uğraşmayın ama bu devirde hem evde çalıs hem para kazan iyi bnce.bn hep kendi parami harcadığım için böyle düşünüyorum.her istediğimi almak isterim çocuklarıma da.kimsenin eline bakmak istemem.
0 oy
tarafından
Zamanla alışırsın belki ara verdin ya çalışmak zor geliyor konuyla alakasız ama hangi firma bende evde çalışmak isterim her ilden başvuru olurmu
(8 puan) tarafından
Yeni kuruluş tek muhasebecileri benim şuan. İleri de kendi sistemimi oturtunca yardımcı alırım ama şuan tek bakıyorum
tarafından
Her ilde yardımcı alabilirmisinuz yoksa

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 145 göst.
20 Nisan 2021 Aile kategorisinde Ruyam1212 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 114 göst.
6 Şubat 2023 Aile kategorisinde Beratcinar (2,495 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 379 göst.
19 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu