0 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde (6,465 puan) tarafından
Yani diyorum ki bakım ben adak adadım keseceğim fakir fukaraya dağıtacağım çok şükür bugün kestik eşim tutturdu kavurma yicem baktım sinirleniyor tamam dedim annen yapar yersiniz siz geri kalanını eşit bölsün yarısına benim anneme vercem dagitsin diye yarısınıy annen dagitsin. Şaka gibi küçücük poşet ayırmış elime veriyor bunu annenlere ver yesinler de diyorum komşulara ne dağıtacak. Ben dağıtırım diyor. Derin dondurucu full et dolu hala kendine ayırmış ve kendi akrabalarına veriyor. Anneme de küçük poşet. Bu gözü aç insanlardan o kadaf bıktım ki burnumdan getirdiler o kadar fakir insan var hala kendilerini düşünüyorlar dolapta yer yok artık hala et derdindeler. Benim bu adagim inşallah kabul olmuştur ne diyim toprak doyursun gözlerini 

7 Cevaplar

+1 oy
(6,441 puan) tarafından
Kendi adağını kendin dağıt sen niye ona veriyorsun ki huyunu bile bile ben hatayı sende gördüm ayrıca eşin de aç gözlü hemen kavur yiyeyim ne yani adak o adak dağıtsaydınız komple benim kaynanam da bir iki eve verir gerisi kalır ama ben ona sormam birlikte ayarlarız dolaba koymaya götürdüğümde dağıtırım ters yapsaydın haddini bilirdi rabbim de adağını kabul etsln kaynananda aç gözlülüğüyle kalsın 
(6,465 puan) tarafından
Eşim annesiyle beraber paylaştırmak istedi bende bebeğimle ilgilendim. Hem laf dinlemez onlar ağzımla dedim eşit bölün yarısını annem dagitsin yarısını siz. İnsan arsız olunca laf söz dinlemez tabi.
-Reklam-
0 oy
(11,438 puan) tarafından
Ay allahim bide Müslümanız diye geçirirler daha adak ne bilmiyorlar galiba kuzum imkanın varsa bence o parayı sen bi yere ver kesilmesi için yani kabul.olur mu bilemedim şuan kestiğin 
(6,465 puan) tarafından
Ay valla bıktım bunların bu huyundan. Şu yaz geçsin işe başlayacağım keserim dağıtırım
0 oy
(3,590 puan) tarafından
Eşinin de ailesinin de yemesi dogru degil diye biliyorum yedilerse bile yedikleri miktarin parasini cikarmaniz gerekiyor adak olabilmesi icin 
tarafından
Evet doğru
(6,465 puan) tarafından
Evet canım öyle yapacak zaten parasını verecem dedi ama yani benim niyetim kesip insanlara dagitmakti
(3,590 puan) tarafından
Evet iyi niyetini suistimal etmisler keske bastan kendin basina oturup ayirsaydin
(6,465 puan) tarafından
Benim bebeğim var vaktim yok. Eşim ben annemle paylaştırrm dedi
0 oy
(629 puan) tarafından
Cok nankor bu kaynanalar kayinpederler benimkiler de diyor siz kurban kesin biz yiyelim iyiki birlik oturmuyoruz boyle insanlarla yaşanilmaz
(6,465 puan) tarafından
Evet bizde altlı üstlüyüz çok pişmanım buraya geldiğimde çok arsızlar çok aç gözlüler.
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Adaktan siz çocuklarınız anne baba yiyemez canim 
(6,465 puan) tarafından
Biliyorum ama gelde anlat bu cahillere neymiş parasını verecekmiş yediği kadarının.
(4,390 puan) tarafından
Tamam veriyorsa sıkıntı yok ama kesin vermesi lazım  1 lira bile eksik verirse adak olmaz
0 oy
(682 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla adak kesen kişi o aşktan faydalanamz hepsini dağıtması geri diye biliyorum 
(6,465 puan) tarafından
Bende öyle adamistim canım annemlerin orada yardıma muhtaç kişiler vardı ama nasip değilmiş inşallah işe girip kendi paramla keseceğim yine
0 oy
(3,765 puan) tarafından
Benim başıma da benzer birşey gelmişti. O küçük poşeti at önlerine, ben bunu götürmeye utanırım de. Elden ele gezsin ortalarda sahip çıkma. Kavurma istemiş beyefendi, elini bile sürme. 
(6,465 puan) tarafından
Kabul etmedim zaten eşit böl benim annemde dağıtacak dedim. Yine de az göndermiş. Ne diyim boğazlarında kalsın.
(3,765 puan) tarafından
Kalır bacım sen merak etme. Eşim benim altınlarımı alıp sermaye etmişti. Koca bir ahır ****** doldurdu. Kurban Bayramı gelmişti ayaklı kestik. Kaynanamlarla ortaklı. Eşim ailesi diye para bile almadı. Ben ikizlere  hamileydim diye gitmedim. Eşit bölmüş göndermişler güya. Et eve geldi gülersin. Herkese dağıttım eve yok denecek kdar az kaldı. Ama dedim eşime, o et kimin boğazından geçerse yürekleri oynasın dedim oradan anlayacağım. Kızlarına hisseymiş gibi doldurmuş vermiş hep, kurbanlıklar olduğu halde. Çok geçmedi, yaz sıcağında kaynanamlar ın dolap bozulmış, farketmemişler etler kokmuş rezİl olmuş. Kızların biri de mangala gitmişler eltisigille. Etler bizden demiş görümcem, neyse. Orada başkalarına sataşmışlar görümcemi yolmuşlar piknikte:))) öteki görümcem de etli dolma doldururken kaynanası yla çekişmiş, kocası dolma dolu tencereyi görümcemin kafasına vurmuş baba evine göndermiş :)
Bize kalan eti de biz ağız tadıyla yedik eşimle.
(6,465 puan) tarafından
Allah yedirmemis işte

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 121 göst.
1 Ocak 2023 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,023 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 359 göst.
12 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Kubra.10 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 392 göst.
4 Ocak 2022 Aile kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu